Съмнение за изтичане на околоплодни води

  • 45 771
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета.В края на седми месец съм и от седмица се лутам и не мога да разбера какво става. Преди 9 дена усетих мокро петно на бельото си и веднага хукнах при доктора.Прегледа ме човека вагинално и реши, че няма изтичане на околоплодна течност и ме прати да си ходя.На другия ден сутринта отново имах мокро петно и отново на док.Прегледа ме с ехограф и рече - водите са намалели, бебето е по-малко  около 1100 грама ела утре пак.Хуквам аз при друг лекар в частна клиника, в която родих първото си дете, преглежда ме тя и казва ,че в момента няма изтичане на води, но на ехографа бебето изглеждало 600 грама.И така от доктор на доктор се лутам един казва изтичат води , друг не, един казва в болница, друг не.Не мога да разбера може ли в 21 век в град като Стара Загора да няма болница, в която да разберат това, което ми тече води ли са,или не. Странното е, че изтичането е обикновено сутрин,  след първото уриниране и е около 20 капки - много е рядко, няма миризма, леко жълтеникаво.Междувременно прочетох всичко във нета за изтичане на води, за теста с бром-тимол, за тест лентичките и питам всеки доктор, при когото ходя те ми вдигат рамене и ми викат при такова малко количество нищо не може да се разбере и нямаме такива реактиви.Вчера вече почти побъркана отивам с багаж за болницата в ОРБ при доктора си той ме видя на ехограф, направи запис на тоновете и рече водите са в норма/ нищо,че преди седмица ги беше видял малко/, тоновете са добре отивай си в къщи ще се видим в края на месеца.И сега си стоя в къщи, притеснена че все пак може и да са води и не знам какво да направя. Та въпросът ми е някой имал ли е такова течение - рядко като вода, да изтича всеки ден, а всъщност да не са околоплодни води, и има ли някакъв начин сама да разбера това води ли са? Извинявам се за дългия пост, но съм много объркана.

# 1
# 2
  • Мнения: 498
Слагаш си превръзка и щом усетиш пак течение бегом с нея в болницата да тестват. И настояваш, ако трябва се караш, но да изследват.
Ей много ги мързи, какво им коства.
Дано е течение мила.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 335
Действително отговор може да се даде при тест с реактив, но друго исках да споделя: по време на моята бременност имах страшно силно течение (воднисто и без превръзка беше немислимо да ходя). И аз съм тичала 1-2-3 пъти на преглед по спешност, но всичко беше ок. Понякога бременните имат такова много силно течение, което обаче не са околоплодни води и спира след раждането. Мисля (надявам се), че и при теб се касае за нещо подобно. Иначе за 9 дни щеше ясно да се види намаляване на водите - не е малко време това все пак.

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Krasi_niki, към края на седмия месец и при мен се появи подобно течение. Според гинеколожката ми е нормално за края на бременноста, но ме посъветва да си направя микробиология  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 10 328
Като ме приеха да раждам ми направиха теста с цветната реакция на една не много напоена превръзка.  Peace Значи и при малко количество можело...

# 6
  • Мнения: 3 241
Krasi_niki, към края на седмия месец и при мен се появи подобно течение. Според гинеколожката ми е нормално за края на бременноста, но ме посъветва да си направя микробиология  Peace

И аз имах такова течение още от 5ти месец.
ходих в болницата,направиха ми някакъв тест и казаха, че не са водите. Наистина е неприятно и човек се притеснява  Hug

# 7
  • Мнения: 1 677
Дано това не са околопл;дните води.
Настоявай да направят теста!

# 8
  • Мнения: 126
И аз имах изтичане 2 дни което беше само няколко капки,на третия ден отидох и като обясних какво става  никой не ме пита искаш или не искаш   веднага ме тестваха,дори аз си бях сложила превръзка и върху нея направиха теста /който беше положителен/в смисъл изтичане на около плодна течност

# 9
  • Мнения: 39
 лелее, сега как се нашашках с тая тема! в неделя на прегледа доктора каза, че околоплодните ми води са намалели и ако не родя до събота, може да се наложи да ми предизвикат раждане (той и термина ми мина). От няколко дни, обаче и на мен нещо безцветно ми изтича по съвсем малко, ако това са околоплодни води дали има риск за бебето до събота? Някой знае ли, че сън няма да ме хване...? ех, мамка му все се заричам да не чета вечер бг-мама !!!  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 432
Изтичането на води може да увеличи риска от инфекции-така ми обясни моята лекарка. Ако е малко и не се е спукал мехура, няма проблем, каза също. Но ако почне да изтичат много, дори и без болка, право в болницата.

# 11
  • Мнения: 141
При мен подобни съмнения се оказаха точно изтичане на околоплодни води, но бях в началото на 9тия месец. Няколко дни се чудиха какво да ме правят и една сутрин ме вкараха за секцио. Слава Богу всичко мина добре и сега имам едно чудесно момченце.
Стискам ти палци всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт