Кърмене и обеболяващо за растящ мъдрец

  • 3 413
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Моля ви ако сте се сблъсквали с такъв проблем, помагайте!

Питам тук, а не в здравния, защото ми е изключително важно да продължа да кърмя. Там ми е ясно какви съвети ще получа.
 
Вече четвърти ден ме мъчи мъдрец и нощес вече стана непоносимо. Не съм спала, боли постоянно и нямам нерви да си обгрижвам като хората бебенцето. Пробил е венеца но зъболекарката каза, че няма да порасне, да чакам да ми мине.

Бебето ми е само на кърма, с биберон не яде, а млякото ми започна да намалява от тези постоянни болки и безсъние. Иначе изцедена кърма имам, но той отказва да я приема по друг начин. Пробвах с лъжичка и спринцовка - не става.
Дори за час два да потуша тая гадна болка, да си почина за малко ще е добре. Трябва ми нещо съвместимо с кърменето. Някой ползвал ли е Индекстол?

И евентуално ако успея да му дам да яде по друг начин, може нещо което се изчиства сравнително бързо от организма, имам мляко за 2-3 хранения.



Моля ви се, помагайте! smile3514

# 1
  • Мнения: 634
Аз пих Дуомокс 1000, това бил единствения антибиотик, който можело да пия докато кърмя.Бях се подула цялата и неможеш да си отварям устата. Пих го 4 дни и не съм забелязала да има реакции в децата Hug

# 2
  • Мнения: 9 490
Можеш да пиеш аналгин/беналгин (без разбира се да прекаляваш), парацетамол..
Ето сайт за съвместимостта на медикаментите с кърменето (има и търсене по активна съставка):
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

П.С. ..за Индекстол-а "да се употребява с по-голямо внимание при бременност и кърмене" Rolling Eyes

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Парацетамол пиех аз. Peace

# 4
  • Мнения: 326
Благодаря за отговорите.
 Взех ефералган, сега се издържа що годе. Ще пробвам и с вода за уста ЕЛУДРИЛ, по съвет пак от съфорумка, пък дано минава скоро.
От индекстола се отказах, съдържа някакъв съмнителен антибиотик.
Интересно, зъболекарката каза, че нищо няма да помогне, а да чакам.
 Хм newsm78. Извода си е за мен.

Благодаря отново!  bouquet

# 5
  • Мнения: 11 203
Нурофен - дава се и на деца, много по-малки от твоето (има педиатрична дозировка и за 2-месечни), така че можеш спокойно да го пиеш при все кърменето. И обезболява доста по-добре от парацетамолите  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 326
... деца, много по-малки от твоето...
Хе хеее, как звучи само!

Определено нурофена работи! Много благодаря!   bouquet

Също добре влияе и жабурене с гореща отвара от лайка. morning

# 7
  • Мнения: 326
Да напиша какво ме оправи, туко виж е от полза за някой Simple Smile.
Направих си компрес от пчелен клей.
 След дву-седмично ходене по мъките, изпробване на всичко изброено по-горе + дренажи при зъболекар Tired.
И една прекрасна сутрин се събудих страхотно подута. Та... една добра съседка ме посъветва- налагане на малко клей в/у мястото. Облекчението настъпи за минути Shocked. Същия ден си слагах през около час, на следващия през 2-3, и после само ако усетя,че тръгва да ме наболява. Не трябва обаче да се държи повече от десетина минути.
 Не можах да повярвам, как ми помогна Grinning!

 Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт