Кърмене и обеболяващо за растящ мъдрец

  • 3 411
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Моля ви ако сте се сблъсквали с такъв проблем, помагайте!

Питам тук, а не в здравния, защото ми е изключително важно да продължа да кърмя. Там ми е ясно какви съвети ще получа.
 
Вече четвърти ден ме мъчи мъдрец и нощес вече стана непоносимо. Не съм спала, боли постоянно и нямам нерви да си обгрижвам като хората бебенцето. Пробил е венеца но зъболекарката каза, че няма да порасне, да чакам да ми мине.

Бебето ми е само на кърма, с биберон не яде, а млякото ми започна да намалява от тези постоянни болки и безсъние. Иначе изцедена кърма имам, но той отказва да я приема по друг начин. Пробвах с лъжичка и спринцовка - не става.
Дори за час два да потуша тая гадна болка, да си почина за малко ще е добре. Трябва ми нещо съвместимо с кърменето. Някой ползвал ли е Индекстол?

И евентуално ако успея да му дам да яде по друг начин, може нещо което се изчиства сравнително бързо от организма, имам мляко за 2-3 хранения.



Моля ви се, помагайте! smile3514

# 1
  • Мнения: 634
Аз пих Дуомокс 1000, това бил единствения антибиотик, който можело да пия докато кърмя.Бях се подула цялата и неможеш да си отварям устата. Пих го 4 дни и не съм забелязала да има реакции в децата Hug

# 2
  • Мнения: 9 487
Можеш да пиеш аналгин/беналгин (без разбира се да прекаляваш), парацетамол..
Ето сайт за съвместимостта на медикаментите с кърменето (има и търсене по активна съставка):
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

П.С. ..за Индекстол-а "да се употребява с по-голямо внимание при бременност и кърмене" Rolling Eyes

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Парацетамол пиех аз. Peace

# 4
  • Мнения: 326
Благодаря за отговорите.
 Взех ефералган, сега се издържа що годе. Ще пробвам и с вода за уста ЕЛУДРИЛ, по съвет пак от съфорумка, пък дано минава скоро.
От индекстола се отказах, съдържа някакъв съмнителен антибиотик.
Интересно, зъболекарката каза, че нищо няма да помогне, а да чакам.
 Хм newsm78. Извода си е за мен.

Благодаря отново!  bouquet

# 5
  • Мнения: 11 144
Нурофен - дава се и на деца, много по-малки от твоето (има педиатрична дозировка и за 2-месечни), така че можеш спокойно да го пиеш при все кърменето. И обезболява доста по-добре от парацетамолите  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 326
... деца, много по-малки от твоето...
Хе хеее, как звучи само!

Определено нурофена работи! Много благодаря!   bouquet

Също добре влияе и жабурене с гореща отвара от лайка. morning

# 7
  • Мнения: 326
Да напиша какво ме оправи, туко виж е от полза за някой Simple Smile.
Направих си компрес от пчелен клей.
 След дву-седмично ходене по мъките, изпробване на всичко изброено по-горе + дренажи при зъболекар Tired.
И една прекрасна сутрин се събудих страхотно подута. Та... една добра съседка ме посъветва- налагане на малко клей в/у мястото. Облекчението настъпи за минути Shocked. Същия ден си слагах през около час, на следващия през 2-3, и после само ако усетя,че тръгва да ме наболява. Не трябва обаче да се държи повече от десетина минути.
 Не можах да повярвам, как ми помогна Grinning!

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт