Истина ли е мита за гърдите..?

  • 13 032
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Здравейте, преди 6 месеца / още кърмех втория си син/ адски ме вълнуваше точно този въпрос: гърдите ми са малки и се надявах поне да не увиснат.... ами! - празни торбички. Майка ми е имала невероятен бюст, но след две деца и натрупани годинки е по същия начин. Всичко играе роля: ген, възраст, бременност....
Напълно подкрепям ludmilana: природата най-добре си знае работата!

# 16
  • Мнения: 119
Всичко е до ген.
Моите през бременността доста наедряха и след като кърмих 2 месеца, не само че не увиснаха, ами си и остаха по-големи, което доста ми харесва.

# 17
  • Мнения: 351
За мен няма голямо значение кърменето и увисването на гърдите.
Кърми бебето си, леко раждане!

# 18
  • Мнения: 106
Когато почна темата се отбивахме и чак сега приключихме. От 1 седмица синът ми е вече бившо кърмаче. Допреди 2 - 3 седмици мислех, че ще е мисия невъзможна, но се оказа по-лесно. Почнах да му дава чаша с преходно мляко преди лягане и сутрин като се събуди. Като всяко кърмаче не им е голям фен, но пие по 100 - 150 мл. Едната ми гърда винаги е имала по-малко мляко и не кърмех от нея вече от месец, така, че започнах да я предлагам нея, когато се събуди през нощта, ако търси цица. Първите 1-2 пъти не се залъга и се налагаше да му дам от другата с млякото, но после успях и почнах да му предлагам вода през нощта, ако е жаден. За 1 седмица стана. А от няколко дни даже си заспива сам в стаята. Но и ходенето на плуване при Александра много помага, защото след всяко плуване в басейна спи по 11-12 часа. Боже даже не мога да го повярвам като го пиша.  Laughing Не бях спала повече от 4 часа наведнъж от година и нещо. #Shocked

# 19
  • Мнения: 1 420
Голямата ми дъщеря се отби постепенно и нямаше никаква промяна в гърдите ми след това - нито са увиснали, нито нищо. Не знам дали размера има значение - моите не са много големи, по-скоро е мит  Thinking

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Променят се не от кърменето, а от бременността.
Освен това е много  индивидуално и зависи от конструкцията на тялото, големината на гръдните мускули, натрупването на мастна тъкан...

# 21
  • Мнения: 106
 hahaha Боже каква блейка съм. Чета в две теми едновременно и отговарям в грешните.  ooooh! Много се извинявам. Темата е за гърдите, а аз споделям за "Как казахте стоп на кърменето". Много се извинявам, май още не съм влязла в час.

# 22
  • Мнения: 1 924
hahaha Боже каква блейка съм. Чета в две теми едновременно и отговарям в грешните.  ooooh! Много се извинявам. Темата е за гърдите, а аз споделям за "Как казахте стоп на кърменето". Много се извинявам, май още не съм влязла в час.


 hahaha hahaha


По темата-моите гърди след две раждания и все още продължаващо кърмене са по-красиви отвсякога.Не ме е страх дори и да увиснат,пак ще си ги харесвам Laughing

# 23
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Всичко си е до ген,еластичност на кожата.Има жени на по 60год. с доста добре изглеждащ бюст за възрастта им и има жени на по 30год. с ужасно увиснал бюст.Първия път не можах да кърмя,но се видя разлика във формата на бюста ми,поувиснаха малко,но и си възвърна  и предните размери.Сега до преди 1 месец кърмех второто си дете и размерите и формата се възвръщат ,както след първата бременност.Но не е толкова страшно при мен! Simple SmileНо не трябва толкова да се впрягаме с това,важното е да си имаме здрави и весели деца,другото са празни кахъри... Peace Wink

# 24
  • Мнения: 11 004
По време на бременността и първия месец след раждането гърдите ми бяха съвсем малко по-големи, но после си възвърнаха обичайната форма и размери. Кърмих 2 г. и 3 м., отбих почти от раз. В моя случай митът не се потвърди. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 231
Моите по принцип са малко по-големшки, и като спрях да кърмя увиснаха. Пак са си големи, ама са доста по различни. Преди обичах да се печа без горнище, сега ме е срам Sad, но не съжалявам. Живот и здраве като/ако имам второ пак ще кърмя Peace

# 26
  • Мнения: 1 804
Леко ми увиснаха, но не е от самото кърмене. По време на бременността, корема ми беше много високо - буквално между гърдите, бебчо ми притискаше и стомах и сърце и всичко - просто беше изключено да нося сутиен - реално обиколката под бюста ми беше по-голяма от тази през средата на бюста! Mr. Green Още тогава усетих, че се поотпуснаха, но не си промениха нито формата, нито голамината, нито пък на кожата й стана нещо. Кърмих 8 месеца и през цялото време гърдите ми си бяха както преди - почти никога не съм си усещала гърдите препълнени или подути! Спрях си кърмата постепенно и вече почти 1 месец не кърмя - спокойно мога да кажа, че самото кърмене почти несе отразява на бюста!

# 27
  • Мнения: 1 691
Гърдите ми са относително малки и не пораснаха особено по време на първата бременност. Може би затова и после не увиснаха (кърмих 3 години) - за самите гърди като цяло става въпрос. Докато кърмех, зърната ми бяха станали доста издължени и провиснали надолу. Не вярвах, че това някога ще се оправи, но сега, половин година след края на кърменето, всичко си дойде по местата и те пак си станаха достатъчно стегнати.

# 28
  • Мнения: 719
Моите не увиснаха, но след кърменето се "стопиха".  Mr. Green
Най съм си харесвала гърдите през периода на бременността и кърменето.

# 29
  • Varna
  • Мнения: 603
Според мен по - скоро бременността променя гърдите , а не кърменето. След първата бременност и малко кърмене (3 месеца с дохранване) гърдите си върнаха формата, но станаха по - меки. След втората бременност и кърмене 3 години и 3 месеца гърдите върнаха формата и размера както и  след първата бременност!

Общи условия

Активация на акаунт