Орхидея - тема 4

  • 95 027
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Монреал
  • Мнения: 631
Благодаря ти, tania67, днес доста четох за дендробиумите, много са красиви, но ще взема само ако е дендр.-фал.
gold laydi, моите не са имали такива листа и не мога нищо да кажа по въпроса, а и нямам опит, но все си мисля, че ако е нормално, листото ще има такова оцветяване още от мъничко. Но пак казвам да не взимаш под внимание това, което сега написах. Попитай, ако искаш и в тази тема

# 706
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Промоцията в Кауфланд е от 24-ти, т.е. сряда, така ли?

п.п. тук май пропуснах да се похваля с подаръка за РД от колегите Simple Smile:

# 707
  • София
  • Мнения: 13 256
Месечинке, честито! Почти бях сигурна, че подаракът за рожденния ти ден е орхидея, но смея ли да питам  hahaha? Много дълго да си я гледаш и да ти цъфти често!  Hug

Специално гледах датата на прИмоцията - 24 е, а не както винаги в четвъртък. Може и грешка да е или доставчикът е друг...  newsm78

# 708
  • Мнения: 850
   Месечинка , страхотна  е ... на мен тя ми е слабост , тъкмо моите са водопой  Crazy и ги оглеждам , оглеждам .. но нямам никъде цветоносче  Cry !

 Промоцията в Кауфланд, дали ще я има навсякъде  newsm78

# 709
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Mесечинке, прекрасна е, да ти е честита и мноооооооооого да те радва.

Аз също се сдобих с орхидейче за РД-то. Фалче с огромен цветенос /стига ми до кръста почти/, но цветовете му повяхнаха веднага, та ще чакам някоя пъпка да се отвори, за да ви я покажа.
За прИмоцията в Кауфланд - бая се замислям, вече наистина нямам място за китки, накичила съм 2 цветарника 1 до друг, фалчетата са по 2-3 саксии на рафтче, че да се поберат повече, то не съм накичила саксии по шкафове, хладилник, отоплявани и неотоплявани стаи, с две думи - в нас е една малка джунгла....

# 710
# 711
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Снощи счупих листенцата и розетката на реанимираната ми смъртница. Цяло лято й баях и когато взе да тръгва, вече посадена в кори, аз така да й видя сметката  ooooh!
Сега имам основата с коренчетата от една страна и 3 листенца с розетка, от друга - някакви шансове има ли според вас  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 712
  • София
  • Мнения: 13 256
Снощи счупих листенцата и розетката на реанимираната ми смъртница. Цяло лято й баях и когато взе да тръгва, вече посадена в кори, аз така да й видя сметката  ooooh!
Сега имам основата с коренчетата от една страна и 3 листенца с розетка, от друга - някакви шансове има ли според вас  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 Sad   Moите болни остават без листа и с изсъхнала розетка, но здрави корени. След време от изсъхналата розетка избива стъбълце(в повечето случаи отстрани). Ако все пак ти е останала част от розетката при корените е много вероятно да изкара от там. Само гледай да е над корите, за да не загние от поливането. А за горната част няма какво да загубиш повече - пробвай пак над вода. Дано имаш късмет и да спасиш поне едната част.

gold laydi, този път се вижда по-добре, но и не знам какъв съвет да ти дам. При мен се е случвало новото листо да израстне с такива петънца, но после си става с нормален цвят. Дори в момента имам едно, което е почти лилаво, но с всеки ден става все по-зелено. Разбирам, че при теб са били нормално зелени и са станали такива, което за мен е обезпокоително. Наистина, вземи да попиташ във flowers.net, както Дима те посъветва. Там са със значително по-голям опит.

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 12:10 от tania67

# 713
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Благодаря ви момичета, питах там, казаха ми да не се тревожа, но аз ще я наблюдавам все пак. Излизат нормални и стават такива  Thinking

# 714
  • Монреал
  • Мнения: 631
Момичета, купих си дендробиум!  Laughing Имаше само 3 вида, повечето с окапали цветове, само моя не беше: Бял и жълтозелен с лилаво по средата и третия вид е като моя.
НЕ Е в кори  Thinking, подгизнал и с мъх по почвата  Sad Спешно кажете сега какво да го правя, имам вкъщи борови кори, имам и саксийка с много дупки /останала от един споминал се фал/, предполагам трябва да пресадя, много искам да видя има ли изгнили корени. Давайте съвети, плийз...

сори, че така набързо пиша, но ме сърбят ръцете да го вадя от тази каша в саксията ooooh!
 Laughing

# 715
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Мести го в кори според мен. Просто извади, почисти от подгизналата почва и го сложи в кори. Много е хубав, ауууу, засърбяха ме краката да хуквам натам, но не съм сигурна, че ще имам време. Ако утре е останал някой, мой ще е Laughing

# 716
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Ей, че си лоша Дима, май май и аз довечера ще ходя до Кауфланд  Mr. Green
Прекрасен е просто  Heart Eyes
Колко парички е дендито?

# 717
  • Монреал
  • Мнения: 631
ха ха, подстрекателка съм аз, щом като е за орхидеи Wink
ku4o, точно 7,49 лв., но ми се струва, че ще ги намалят, ако останат, някои цветчета още от сега са паднали.
Почистих го от корите, имаше в средата голямо парче дърво, изгнило силно напоено с вода и с малки бели миничервейчета, махнах го, наложи се да махна и някои залепнали за него коренчета, но като цяло, няма масово изгнили корени, добре е.

мерси за съветите  bouquet

# 718
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
      dimaCrossing Arms... И аз искам. Фръц...

 Тъкмо мислех, че ми е минал мерака, взех че влязох при вас, и ей ме сега, пак зарибена. Ама Кауфланд ми е доооста далеч, мъжът ми е на работа до 22 ч. и май ще остана без дендробиумЧЕ. Искам някой да ми каже, че са свършили, но няма такъв човек, дето поне ще ме успокои. Ех ех....

  dima
, хайде, честито!  Hug

# 719
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!Преди около месец бях питала тук какво е  едно израстъче на орхидейката. Е оказа се цветонос Simple Smileр много съм щастлива!На още няколко орхидеи има такива и аз сам в о4акване на мноого цвят.
dima, честито дендробиумче!Много е нежно!Как ще се въздържа да не посетя Кауфланд ,.. не знам... EmbarassedНо все пак , ако някой има информация за  магазина в Ов4а купел да пише какво има там, моляяяя...

Общи условия

Активация на акаунт