лечението на акне и белези започва отвътре

  • 87 711
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
letsgo, професорът ми направи много интересна диагностика - само чрез пулсовете на двете ръце. На тази база ми каза всички налични здравословни проблеми. В основата на всичко били токсините и да пия Нийм Комплекс и допълнително куркума на прах (аз куркума не пия). Каза, че имам възпалителен процес, който е причина за ставни болки (имам в коленете, хроничен фарингит и проблемна кожа. За това комплекса да отстрани причинителя и овладее възпалението. После четох в интернет за някои от съставките, че имат действие на природен атибиотик. За пигментацията по кожата - причина черен дроб, токсини и оттам нарушена баланс в продукцията на меланин. Отново нийм комплекса, за да подпомогне черния дроб, да елиминира токсините и така да балансира меланина, но за този ефект ми каза, че трябват месеци.

Хареса ми маската със санталово дърво. Знаеш ли дали се продават някъде? Или само он-лайн може?

# 76
  • Мнения: 262
pharm74 , колко месеца ще пиеш Нийм комплекса ?

# 77
  • Мнения: 1 324
pharm74, много интересна е била срещата ти с професора! А ти защо не приемаш куркума? Всъщност тя как точно би трябвало да се пие? Аз я ползвам като подправка, но през зимата. На летните ми манджи не ходи. Също и маски съм си правила с нея, но оцветява кожата и избягвам вече.

А маската на Khadi не знам дали се продава в някой магазин освен он-лайн.

# 78
  • Мнения: 262
Има метод за пречистване на организма с куркума.

Копирам oт Земя на заем :  По принцип стандартната подържаща терапия с куркума е следната:
 5-гр смляна куркума на прах в загрято масло-зехтин или сусамово което е около 20гр.Добавя се малко черен пипер(млян).Цялото се взима по три пъти на ден половин час след ядене.Постепено дозата на куркумата може да се увеличи на 10гр в 40гр маслен разтвор.

# 79
  • Мнения: 0
Не приемам куркума, защото в Нийм Комплекс има. Може би професорът не знае, че има...В една капсула има 50 мг, а аз взимам по две т.е. 100 мг на ден. Иначе, той ми каза да взимам 1 лъжичка сутрин с топло мляко (аз не обичам мляко).

Ползвам, обаче, куркумата, когато готвя ориз. А вие какво готвите с нея?

# 80
  • Мнения: 1 324
Любимо мое ястие: сварявам ориз басмати с малко сол и зехтин. Правя яхния от червена леща с малко моркови, целина /глава/, куркума и/или къри в зависимост от вида къри и мъничко индийско орехче. И джинджифил може да се сложи. Сервира се гнездо от ориз и отгоре излята леща.

# 81
  • Мнения: 1 324
В магазина Нийм Комплекс отново нямаше. Писах до Лечител и ми отговориха, че бил изчерпан и чакали ново зареждане. Кой знае колко още ще чакам. Страхотно прочистване направих, няма що  ooooh!

# 82
  • Мнения: 0
letsgo, мерси за рецептата.

Добре, че си бях купила няколко нийм комплекса преди месеци. Дано да заредят, за да си купиш. Не е хубаво да се прекъсва, защото така се компрометира ефекта.

# 83
  • Мнения: 1 324
Да, прекъснеш ли рано все едно изобщо не си го пил. И аз мислех да купя няколко опаковки наведнъж, че да не се занимавам всеки месец, но имаше само една. Добре поне, че чистия Нийм на Хималая го има и него пия. Ще взема и куркумата да включа, но и аз не понасям прясно мляко. А от рецептата на The_Sunrise не ми допада черния пипер, но мога да го преглътна.

Забравих да пиша, че куркумата върви на всякакви яхнии - картофена, от грах, от бамя. Спокойно и на зрял боб може да се сложи. тя е почти безвкусна, основно дава цвят.

# 84
  • Мнения: 0
Да споделя, аз докъде стигнах. Пия нийм комплекса вече 2 месеца и мога
да кажа, че кожата ми е много по-чиста - гърбът и деколтето ми са
съвсем чисти, по лицето излизат от време на време пъпчици, но това е
ако е много горещо, или си пипна лицето със замърсена ръка. За тялото
морската вода също помогна. Кръвообращението ми е по-активно - в това
нямам никакво съмнение, усещам го с цялото тяло и лицето ми има
по-хубав тен. За съжаление за пигментните петна още нямам ефект. Но
наскоро ме срещна позната, която не бях виждала отдавна и каза, че
изглеждам много добре.

# 85
  • Мнения: 0
Моята кожа се чувства много добре с тези билки, с по-добър тургор на клетките, по-добре кръвоснабдена и освежена. За промяна в продукцията на меланин трябва да проявите по-голямо търпение.  Като поддържаща грижа за кожата го намирам за добро решение. Мои пациентки, обаче, се оплакват, че не могат да го намират в аптеките. Там, обикновено, се опитват да им го заменят с обикновен нийм, което не е същото.

# 86
  • Мнения: 0
Кремчето на Avene с термална вода, лекия вариант за хидратация е много подходящ при леко акне и възпаления по кожата, защото има противовъзпалителен ефект, без да изсушава.

# 87
  • Мнения: 0
letsgo, как си с кожата? Имаш ли подобрение? При мен е супер!

# 88
  • Мнения: 1 324
pharm74, много се радвам  Grinning При теб подобрението в какво точно се изразява?

А аз не пия комплекса, защото както вече писах няма внос. Но всеки ден вземам по 2 капсули чист Нийм на Хималая. Също си правя и маска с него. Да, кожата ми изглежда по-добре /тя по принцип си е що годе в прилично състояние/, но голямото предизвикателство при мен са пигментни петънца, които още не са изчезнали. По-незабележими са, но напълно възможно е да е заради тена ми през лятото. Освен това започнах да пия сутрин чай от джинджифил, а следобед японски зелен чай. Мисля и куркума да включа. В момента проучвам различните начини, по които може да се приема. А, забравих, че и колаген пия  Laughing
Обаче преди цикъл ми излиза някоя друга пъпка. Не е като да са ме забравили гадините напълно. Но аз съм търпелива и продължавам борбата.
Ако пак намеря комплекса сигурно ще си взема, но от Нийм няма да се откажа, заради голямото количество вит.С в него. Скоро гледах някаква друга фирма, че предлага чист Нийм и то с по-виско съдържание от на Хималая. Може и него да пробвам следващия път.

# 89
  • Мнения: 0
letsgo, при мен петната също не са изчезнали, но като цяло кожата ми изглежда много по-добре: просто е чиста (преди все нещо ми се появяваше!), по-свежа, с по-хубав цвят. Мъжът ми намира голяма разлика, а и приятелки, които не са ме виждали в последните месеци изразиха учудване колко добре изглеждам и питаха какви процедури си правя. В интерес на истината откакто пия комплекса не съм ходила на козметик.
Бях споменала, че ходих при аюрведичния професор на консултация и специално говорихме за петната - той каза, че едно от растенията регулира продукцията на меланина, но не е нийм, а друго, но не помня кое. Но че за петната трябват 5-6 месеца. Вит. С най-много има в Амла. Ако не намираш комплекса, мисля, че има амла отделно. Само Нийма има основно антибактериално действие.
Има много хубав сайт с инфо. Ако искаш виж го: www.ayurvedabulgaria.com

Общи условия

Активация на акаунт