Сладки,пъргави,игриви са АВГУСТинчетата ни бъбриви -тема № 17

  • 20 813
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 22
Честита месечинка на Савана! Да бъде здрава и усмихната!

Силви, не ми се вярва да е от претопляне, не го обличам много, а и досега не сме имали такъв проблем  Hug

Амбишъс, честита ви количка! Със здраве да си я ползвате  Peace

Жижин, давам на Алекс фини овесени ядки. Пасирам съвсем леко и добавям плодово пюре. Фирмата е Dr. Keskin  Simple Smile

Магаре, Лиде, мерси за отговорите  Hug

Янче Hug. Пилешкото давах 1 ден, на следващия пропуснах и след това 3 последователни дни. А прасковата давах 4 дни, след което съм му давала, но рядко, но не е правил реакция  newsm78. Днес ги няма пъпчиците, има само един участък към вратлето и то много бледо. Ще ги спра и двете и след месец примерно ще опитам пак, пък да видим  newsm78

# 676
  • Sofia
  • Мнения: 1 714
Честити 10 месеца на Савана!   bouquet  Hug   bouquet Здравичка и много послушна...    Hug  Hug  Hug
Амбишъс, честита ви количка, със здраве да си я ползвате!

Бърби, аз също чакам снимки на Андито с новата придобивка!  Grinning
Аз също щях да ти пиша, че съм си взела пшеничен грис. Правя го по същия начин, както кисела от рецептата, която ти публикува тук и после след като е готов, преди да го предложа, добавям 30 мл вода с 2 л. АМ.

Жижи, аз давам овесени, ечемичени и пшенични ядки на фирмата Алекс. Не са фини, всички са пълнозърнести и пресяти. Варя ги 10 мин., изцеждам и ги правя на попара сутрин с масло и сирене или ги предлагам следобяд с плодово пюре. Изобщо не ги мачкам, те стават меки след варенето и Софи много ги харесва. Дано и на Али й харесат.  Grinning

Янче вд, как е Алексче днес?

Чакаме Ганушка да се похвали с обечките на Дарито...  Hug

Милата Трейс, защо така се буди Дани...?! Дано отмине този период, та да можеш и ти да си поспиваш повече!  Hug

# 677
  • Мнения: 1 569
Хари, пресяти ми звучи не на ядки а на трици? Със сигруност ли са си ядки?  newsm78

Мариелка: май ми звучи като на пилешкото  newsm78 Спри ги и двете и след около 2 седмици започни наново - 4-5 дни само пилешко и 4-5 дни само праскова.  Hugю

Трейси: това с ранното будене е ужасно!  Shocked Е не заспива ли после пак това дете???  #Crazy Анди се буди към 8.00, будува към час и половина-два и после задължително пак заспива. Днес например си би рекордите по сутрешно-обедно спане като спа 3 часа!!!  newsm78 Досега това го е правила следобед, а сутрин най-много ми е спала 2,5 ч, което пак си е бая. Както и да е, мисълта ми е - Дани кога заспива пак след като се събуди за пръв път сутринта??

# 678
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Янче, и гриса и нишестето ги правя точно както Хари е написала  Peace
Сварявам си нишестето/гриса във вода,но да стане гъстичко,изсипвам го в купичка,разбърквам го малко,да не е съвсем горещо и прибавям 2 лъжички АМ,които съм разстворила в малко водичка.Аз специално гриса го правя малко по рядък,защото Ники така го харесва.После им добавям или намачкан банан или плодово пюре  Peace
Овесени ядки взимам на Слънчо,но ги слагам само в супичките,които приготвям.Досега не съм предлагала само овесени ядки с добавка-плод или масло+сирене,ще взема да пробвам утре,давидим дали ще ми ги одобрят Mr. Green

# 679
  • Мнения: 521
Ами Бърби, да ти кажа, различно заспива. Днес заспа в 6:30, събуди се в 7:30, нахрани се, игра и заспа пак в 10:00 ( до 11:00). Вчера се събуди в 6:00 и заспа чак в 10:00. Но горе долу като цяло, като се събуди сутринта в 5:00, 6:00, 6:30 - заспива към 9:30, 10:00 и спи до 11:30. После обядва, играе си и заспива пак в 13:30, 14:00. Ако спи повече предиобед, заспива следобед към 16:00 чак. Абе шантав режим има, ама не мога да го накарам да спи, ако не иска, той просто не ми разрешава да го сложа да спи, когато аз искам.
Хариелка, това пресяти наистина звучи като трици. Аз такива бях купила в началото по грешка.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 1 714
Бърби, Трейси, не не съм сгрешила, на плика пише Овесени/ечемичени/Пшенични  ядки и отдолу - Пълнозърнести и пресяти. Няма как да сбъркам ядките от триците, тъй като аз всяка сутрин консумирам овесени трици с кисело мляко и добре знам какво представляват.

Все забравям да ви питам какъв процент кисело мляко взимате? По-големия или по-малкия? Аз взимам на Верея и първия път взех 4,5%, след това взех 2,9%, но забравих кое трябваше да се взима.

# 681
  • Мнения: 4
Честита месечинка на Савана, да е жива и zдрава, да расте палава и дива, zа ужас на мама и тати  Wink (нали мама такива деца обича  Simple Smile)!

И аz ще се оплаквам като Трейси, че и Соня е същия караконджул тия дни, буди се към 5. Нощем не спи добре, събужда се по няколко пъти на вечер с рев, успокявам я, кърмя я. Даже напоследък, колко то да ме е страх да спя с нея в едно легло, вече и това вzех да правя, че като ме усето допряна до нея и си zаспива пак като се събуди, малко помрънка де, ама като цункам и погаля, тя пак си се унася. И аz съм вече много zле, zа 4 дни съм спала сигурно 8 часа общо. А онzи ден пък мъжа ми направо ми идеше да го...ако имах някое канче под ръка сигурно щях да му счупя главата, тя нали е хремава и онаzи нощ спа цялата нощ в мен на ръце, аz седях облегната на леглтото zа да я държа, така до 4 сутринта. НАкаря успях да я сложа до мен и легнах и спахме така до 6. Като тръгнаха мъжете към училището, мъжа вzе да дудне zащо съм раzхвърляла в коридора, а аz бях оставила торбите с боклука и кофата zа компоста да ги хвърли като иzлиzа. Другите неща раzхвърляни бяха негови раzни работи, лелеее  bash, как се ядосах и какви му ги наприкаzвах, не е zа раzправяне, чак ми стана жал zа него после като се успокоих, а той милия после ми писа майл, че много ме бил обичал  Simple Smile, сигурно не е смял да ми се обади по телефона  Laughing.

Янче, пусни снимки на Данчето де да я видим с обеците мадамата.

Бебешондел, голям пич е Явор, много, много, много сладък.

Ганушке, ти ми събра очите с това клипче на Дарито, честно ти каzвам нямаше да повярвам, ако не го бях видяла  Simple Smile, браво на нея, как успя да я научиш, много се впечатлих, да zнаеш  Simple Smile.

Алегория, и "малкия" Теди е станал много хубав (аz пък чак сега обърнах внимание колко "малък" се е родил  Shocked).

Мариелка, и твоето "диваненце" си го бива  Simple Smile, сладурченце!

Янче, то не нужно да готвиш два пъти zаради супата, аz по принzип като си готвя zа обяда и ако искам да давам супа zа вечеря, слагам малко повече вода и после оставям малко от zеленчуците и повечето от водата zа вечерята.

Шайн, zаинтригува ме  Simple Smile, каква ще е тая иzцепка чак толкова  Simple Smile!

Айде, аz ще приключвам, че майминето се събуди и после отивам zа Емо (отивам с едно дете, да видим с колко ще се върна  Joy).

# 682
  • Мнения: 1 569
Янче, пусни снимки на Данчето де да я видим с обеците мадамата.

Поли това за кого беше? Нещо май искаше да кажеш да видите Анди с обечки, а не Данчето?  Whistling hahaha Joy

Хари: оки, само питаме  Hug Ти да не се обиди нещо, че ти казваме, че не знаеш какво купуваш?  newsm78 Просто аз лично не съм виждала хем ядки, хем пресяти, а и явно са адски миниатюрни, щом даже и намачкване с вилица не се налага. Дори тези, които аз взимам, а те са супер фини и малки и стават супер меки си имат нужда от намачкване. Аз квася мляко, но ако не квасех щях да взимам 2,9%. Понякога ползвам неги и като закваска. 4,5% ми се струва доста, колкото и пълномаслени работи да трябвало да ядат бебоците...  newsm78

Дани, Хари мерси. Ще пробвам този грис. Не разбрах съотношението вода/грис, но предполагам на око докато стане по-гъстичко?  Simple Smile

Трейси: еее това значи си е адски кофти. Не мога да си представя Анди да ми се събуди в 6 да стоя с нея да я занимавам до 10  #Crazy Не ти е леко и на теб и на Поли зо и дано е само поредният период!  Hug

Бибче: появи се за малко и пак изчезна! Липсваш мииии  Hug Heart Eyes

Казвам ви чао и до нови срещи, че оправям багажа а тръгваме, а снимки на Андичка пандичка с обечките ще пусна като се върнем. За кратко ще се включа в събота да почерпя.  Hug  bouquet  55

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 16:52 от Бърборанка

# 683
  • Мнения: 0
Здравейте мами   bouquet
4естита месе4инка на Саванка  Heart Eyes Много да слушка мама, 4е има да наваксва с послушанието и много да се фръцка с новата коли4ка. Браво на мама, 4е е уцелила такава оферта  Hug Също и да е много здрави4ка  Praynig
Ние също ревтунихме цяла нощ и сега сме зомбита с мъжо. Тия зъбаци да изка4ат, 4е голямо 4акане ги 4акаме и голям зор изкарването им. Прибегнахме 4ак и до сироп4е, но то пъм само за 4ас подейства и после пак рев...  ooooh!  Tired
Ох, отивам да се дооправя, 4е с мъжо ще обикаляме магазините и дано намерим  каквото искаме.
Хубав ден   bouquet

# 684
  • Мнения: 4
Янче, пусни снимки на Данчето де да я видим с обеците мадамата.

Поли това за кого беше? Нещо май искаше да кажеш да видите Анди с обечки, а не Данчето?  Whistling hahaha Joy

Тъй де  Laughing, zа Анди става въпрос, ама така е, Данчето като не иска да пише виж как ми е в главата  Laughing. А zабравих да ти похваля zетя какъв хубав е станал и прилича вече и на майка си, че преди беше ясно кой е бащата, но zа майката имаше съмнение  Joy.

# 685
  • Мнения: 1 569
Ех че съм шматка - покрай еуфорията от обечките забравих да кажа, че точно преди да й ги пробием започна да ни имитира и тя да пляска с ръчички за браво! Също така от вчера много ме е заМАМОсвала Simple Smile Тя беше казвала 'мама' няколко пъти, но от вчера е много активно и ми е страшно мило. Heart Eyes А от днес започна да си става съвсем самичка от легнало в седнало положение. И всичко това в рамките на 2 дни - страхотен скок! Много й се радвам когато научи или започне да прави нещо!  newsm44 newsm68 Сега вече чао! newsm51

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 17:20 от Бърборанка

# 686
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,мамчета,
  лаптопа ми се прецака та затова не съм писала няколко дни.Следях ви само от телефона,ама не ми се пиша оттам.Та трейси,напълно те разбирам колко ти е гадно за твоя,дано се поправи  Hug
  Янче,браво за обичките.И аз искам тази седмица да ги продупча на Никол,но още не съм се наканила да й запиша час, а мъжо много ме натиска,защото искаме до кръщенето ушенцата да са й минали и да сме й сложили вече нормални обички,а не медицинските.
Приятно прекарване в Казанлък!
  Трейси,как така става в 4,30 бе жена?!!!Колко часа нощен сън му се събират?Защо не пробваш малко по-късно да го приспиваш,че да има някакъв по-нормален режим.4,30 си е още нощ....Стискам палци скоро да се оправят нещата!Тя не че и Никол е от много спящите,продължава да се буди по 100 пъти на нощ,но иначе сутрин си спи до 10-10,30 ч.
  За яденето нашия режим е следния:
 6,30-кърма
11,30-зеленчуково пюре+кърма
15,30-каша
19,30-плодово пюре+кърма
23,00-кърма
   Ох,имаше и още,но ще се постарая после пак да се включа.Добре дошли на новите мами и целувки на всики!!!! Hug

# 687
  • Мнения: 521
Поли, ужас. Дано и снахичката се оправи и да започне да спинка по повечко, че на тебе пък съвсем не ти е лесно .... Hug Hug Hug А какво клипче е пускала Гануша???? Аз нещо съм изтървала ....
Бърби, браво за мамосването  Hug
Джема, ами незнам дали по-късното слагане да спи ще помогне. Сега ляга в 22:00 и не мисля, че по-късно е удачно за бебе  Rolling Eyes Събират му се по 7-8 часа сън, а 2-3 събуждания. Вчера го сложих в 21:00 и може и затова да е станал в 4:30 вместо в 6:00 както обикновено.
Днес тука от сутринка вали, отврат, и не сме излизали  Sad

# 688
  • Мнения: 2 374
Ето ме пак Simple Smile Днес ми е едно патриотично  Laughing Честит Празник на всички,Алегория е права това е точно честване,обаче няма как да си кажем Честито Честване,нали? Laughing Та за това празник! Hug

Бибче: появи се за малко и пак изчезна! Липсваш мииии  Hug Heart Eyes

Казвам ви чао и до нови срещи, че оправям багажа а тръгваме, а снимки на Андичка пандичка с обечките ще пусна като се върнем. За кратко ще се включа в събота да почерпя.  Hug  bouquet  55
Оххх,ми не мога да смогна да чета,слънце,ужасс.Ми няма да четЪ тогава,не мога просто.И ти ми липсваш много  Heart Eyes от това време променливо и дъждовно ни отиде виждането  Confused дано да се оправи вече и да се видиме,и да не дойдете насам,ще се видим в Борисовата примерно,все някак ще се измисли  Hug

Само видях,че за режими си говорите,да напиша и азе! bowuu
06:30-07:00 часа-АМ 210мл.
10:00 часа-попара
14:00 часа-месно или земенчуково пюре,също така супа или нещо готвено за него,редувам ги.
18:00 часа-каша,кремче,грис,йогурт-също ги редувам за да е различно.
21:00 часа-АМ 210 мл.
Часовете не ги спазвам строго,общо взето когато огладнее му давам да яде,не ни интересуват режими и т.н. кльопа си 5 пъти на ден,понякога и 4,това е важното,вече е почти 10 килца,не знам дали казах за консулта,иначе пък на см. не е мръднал.
А шош пък си седи само с едно зъбче,не му пониква второто и ми  е много смешен,като тия от анимационните филмчета героите смешните с един зъб дето са с обратната захапка,е такъв ми е  Laughing
Ето нещо ново от нас: Simple Smile

# 689
  • Мнения: 781
Здравейте и от мен.Не мога да смогна да ви изчета  Laughing

Алексчо вече е добре.Остана и малка част от гръбчето да мине.Сега отново започна да прави бели  Laughing обикаля из стаите и се опитва да се изправи и пада по дупе.Добре,че не реве много  Mr. Green Laughing Милото ми от три дни беше ял само кърма и АМ и така си изпапка плодовото пюре и кашата,че и още искаше  Joy

За храненето:От няколко вечери се буди 2 пъти да яде през ноща,а преди на всеки час сигорно.
Иначе сутрин  към 10:00 е на АМ понякой път пробутвам кус кус или попара.към 13:00-Зеленчуково/месно пюре около,а понякога и надробена супа около 200гр.,Следобяд плодово пюре,кърмене,За вечеря каша около 150гр.През деня си гриска 3-4 бисквитки за занимавка в количката  Grinning

Рене,Еванджи е голяма красавица  Hug И на Бебешондел малкият просто е пич и с тази косичка  Hug

Аа този Макси на Лидето вместо мама казва тата  Joy Joy Лиде нарочно го прави. Hug

Ще взема и аз да правя грис ама ще изчакам малко,че съвсем изостана с тези меса.Има ли някой като нас дето яде само пуешко и заешко,че даже пуешкото не го обича особено.

Честити месечинки на порасналите Hug Ехх остава още малко до август ... и вече ще са на годинка.   bouquet

Неспящите бебчета дано по бързо си върнат предишният режим и да оставят мама да се наспи  Praynig Laughing

Янче наистина като започнат да учат нещо бебоците за норматив време са го схаванали.Браво на Андито за новите постижения  Hug

Хайде за днес това от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт