Колко дълго кърмихте?

  • 3 373
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
3г. и 2м. и още продължаваме. Wink

# 16
  • Мнения: 2 231
9 месеца. Аз не исках повече и тя не искаше вече (кърмех я само вечер вече). Просто една вечер спря да ме търси за преспиването по този начин. На следващият ден пак не пожела и аз реших, че е дошло време да я отбивам. Не съм я отказвала на сила, а й кърма винаги съм имала, просто моментът дойде и беше така да се каже "по взаимно съгласие" Mr. Green

# 17
  • Мнения: 719
9 месеца и при двамата.
За баткото спрях, защото имах лоши съветници, тогава... Thinking, а малката просто сама се отказа и не ме искаше. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 388
Още продължавам, не знам докога. Имам голяма дъщеря,нея я кърмих само около три месеца поради липса на помощ и информация по въпроса. Ако не беше този форум да се образовам,сигурно и с малката щяхме да сме приключили отдавна.

# 19
  • Мнения: 1 176
По-големият син го кърмих само 3 месеца, но тогава бях много млада, неинформирана и слушах лекари и роднини. Но това беше преди 20 години, времената бяха други...
По-малкият син го кърмих докато навърши 1г. и 4-5месеца. Беше ми много лесно и удобно, не съм изцеждала никога.
А и тук всички много насърчават кърменето, кърмила съм го къде ли не- на пейка в парка, в пробна на магазин, в специална стая за кърмене в някой търговски център и т.н. Отбих го без проблем- той самият разреди желанията си да суче, аз можех и още.
Признавам, че и форумът ми помогна изключително много, за да кърмя успешно и  дълго. Тогава не знам защо изобщо не пишех, не си спомням даже дали бях регистрирана, но основно си пракарвах свободното време в кърмаческия. Страшно много неща научих от там.

# 20
  • Мнения: 50
Имах желание за дълго кърмене ,но от болка и нерви не издържах психически .1 месец кърмих като пт първия ден е бил със добавка .

# 21
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Вече 1г.10м. кърмя на поискване и двете сме много щастливи и доволни  Mr. Green  Смятам да кърмя, докато сама се отбие - на 3-4 г. Grinning
Баткото го кърмих само 1г.3м., като го отбих насила поради невежество и слушане на "компетентни" роднини, за което сега много съжалявам  Confused

# 22
  • Varna
  • Мнения: 603
Голямата поради предоверяване на баби и доктори кърмих много малко - 3 месеца и то част, от които с дохранване.
Малката с доверяване на детето и собствения си инстинкт кърмих 3 години, 3 месеца и 13 дена. Всичко приключи плавно и безпроблемно и за двете ни - точно така както си го мечтаех.

# 23
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
и двамата по 3 месеца Peace

# 24
  • Мнения: 1 691
Около 3 години и 1 месец. Отбихме се по взаимно съгласие. Но... ако трябваше да се цедя вместо да кърмя, едва ли щях да издържа толкова дълго, колкото си успяла ти. Поздравления!
С две думи - според мен важното е мама и бебо да са доволни от решението, тогава всеки срок за кърменето е приемлив.

# 25
  • Мнения: 5 776
Баткото сам се отказа на 8мес,а и аз не настоявах,че бях бременна в 4-тия и без това се чуствах изцедена.Малката за мое голямо съжаление успях да кърмя само 4мес.Сучеше с часове и пак си оставаше гладна.Когато започнах да дохранвам с АМ съвсем се отказа.Много ми се искаше поне годинка да закръглим,но кой знае може би другия път

# 26
  • Мнения: 55
Искам да се включа в темата, защото аз също кърмех сина си  чрез помпа, т.е. не трябваше да кърмя първите 10 дни след раждането и това беше фатално за нормалното кърмене. Опитвахме много време, но той така и не пожела на гърда- за мое съжаление разбира се. Имах огромно желание да кърмя, защото дъщеря ми е кърмена само 10 дни и до днес изпитвам вина, но неправилните съвети да се дохранва бебето и, че нямам кърма доведоха до този резултат. Бях готова да не се разделям с помпата, но да направя всичко, което зависи от мен. Така успяхме до 1 годинка. Знам как се чувстваш, аз лично мразех този уред наречен помпа. Имах чувството, че
все това правя, по цял ден, дори и на морето не се отказах. Където и да тръгнех първо приготвях помпата, но си струваше и ако кърмата ми не беше спряла нямаше да се откажа. Пожелавам ви успех, каквото и решение да вземеш.

Общи условия

Активация на акаунт