Орхидея - тема 4

  • 95 030
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 25 305
neli mar4,
честито, много е красива Simple Smile Върхът на цветоноса е много вероятно да продължи да расте и да оформи нови пъпки, все още обаче такива няма. Но това, че е свеж е добър индикатор. Това, което расте отстрани на цветоноса най-вероятно е разклонение. Листата изглеждат много добре, снимай ако искаш и саксията, но вероятно в Кауфланд не са успели да нанесат кой знае какви щети и всичко ще и е наред.

# 691
  • Мнения: 10
МЕСЕЧИНКЕ благодаря . За жалост нямам никаква техника за снимки и не мога да покажа нищо .

# 692
  • Мнения: 13 901
О, да. Аз тогава попитах чичко Гугъл и видях  Laughing. Тази на снимката е от ботаническа градина. Твоята същия цвят ли е?

Тази орхидея изглежда само така, няма други разцветки и разновидности, но при мен не се получават повече от 3 цвята едновременно и освен всичко друго - цветовете прецъфяват доста бързо ( 3-4 ден ) но пък  растението пуска и отваря светкавично нови, така че бройката 2-3 се запазва . Преди котаранката да я обърне цъфтеше повече от месец и беше направило над 20 цвята с цветонос достигащ повече от 50 см. Сега пуска нова булбичка и още една е на път.

Момичета
подготвям началото на новата тема, моля ви - нека никой не бърза да я пуска, ако се случи да стигнем 50 страници преди да съм се усетила, за да не се наложи да безпокоим модератор.


Аз имам много ангажименти тези дни НО обещавам да ви пиша за новините около моите орхидеи и особено за всички нови цветоноси. Едната ми хубавица има 3 цветоноса!!!! направо не мога да й се  нарадвам- дано ги износи...

# 693
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Аз само да се похваля  Laughing, още 1 орхи  си добавих, стоеше самотно в Кауфланд, та си го прибрах  Party . И  въпросче имам, на 2 забелязах  някакви подутини ,дано е цветоноси  Praynig  Praynig , но с какво да ги поливам  Rolling Eyes , у наше село такова чудо като кристалон няма  Cry
Дописвам се, може ли от някой сайт да се поръчват орхидеи, бях чела нещо подобно,  но не съм съвсем сигурна?

# 694
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Минито ми изкарва цветенос от розетката  Confused Сега се чудя дали ако не бях затрила първия й цветенос, нямаше да ми спести това, но като се замисля - вероятността е минимална, все пак не залагат цветеносите само за 2-3 седмици, нали?

# 695
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Искаш да кажеш, че излиза от центъра на розетката ли? Доколкото зная е неизбежно, ако има такъв генетичен дефект. Най-вероятно ще си пусне издънки, а те имат шанс да са "нормални". Не го мисли отсега, радвай му се такова, каквото е Simple Smile
gold laydi, аз не съм поливала никога орхидеите с кристалон, растат си и си цъфтят Simple Smile

# 696
  • Мнения: 12
Здравейте момичета, да ви се похваля, преди седмица-две май... писах за един фалчо в реанимация, оставен по голи корени над паничка с вода. Като го купих го орязах доста понеже беше изгнил. Той пусна един корен от основата и няколко връхчета от стари грозни корени и вчера надниквам и какво да видя - расте му листенце  Joy Joy Joy

Новите коренчета са още 4-5мм дълги та мисълта ми е кога ги вадите вашите от реанимация (и ги връщате в кори), колко дълги да са новите коренчета приблизително? Очевидно ще живее мъченика  Party

Относно кристалоните, имам бял, светло син, зелен, жълт и оранжев и ги ползвам не само за фалчетата, но и за останалите растения (циклами, големи драцени и кротон) и съм във възхита защото от тях всичко избуява. Цикламите цъфтят невероятно ярко, а бяха обезцветени и бозави (с оранжев кристалон), драцените пускат по 4-5 разклонения на всяко дебело стело, а кротона вади листа на гроздове (зелен кристалон), а фалчетата торя със силно разреден разтвор различни кристалони и си растат, вадят корени, изглеждат добре. Първия цветонос при мен го изкара първото ми фалчо като следвах една схема с жълт и зелен кристалон редуване (в рамките на 2 месеца) през поливане + витамин Б комплекс. Бях я намерила тази схема във flowersnet, а за витамин Б четох тук и съм адски доволна  Grinning

# 697
  • Монреал
  • Мнения: 631
Момичета, гледахте ли новия вестник на Кауфланд? Това дендробиум ли е или дендробеум-фаленопсис? Мъжът ми иска да вземем, а аз имам само фалчета и не знам дали ще го опазя? как се гледа? В дилема съм...

# 698
  • Мнения: 2 056
В Кауфлендите  се очаква предпразнично намаление на орхита!  Thinking
Предполагам от следващата седмица- проверявайте, че миналата година ги нямаше навсякъде...

# 699
  • София
  • Мнения: 13 260
Момичета, гледахте ли новия вестник на Кауфланд? Това дендробиум ли е или дендробеум-фаленопсис? Мъжът ми иска да вземем, а аз имам само фалчета и не знам дали ще го опазя? как се гледа? В дилема съм...

Ще го познаеш по цвета. Дендробиум-фаленопсиса е с цветонос, който излиза от стъблото(при мен винаги от центъра) и на картинката във вестника прилича на такъв. Гледа се като фаленопсис и цъфти лесно. За съжаление, хваща и болестите на фалчетата и в моя случай се зарази със същата гадост. Жив е все още, но в момента, в който си пусне листенца и се заразяват Sad. Ако цветчетата са по цялото стъбло между листата е дендробиум-нобиле. По-специални са за гледане, трябват им температурни разлики, за да цъфнат и т.н. Аз имам такъв от февруари и май съм на път да опровергая всякакви теории за гледане. Освен, че през юни цъфтя от старите 2 булби, преди 1 седмица забелязах това:



Не вярвам да са разклонения, защото са твърде равномерни и навсякъде. И двете нови булби изглеждат така. Стои на пек в една югозападна стая, рядко се полива, температурни разлики може би има, защото все пак вечер е по-хладно, но си е отопляема стая. Не е зазимяван. Интересно какво ще излезе. А малкото дендробиумче, което re_ge ми подари няма никакви признаци, но и стъблото е 2-3 пъти по-малко от сниманото.

# 700
  • Мнения: 1 102
Здравейте, искам да ви се похваля че орхидейката ми която преди да започна да ви следя беше пред гибел, сега е пуснала 2 цветоноса.  newsm44 Направо заскачах като ги видях, много много ви благодаря за съветите ви.   bouquet

# 701
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Здравейте отново от мен. Да докладвам, оперираното орхи, според мен е добре. Не се развива, но пък и не умира, значи ще се оправи. Чакам да избие от някаде  Laughing Утре , тоест вече днес, ще съм в Кауфланд и аз видях прИмоцията  Party . Но сега и проблем пак имам с едно друго орхи. Качвам снимки, че нещо нещата не ми допадат, а има цветонос ( първия откакто имам орхидейки  newsm44) и ново листенце избива и не ми се мисли ако нещо му стане  newsm45 newsm45
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2137/749448610308755938129038 … bGb7qCxHBd0SX.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2705/271723865416710239129038 … 9H0DdsqVTBdi1.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2610/166813971711709035612903 … NOSEpAA1Cp6ca.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1594/208130384212389812081290 … crPJfRofxoep6.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1791/121401186537818732312903 … paE6Al8dfIhrH.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2773/411033059105939496129038 … 39PJT5Y2TbjtN.JPG
Листа имат някакви по тъмни неща, като петна стои, но не са меки,листото си е нормално, но ме притеснява. Моля за хелп, че ми се дорева като ги видях, да не и стане нещо  Cry Confused Да ги мажа с нещо ли  Rolling Eyes . Хубава седмица и добър улов в Кауфланд  Hug

# 702
  • София
  • Мнения: 13 260
gold laydi, прИмоцията е от 24-ти - не тичай още към магазина  hahaha

Колкото за петната, доколкото мога да ги видя, не са обезпокоителни. Не знам от какво зависи, но понякога израстват такива петнисти. Дано и другите си кажат мнението, че повечето от тях са с енциклопедични знания за разлика от мен  Embarassed.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 25 305
На мен ми приличат също на нормално оцветяване, но снимките са размазани и не мога да преценя със сигурност Thinking Пробвай да направиш по-ясна снимка, дори и да е в по-далечен план.

# 704
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
 atwork (не намирам картинка с календар)  Joy , та ще чакам 24 тогава. Останалите листенца излизат нормални. Довечера ще направя снимки  с друг апарат, че тоя нещо не ги прави както трябва  Twisted Evil  и ще кача.  Хубав ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт