лечението на акне и белези започва отвътре

  • 87 115
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Искам да споделя с майките, чиито деца страдат от акне моя личен опит. Моята дъщеря страда от акне дълго време. Ходихме много по дерматолози и козметици. Никакви процедури, лазери, пилинги и т.н. не помогнаха. Странно е, че никой не предложи системна терапия, а само неща за външно приложение. Преди време посетихме една лекарка, която за първи път подходи комплексно и каза, че първо организмът трябва да се изчисти от токсините.   Състави цялостна очистителна програма - режим на хранене, пречистващи процедури, прием на билкова формула, която детоксикира организма и освен това има мощен протививъзпалителен и антибиотичен, макар изцяло натурален, ефект. За два месеца кожата се промени, не остана нито пъпка, нито белег или пигментно петно (каквито има обикновено след акне). Така че, моят съвет е - не се подлагайте само на външна намеса върху кожата. Тя не е достатъчна. Грижата за хуваба и здрава кожа започва отвътре.

# 1
  • Мнения: 0
Абсолютно правилно. Холистичният, т.е. цялостният подход към проблема дава най-добрите резултати. Трябваше да стигна до този извод след дълго лутане и изпробване на хиляди козмитични серии, процедури и подобни. Пречистването на организма веднага се отразява на състоянието и вида на кожата. Естествено, методът изисква много търпение и постоянство и не може да се очакват мигновени резултати. Важно е да се премахнат и тези храни от менюто, които водят до натрупване на токсини - месо, млечни продукти. Набляга се на зелените зеленчуци, овесените ядки, тиквени семки, много цинк и вит. Це. И минимум по 1,5 литра ВОДА на ден.

Сега вече дори не ползвам никаква купена козметика, освен от време на време изцяло натурална, например Др. Хаушка. Младата кожа може да се регулира дотолкова сама, че и необходима съвсем малко външна намеса. Например, макс. два пъти в седмицата парна баня с билки и етерични масла, почистваща маска с хума, розова вода. Ежедневно може да се почиства със сода, тонизира се с ледена вода и малко розова вода.

Искам само да допълня, че външното приложение на сребърна вода два пъти на ден спомага за по-бързото възстановяване на кожата и за премахването на всички възможни бактерии, които водят до появата на акне. Също така е хубаво да се приема и вътрешно, 3 пъти на ден по една супена лъжица в малко вода, максимално за 20 дни. Това допълнително унищожава всички лоши бактерии и подобни в организма. Резултатите се виждат още след първата седмица. И най-важното, може би повече от всичко останало - НИКОГА, НИКОГА не пипайте пъпките и не се опитвайте да ги изстискате!!!

Поздрави и успех на всички по пътя към хубава и здрава кожа!

# 2
  • Мнения: 262
pharm74   , ще споделиш ли малко повече , какъв лекар ви назначи този тип лечение ?

Какъв е бил режима на хранене , какви билки е приемала дъщеря ти и други неща , които биха били полезни и на другите   bouquet

# 3
  • Мнения: 0
Режимът на хранене изключва абсолютно газирани напитки, захарни изделия и шоколад. Пие се много вода - топла или на стайна температура. Много е трудно един тинейджър да го убедиш да спазва това. Поне вкъщи спазваше, когато излезе с приятели навън - не знам.. Билковият състав помогна много - Д-р Нийм Комплекс - и беше лесно да следя за приема - сутрин след закуска едно преди да излезе и вечер след вечеря едно хапче. И така поне 2 месеца. Не си спомням името на лекарката, но ще попитам и ще ви пиша пак. Тези билки просто изчистиха кожата. Отделно имаше и колонотерапия или с други думи клизма със затоплени масла. За чиста кожа са важни няколко неща: редовно изхождане (казвам го защото много млади хора имат запек) и черен дроб, който си върши работата добре т.е. пречиства организма от токсините. Върху тази здрава основа стъпват другите козметични грижи.

# 4
  • Мнения: 0
Д-р Нийм Комплекс го намерихме много трудно. Дадоха ни го от склада на Лечител и казаха, че ще го има и в техните дрогерии след няколко месеца. Не съм проверявала дали вече има. В аптеките също попитайте, но ако е нещо съвсем ново е възможно и там да го няма още. Успех ви желая.

# 5
  • Мнения: 262
Да , ще го потърся в аптеките на Лечител , видях че в сайта им го няма.

Благодаря за информацията.

# 6
  • Мнения: 25 602
Мога ли да споделя в тази тема, че не съм лишавала сина си от нищо - нито газирано, нито сладки неща и въпреки това не е страдал от акне? Гледам да се храни разнообразно и с чисти продукти, доколкото е възможно. Това е.
Единствената добавка, която пие от време на време е бирена мая.
Ако с нещо съм попречила на идеята на темата, моля за извинение.  Peace

# 7
  • Мнения: 0
Сами по себе си сладките неща не създават акне, но помагат то да се развие, ако детето е предразположено. Има ли веднъж акне въглехидратите (каквито са сладките и също газираните напитки) трябва да се ограничат до минимум.
Мили майки, бързите въглехидрати са вредни за децата ни, независимо дали имат или нямат акне. Те не съдържат никави полезни за растежа вещества. Освен това са основна причина за наднормено тегло. Знаем, че децата ги обичат, но ако можем да ги заменим с плодове и да им създадем навика да предпочитат плода пред сладкиша ще бъде чудесно.

# 8
  • Мнения: 25 602
Повечето от газираните напитки днес са с подсладители, не със захар и не са фактор за наднормено тегло.
Друг е въпросът, че посладителите са по-вредни от захарта...
За ползата от плодовете спор няма. Естествено, че е по-добре витамините да се получават в естествен, а не във синтетичен вид.  Peace

# 9
  • Мнения: 0
Здравейте, относно газираните напитки сте напълно права. Някои съдържат изкуствени подсладители, които са канцерогенни. Освен това водят до увеличение на теглото и риска от диабет. Тъй като темата е интересна ще я пусна като нова, за да чуем повече мнения по въпроса.

# 10
  • Мнения: 376
Много точен отговор е написала Centuriada     bouquet. Tова е истината, но искам да допълня.
Появата на акне и черни точки се дължи на млякото и млечните продукти, пържените храни и много тлъсто месо и колбаси. Но тъй като освен красива и чиста кожа, искаме да имаме и здраво тяло и здрави зъби, трябва диетата да е съобразена с целия организъм и да се пази цял живот. Необходимо е да се избягват храните , наричани "бялата отрова"- сол, захар, бяло брашно, мляко и млечни продукти, както и храни с Е-та и ГМО. Добре е да се спазват принципите на разделното хранене и поне 50 % от дневното меню да е сурова храна.
http://www.zemianazaem.com/archives/65
Не мога да разбера защо непрекъснато се пускат нови теми след като повече от половината болести се лекуват с една и съща диета без лекарства. newsm78

# 11
  • Мнения: 0
Inera, така е. Заболяванията могат да бъдат профилактирани и частично лекувани със здравословно хранене.

# 12
  • Мнения: 376
И знаете ли кое ме дразни най-много ? Аз живея в областен град в Б-я. И тук няма нито един алерголог и нито един диетолог. Явно не се печели много от това. Печели се добре само от масово изписване на лекарства и реклами на лекарства и добавки.
И защо в училище не се изучава задължителен предмет " здравословно хранене" например в 8 клас. Така тинейджърите сами ще се научат как да се хранят , за да имат здрава кожа. А не ние майките да ходим по тях и да им повтаряме непрекъснато " не яж това, не яж онова".

# 13
  • Мнения: 0
Inera, напълно подкрепям идеята ти в училище да се говори за храненето. Може да се влкючат няколко часа по здравословно хранене в часовете по биология или най-малкото да се покани диетолог в часовете, който да говори с децата. Истината е, че масово децата ни се хранят лошо и непълноценно и са с наднормено тегло, което ги обрича на недобро здраве за вбъдеще.    Аз пуснах темата за акнето, защото дълго вереме ходехме по доктори за акнето на дъщеря ми и всички изписваха скъпи препарати за външно приложение и още по-скъпи процедури, които не помогнаха. И как ще помогнат като проблемът идва отвътре. И после всичко се реши с хранителен режим и една евтина, но ефективна билкова смес.

# 14
  • Мнения: 0
Може ли някоя от вас, която е ползвала или купувала Др. Нийм Комплекс да ми каже дали това е българско хапче или се внася от някъде. В момента не съм в България и се чудех дали мога да го намеря и в чужбина.

Какъв точно е съставът? Нийм да не би да е името на една от билките - на английски има едно такова растение - neem, което за съжаление не знам как се казва на български. Как точно се казва фирмата, която го произвежда?

Много ще съм ви благодарна за информацията, понеже сега се опитвам да се справя с няколкото остатъчни белези от леко акне.  Hug

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт