Истина ли е мита за гърдите..?

  • 13 037
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте майчета (бъдещи и настоящи) !!!
Искам да попитам истина ли е мита за гърдите, които увисват след кърмене?
Ако е истина, от какво се случва и кога се случи при вас?
Дали има значение и самия размер на гърдите???
Благодаря Ви много, Светъл Ден и Честит Празник !!!  Hug

# 1
  • Мнения: 170
Не е истина че гърдите развалят формата си от кърменето.Променят се от самата бременност.Моите бяха много хубави(или поне на мен ми харесваха)забременях и станаха огромни до 9тия месец(още тогава тръгнаха надолу).След като родих кърмих 2 седмици и трябваше да спра изведнъж. В момента ме е срам и сама да ги гледам.Четох някъде че за да няма такъв ефект отбиването или по точно спирането на кърмата трябва да става бавно.А и смятам че всичко е до кожата.Ако е еластична може би ще се оправи но моята знам че не е.

# 2
  • Мнения: 3 484
Увиснала гърда за мен е тази, чието зърно сочи надолу. Има разлика. Едно време някой разправяше, че ако можеш да задържиш молив под гърдата, значи била увиснала....Глупости.
Моите гърди са горе-долу една женска шепа. Брез бременността скочиха доста. С кърменето също. Като спрях да кърмя, при мен беше за около седмица - бебето се отби само - малко се сбръчка кожата, но за няколко месеца се оправиха и си върнаха предишното състояние. И аз смятам, че е до кожа, но и до мускулатура. При всички положения трябва доста време.

# 3
  • Мнения: 165
според мен си увисват ,при едни повече,при други по-малко от кърменето.При мен се получи леко увисване на кожата,гърдите не са ми големи.

# 4
  • Мнения: 6 274
Не е вярно, разбира се.
Тези жени, които не кърмят от какво им увисват гърдите?

# 5
  • Мнения: 334
Можеш да намериш отговор тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=495803.0

# 6
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
За мен не бе мит. Naughty

# 7
  • Мнения: 2 521
За мен не е вярно.Гърдите ми си възвърнаха предишния размер и форма въпреки двегодишното кърмене.Макар,че ми се искаше поне размера да си  остане от бременността и кърменето.Ама няма.Порадвах се на по-големи гърди за известно време поне:lol:
Според мен главна роля за увисването играе възрастта и гравитацията.С напредване на възрастта кожата вече не е еластична и дори да не си кърмила пак ще увисне.

# 8
  • Мнения: 49
не знам дали е вярен мита но след три раждания няма начин да не се деформират малко или много гърдите.да си призная чесно нито едно от децата не съм кърмила .не защото не съм имала желание а просто така се стекоха обстоятелствата.и сега след третото усещам гърдите си по увиснали. може би за всяка жена това е строго индивидуално.а може и да е от големината.моите гърди не са от малките нито от много големите.нося 90 размер.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
При мен след първото раждане и кърмене (8 месеца) нямаше никаква промяна, т.е. мита не се потвърждава.
След второто не мога още да кажа - все още кърмя, но и годинките са ми доста повече  Thinking

# 10
  • Мнения: 6 274
не знам дали е вярен мита но след три раждания няма начин да не се деформират малко или много гърдите.

Не е вярно, още по- малко е задължително.
Организъм, ген, тип кожа, еластичност или както искате го наречете.
Но при мен не е вярно.

# 11
  • Мнения: 9 483
Не е вярно, разбира се.
Тези жени, които не кърмят от какво им увисват гърдите?


 Peace Тъкмо същото щях да пиша Mr. Green

# 12
  • Мнения: 305
А аз искам да попитам като спра да кърмя ще ми станат ли пак малки гърдите?По време на бремеността ми станаха доста големи, а и сега като кърмя положението е същото.Искам си предишните малки гърди.Не ги искам тези големите Cry

# 13
  • Мнения: 6 274
Виж, за малки - да, ще ти станат пак малки, споко.   Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 056
Гърдите се променят през БРЕМЕННОСТТА!
Дали ще кърми или не, няма значение, щом веднъж ви се качи през бременността размера на сутиена с два номера, то после кърменето само може да помогне за по-благоприятно развитие на гърдите отколкото да влоши положението.

Общи условия

Активация на акаунт