111та италианска тема

  • 41 972
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • UK
  • Мнения: 1 929



Честито на именничките и на рожденничката! Бъдете здрави, щастливи и късметлийки!

# 46
  • Мнения: 2 617
Tralala и аз се загубвам сред всякакви цветя, храсти и дървета: успявам да различа основните и толкова, всички останали са бели, розови, по-красиви или по-малко Wink
За Гери си спомням, че е този месец рожденичка и именичка, но добре, че е Миликс да ми напомня точно кога, без това да отнема от най-искрените ми огромни пожелания да е все така борбена, амбициозна, информирана и информираща и изобщо - хубав човек е Гери  Hug Жива и здрава да ни е и на всички, които я обичат!

Лени, бъди цветна  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 52
4естит имен ден на вси4ки именници ,и на мен самата,хехее ( аз съм кръстена на баба ми Митра (димитровден ) и на леля ми Елена и става МИ ЛЕНА.
Гери много много 4естит рожден ден.Много здраве и успехи ,а хората около теб да те правят много щастлива.
Лени,аиде остана само 24 в 6 сутринта. Сега съм на Flash Forward.

Някои ползва ли убунту?? Супер оперативна система,мъж ми я сложи на вси4ки компютри,а на единия можем да избираме с уиндоус.

Една българка която е близо до мен,прави 4 години с резиденца,и са и се обадили да подготвя документи за гражданство,но неините притеснения са: 4е има ниски редити и от там опасенията ,4е няма да и дадат гражданство.Търсих в интернет ,но никаде не попаднах на информация.Някои дали знае нещо??Благодаря ви предварително.

# 48
  • Мнения: 2 617
ха ха, ще се окаже, че в тази тема всички днес имат Имен ден  Laughing
Убунту не съм позлвала, чувала съм, но не знам подробности. Какво е по-точно?

За гражданството, мисля, никой не иска информация за редитти, ако основанието е брак. За другите не знам обаче.

# 49
  • Мнения: 765
Извинявайте, не го приемайте като спам, макар че е малко длъжко, но ето откъса, който имах предвид от "Извора на белоногата". Понеже стана дума за китки и цветчета...  Blush. Пък и поздрав към Гери Wink

Жално въздъхна Гергана,
умилно дума продума:
- Няма там, аго, по вази,
няма там стени таквизи,
зиме със здравчец обрасли,
лете със сива лиляка;
няма там бяло кокиче,
ни теменужка дъхава
между къдрави шубрачки;
в поля чернока аглика
на всяко рано пладнище -
злат минзухарец в равнище,
ни ален божур в странище...
В моята мала градинка
доста е мене, що имам:
всякакви ружи шарени,
шарени жълто, алени,
дребен босилчец черночък,
син кремък, жълта латинка,
бял кремък чисто сребърен,
бисерно, росно леденче,
крехка върбица клоната,
стволяста камха рехата,
червен седянко вечерен,
синкави рохли ранници,
карамфил зимен и летен,
ширбой ми кичест ператен
и морав стратул бархатен. . .
Тез живи цветя няма ги
в ваште, аго, градини!
Там всичко расте насила
и дето расте, там вене. . .
Хубаво всичко на село,
охолно, аго, на воля!
     - Хубава, млада българко,
защо си толкоз глупава!
Склони ти само да дойдеш,
на Стамбул да те заведа:
да видиш де е хубаво,
да познаш що е охолно!

Дълбоко ме кефи наивитетът и песенността на поемата.

# 50
  • Мнения: 52
Не е брак,ами натурализационе.Европеиски граждани имат право на 4итадинанца,след 4 години постоянна ресиденца.Но тя има ниски доходи,а в модула,които 4етох се изисква.
Тя е сам сама,даже и в бг.Няма роднини ,вси4ки са по4инали.

Убинту,е оперативна система,като уиндоуса.Бърза,лесна,хубавото е 4е: вирусите ги 4ете като обикновен фаил,затова и няма антивирусна програма,защото вирусите са направени само за уиндоус.Единственото е 4е: има 1- 2 програми от уиндоуса,които ги няма за убунту,например: за безплатни разговори в страната и 4ужбина.
Незнам,питаи ме нещо по конкретно

# 51
  • Мнения: 5 476
  Embarassed  Tsugumi , много благодаря за пожеланията !  Heart Eyes Hug

Мерси на всички, както винаги сте мноооого мили!   bouquet

Една българка която е близо до мен,прави 4 години с резиденца, и са и се обадили да подготвя документи за гражданство, но неините притеснения са: 4е има ниски редити и от там опасенията ,4е няма да и дадат гражданство.Търсих в интернет ,но никаде не попаднах на информация.Някои дали знае нещо??Благодаря ви предварително.

   Rolling Eyes  Много странно някой да й се обади, не е задължително да ставаш гражданин.  Wink
  А за придобиване на гражданство с натурализация се иска доказване на доходи.  Peace
   Трябва да има поне над годишния минимумм, май беше от порядъка на 8000 euro.  Peace
   Освен това и документите за подготвяне са доста, а и има такса 200 еуро, които плащаш макар и да не е сигурно дали ще станеш гражданин.  Peace

Sebbene la legge sulla concessione della cittadinanza non preveda espressamente la presentazione di certificati attestanti il proprio reddito, il Ministero nell'esercizio del proprio potere discrezionale richiede le dichiarazioni dei redditi dell'ultimo triennio. Per giurisprudenza consolidata tali redditi devono essere superiori all'importo di euro 8.300, che e' l'importo sotto il quale si ottiene l'esenzione dalla partecipazione alla spesa sanitaria (art. 3 d.l. 382 del 1989).
 
 

http://immigrazione.aduc.it/info/sosimmigrazione.php

  Честито на новите именнички!!  bouquet

# 52
  • Мнения: 5 476
Tralala, специално благодаря!  Grinning Hug

# 53
  • Мнения: 52
 
Sebbene la legge sulla concessione della cittadinanza non preveda espressamente la presentazione di certificati attestanti il proprio reddito, il Ministero nell'esercizio del proprio potere discrezionale richiede le dichiarazioni dei redditi dell'ultimo triennio. Per giurisprudenza consolidata tali redditi devono essere superiori all'importo di euro 8.300, che e' l'importo sotto il quale si ottiene l'esenzione dalla partecipazione alla spesa sanitaria (art. 3 d.l. 382 del 1989).
  [/i]  

http://immigrazione.aduc.it/info/sosimmigrazione.php


Наистина и са се обадили от комунето. Rolling Eyes
Гери както винаги то4на..Много благодаря..И от там другия въпрос: ами ако живее с някои които я издържа?Демек тя не работи,и са конвивенти..?


Tutta la materia della cittadinanza e' attualmente in fase di riforma e, nelle more dell'approvazione della nuova legge, il Ministero dell'interno ha provveduto a specificare che tale reddito va valutato non piu' singolarmente, ma in relazione all'intero nucleo familiare.

# 54
  • Мнения: 5 476
  Реформата вече са я направили, но гражданството го дават още по-трудно.  Rolling Eyes
 
 
  Не мисля, че ще вземат в предвид доходите на конвивентето, освен ако не й е роднина,  Winkнали знаеш колко народ би могъл да докаже доход по този начин.  Mr. Green

  Като пример, аз станах гражданин, но дъщеря ми вече беше пълнолетна и не го взе автоматично с мен. Peace
   Миналата година, като подавахме документи за нея, искаха декларацията за моите доходи, (тя е студентка), а не  и тези  на съпруга ми. Peace  Защото е моя дъщеря.  Peace
  Имайки предвид, че сме законно женени и че правим годишната декларация заедно със съпруга ми.  #Crazy
  Макар че, като правим декларация за плащане на таксите в университета, изчисляват на база доходите на цялото семейство.  #Cussing out

  Между другото в Префеттурата може да иска консултация в уффичо Читтадинанца и поне преди да тича да прави документи и да харчи пари да й кажат дали има право или не.  Peace
   

# 55
  • Мнения: 52
ооо Гери изклю4ително си права.За това думи нямам. Peace Както им отърва в слу4ая.

Но тъи като, е написано 4е: ще се определя ве4е не самостоятелно,ами с нуклеото фамилиаре.А нуклео фамилиаре може да бъде: http://it.wikipedia.org/wiki/Nucleo_familiare       за това предполагах така...Предполагам ,4е в уффи4о консуленца  в комунето трябва да и разяснят и да са запознати,все пак те са й  се обадили да и кажат. А и комунето е малко и са много експедитивни.

Гери още веднъж   bouquet

# 56
  • Мнения: 6 360
Честит имен ден на Лени и на останалите, които се припознават в този празник! Grinning
Честит рожден ден на Гери!
Желая на всички ви много щастие, любов и успехи в стари и нови инициативи. Hug

Това за гражданството и мен ме интересува, понеже след около половина година правя 4 години резиденца тук. Нямам брак и ме интересуват другите условия. Засега ви чета какво пишете, аз все още не съм питала нищо в комунето и нямам информация.

# 57
  • Мнения: 5 476
jufka, да пита в Префеттурата , в уффичо Читтадинанца, от комунето нямат компетенции по тези въпроси.  Peace
    Те са последната брънка от цялата процедура.  Peace

   Ани, процедурата , модулите и документите за твоето комуне са тук:

http://www.prefettura.it/como/index.php?f=Spages&id_sito=116 … _padre=&tt=ok

Имайте предвид, че дъщеря ми подаде документи септември 2009, все още НЕ Е обработена пратиката, т.е. документите не са прегледани и нямат дори входящ номер.
Когато има входящ номер, пращат всичко  в РИМ и там се губят още минимум година и половина, докато излезе декрета.. #Crazy
   Аз чаках три години и половина.  Twisted Evil
  От Префеттурата на Милано казаха, че са се утроили исканията и съответно времето..  Crossing Arms
 



# 58
  • Мнения: 2 617
Aз попълних един формуляр в началото на миналата година, не са ми искали да заплатя 200 евро и няколко дни след това получих писмо, че е започнала процедурата. Все си мисля, че някой ден ще им "щукне" било да ми искат пари или че някой документ липсва  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 5 710



Да се почерпите за мое здраве! Wink Hug

Лени и Лейди, честит имен ден!  Hug  bouquet

Честит празник и благодаря за поздрава:)

Може пък и да съм ти полезна да  Grinning

Когато излезете от летището следвайте обратната посока към аутострадата. Пак ще минете по околовръстното.
Когато свърши околовръстното има една голяма ротонда, завивате по табелката зелената за автострадата.
от там следвате пътя и на една от ротондите ( обаче не помня коя..), преди автострадата има една огромна ротонда, с един знак надясно, CERVIA пише. След 30ина километра все направо сте в курорта Червия, който е съседен на един по-известен и тузарски курорт, Милано Мариттима. Там ви препоръчвам да се разходите.
Погледни в гугъл мапс, не е трудно, а дори да не уцелите , все ще се оринтирате по табелите мисля...

Общи условия

Активация на акаунт