срамът при децата

  • 2 525
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 425
Да, да така е - срам е друго нещо. Но трябва да знаем, че децата доста копират поведение - не само от родителите, а въобще от околните. Може някое детенце преди празненството да е споделило, че се притеснява и да е прехвърлило това на другото.

# 31
  • sofia
  • Мнения: 97
Съжалявам за децата ви, че са били принудени на този маскарад.
Подобни стресиращи масовки от десетилетия са отречени и отхвърлени, защото са вредни за детската психика. При следващата масовка, изборът е твой, дали пак ще го причиниш на детето ти или ще го отървеш, вземайки го в публиката.
Моля се да има реформа в българската ДГ  и учителките да започнат да си вършат истинската работа- развитие на индивидуалността, даване на свободен избор за игра, занимание и движение на територията на ДГ, социализация, решаване на конфликти, съвместна игра на деца от различни възрастови групи 0-6г.


newsm74  202uu  колко ли поколения учители и родители ще трябва да се сменят докато се сбъдне това ooooh!

# 32
  • Мнения: 7 947
Е, ти как си представяш, че ще се почувства детето -а ко то единствено не участва в подготовката и представлението - дали ще му е по-добре?

# 33
  • Мнения: 425
В детската градина на сина ми тържества с родители се правеха само за деня на мама и се събирахме само майките. Децата въобще не са се притеснявали понеже всички се познавахме - моето дете познаваше майките на другите деца и ги виждаше или сутрин, или вечер когато водеха своите деца. Беше много уютно, но може би всичко зависи от госпожите и от това дали това което са им дали да кажат или изпеят им пасва. На тези деца пасваше.

# 34
  • Мнения: 7 947
Оф, то не че при нас ги правят често - първа група сме, ама е една лудница - мама, татко, баба, дедо и вуйчо - ако може идват Crazy В една зала - дето отпред е нещо като сцена, назад десет стола - останалото - буташ се и подскачаш - та да видиш евентуално нещо. Да не споменавам квачките-майки/така си ги наричам - на всяка манджа мерудия/ - дето бяха заседнали на столовете сигурно два часа по-рано с некви бъклици и букети - незнайно защо...Беше отвратителна жега, лудница и тн - Яни си каза неговото без проблем - снимах дори - ако ти покажа - ще паднеш в каква каша се провеждаше. Но си напълно права - много зависи от подхода на учителките и нагласата, ако всичко е преценено и спокойно - мисля доста деца ще се престрашат. Но така, както при нас - после разбрах, че половината деца не си казали репликите.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 135
а защо само майките... те бащите някаква втора категория ли са, не са родители ли, що ли и нямат ли право, да присъстват на изявите на децата си и да ги подкрепят???

# 36
  • Мнения: 425
а защо само майките... те бащите някаква втора категория ли са, не са родители ли, що ли и нямат ли право, да присъстват на изявите на децата си и да ги подкрепят???



ами за деня на майката е нормално майките да отидат на тържество

# 37
  • Мнения: 7 947
а защо само майките... те бащите някаква втора категория ли са, не са родители ли, що ли и нямат ли право, да присъстват на изявите на децата си и да ги подкрепят???



Да, да, при нас точно родата подкрепяше децата  ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 44 135
Перископ - ок, ако е само за деня на майката такова положението...ок... но ако е по принцип изобщо не го приемам.

viliko - бащата не е "родата". има огромна разлика.

# 39
  • Мнения: 7 947
Аз го приемам -по един родител, в една зала няма как да стане 30 деца на сцена и отделно 60 родителя - ква е тая зала  ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 556
Най вече си е до дете. Моята дъщеря категорично не иска да си казва стихчетата на тържествата. Естествено, участва в репетиции и т.н., казва си стихчетата на госпожите, но дойдат ли родители, не иска да рецитира. Какво, да я заплашвам ли  Laughing Такъв си й е характера, тя дори не говори с непознати, съответно не иска и да рецитира пред тях. Нямам никакво намерение да си насилвам детето, само и само да са доволни другите. Ще й дойде момента да си ги каже, когато сама поиска. Аз като малка бях първа в рецитациите. Е, детето ми не е като мен. Голяма работа. Важното е, че  си ги знае, ще ги сподели когато иска. В крайна сметка децата не са извадени от калъп и не всички горят от желание да се изявят пред публика. Нормално за мен е да се съобразя с детето, все пак то ми е най-важно.  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 44 135
Аз го приемам -по един родител, в една зала няма как да стане 30 деца на сцена и отделно 60 родителя - ква е тая зала  ooooh!

ми не знам...на нашите първият път особенно бяха почти на вс по 2-ма...нямаше проблем с мястото... иначе - вероятно все трябва да имат помещение - дали салон, дали друго...чудно как на 120 деца им правят тогава театрални представления Wink

# 42
  • Мнения: 7 947
Е - това за което говоря -им е салона - 5 на 8-9 метра - дълго и тясно, една трета сцена. Беше ад, повярвай, не става така за мен. Напълно разбирам при нас защо не си казваха децата стихчетата.
Виж колко им е забавно на децата всъщност: http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/0d70f3 … c674681/img_1785/  и  http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/0d70f3 … c674681/img_1785/

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 16:59 от viliko

# 43
  • София
  • Мнения: 44 135
предполагам това вече зависи и от устройство и помещения на самата градина.
при нас тържеството(или по-точно откритите уроци, защото те имаха само едно подобие на тържество до сега и няколко открити урока) си се провежда в тяхната стая...но това е едно общо голямо помещение слято мястото за игра със спалната част... така че място има...по-голямо е от така нареченият салон(който в момента е приютил друга група, така че не функционира по предназначение).
А театрите им до колкото знам във фоайето(това така ли се пише Simple Smile срам) се провеждат, така че има и такъв вариант за тържество предполагам.... или  ако е топло и хубаво времето и вън може...
варианти разни предполагам...но така или иначе не бих приела ограничение на тържество само по 1 родител...

# 44
  • Мнения: 425
И в нашата детска градина нямаше място за много родители. Ние сядахме на техните столчета, така че колкото деца толкова столчета и съответно място за по един родител. Като дойдат два-трима остават родителите на други две деца прави. Въпрос на тактичност. Всеки може да си направи сам преценката. Пък и доста задушно ставаше. Веднъж правиха тържество в салона, но той беше по-малък и от стаята, и всичко на всичко две пейки. Сигурно има детски градини с условия и 120 деца да дават концерт, но за съжаление детските градини не са еднакви.

Angel_Dust, писали сме едновременно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт