Противозачатъчни ДЖАЗ

  • 89 805
  • 238
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 91
Пия жанин в 20 часа. При смяната на времето не съобразих и пих жанин отново в 20 часа как ми свири алармата т.е. час по рано две вечери. Днес ми е последно хапче. Дали е оказало влияние по ранният прием?

# 196
  • София
  • Мнения: 1 213
...в листовката си пише всичко. за пропуснато хапче се брои 24ч. 1ч е смешна разлика просто. ефект върху действието на хапчето - нулев.

# 197
  • Мнения: 91
В смисъл че е прието по рано един час дали има проблем.  в листовката не пише дали по ранен прием оказва влияние

# 198
  • София
  • Мнения: 1 213
разлика между 1ч по-рано и 1ч по-късно няма. Говорим за възможно отклонение от действието при интервал повече от 24ч от времето, когато е трябвало да го изпиеш.
Стига се паникьосва за глупости  bouquet

# 199
  • Мнения: 91
В чудо се видях с тези хапчета. За пръв път ги пия. Трета опаковка ми е. И последна Simple Smile време за бебе стана и ги спирам след последното хапче днес. Но гинеколозите нищо не обясняват. Изписват ги и едва отговарят на въпросите.

# 200
  • Мнения: 91
Малко тъп въпрос .... при смяната на часа, измества ли се часа за приема на противозачатъчни

# 201
  • София
  • Мнения: 1 213
цитирам си отговорите на предните ти въпроси. НЕ, не е нужно да го изместваш. Пие се в приблизителен час, а не точно. Дали ще го пиеш в 20ч, или в 18, дори 23ч е все едно, действието на препарата не се променя.

# 202
  • Мнения: 448
Здравейте. От три месеца пия Ясмин,т.к ми се образуват кисти и има нередовен цикъл. Като цяло нямам оплаквания от противозачатъчните, единствено ме притеснява, че с всеки изминал месец цикъла ми намаля все повече.Този месец бих казала, че само ми прецапваше. Дали се дължи на хапчетата или може да е нещо друго незнам. ooooh!
Преди да ги започна съм ходила на гинеколог(даже на двама) единия ми каза да пия противозачатъчни за да нормализирам цикъла, а другия да не започвам, защото и без това ми е доста оскъден. Направо не знам да ги продължавам или да ги спирам (това означава пак нередовен цикъл), или да сменя марката противозачатъчни  newsm78.
Някой има ли подобни проблеми.

# 203
  • София
  • Мнения: 1 213
Не се притеснявай Simple Smile
Винаги , когато съм на ОК цикълът ми е един....никакъв. Може би само един от 3-те дни, през които имам всъщност усещам симптоми на цикъл.
Нормално е да е по-оскъден след продължителен прием на ОК.
А самата тема за приема на ОК е много спорна, моето лично мнение е,че се пият само при нужда /при мен яйчниците са луди, когато не съм на хормони, правя много на брой и големина кисти/
Ако си с нормален цикъл /не да цепи секундата, ами да идва регулярно/ и никакви здравословни показатели, които да пораждат нуждата от този прием, то по-добре да се пропусне...пак казвам, лично мнение Simple Smile

# 204
  • Мнения: 448
На мен също не ми се пият ОК, но без тях не ще да ми идва цикъла(1-2 мес.). Като отида на преглед за да разбера причината и хоп киста и пак на противозачатъчни.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 213
иди на ендокринолог. Много често проблемите с яйчниците са вторични, т.е нещо друго ги провокира /щитовидна, надбъбречна, хипофиза/
Не мисля,че обикновените АГ са достатъчно компетентни в решаването на тези казуси, по-скоро само замаскират проблемите. Или репродуктивен специалист АГ или с двойна спецалност АГ+ ендокринология.
Знам,че ходенето по доктори е досадно и мъчително, но заради собственото ни здраве си заслужава Simple Smile

# 206
  • Мнения: 91
Много ме боли зъб. Искам да пия аулин или оки. Ще повлияе ли на ефективността на жанин?

# 207
# 208
  • Мнения: 91
Четох няколко пъти листовката, и ми е малко трудно да се ориентирам със взаимодействията. Нищичко не разбирам от активни вещества, от това кои лекарства са  туберкулостатици, антиепилептични средства и т.н. Зная само какво е антибиотик.  Sad Та затова питам ако някой знае.

# 209
  • София
  • Мнения: 1 213
проверяваш това, което искаш да пиеш какво представлява - в случая "Аулин е нестероидно противовъзпалително лекарство (НСПВС)" и гледаш в листовката дали има взаимодействия.
проверяяваш и значението на нещата, които не разбираш, например "антиепилептици - лекарства против епилепсия. ако нямаш епилепсия и не пиеш лекарства за нея - проблем няма.
винаги можеш да питаш аптекар, все пак аулинът е с рецепта Wink

stop panicking :}

п.п. пий си аулина, няма да ти стане нищо, освен евентуално да ти мине болката. и иди на зъболекар.

Общи условия

Активация на акаунт