стафилококи в нослето

  • 868
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мамички!
Имаме следния проблем - дъщеря ми е на 3 месеца и половина и от първия си ден е със запушен нос. Какво ли не пробвах - капех физиологичен разтвор, пръсках Стеримар, личната ни изписа едно спрейче за нос хомеопатично Еуфорбиум композитум и нищо Sad Прати ни при микропедиатър тя от своя страна ни изписа тия черните капки за нос - леле каква борба беше #Crazy и пак нищо сумти й нослето, сутрин особено едва диша и започна да се опъва като я храня. Така до миналата седмица и по мое настояване ни взеха секрет от носа - за съжаление са бактерии стафилококи доколкото разбрах. И макар, че педиатърката ни е и хомеопат назначи антибиотик по антибиограма - Зинат за 4 дни. Втори ден не виждам кой знае какъв ефект. Моля за съвет някой който се е сблъсквал, ако АБ не помогне как да постъпя, не искам да я тъпча с друг. Опасни ли са тия гадинки и вярно ли е че се надраствали към годинката? Благодаря предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 790
Можеш да попиташ педиатъра за Бактробан - антибиотично кремче в носа.

# 2
  • Мнения: 305
И моята дъщеря като се роди и хъркаше нослето.Аз мажех със Низита.Педито ми каза че към 6-тия месец като почне да сяда всичко ще се оправи от самосебе си и така и стана.Даже не съм разбрала как е спряло да и хърка нослето.Но сина ми на 9 месеца му откриха стафилококи в носа.Взема се секрет от нослето и само така се установява наличието им.Като излезе резултата на самата бележка си пише към какъв антибиотичен крем са податливи бактериите.Аз го мажех с Бактробан и имаше ефект.Но, ако не са ви взели секрет от носа , а се съмняваш, поискай да го направят.Успех Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт