Противозачатъчни ДЖАЗ

  • 89 810
  • 238
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7
Здравейте,
Имам следната дилема.Преди 1 седмица почнах противозачатъчни Ясмин след консултация с гинеколог. Имах няколко капки кръв и ги почнах, но след 1 ден вече нямах нищо, консултирах се с гинеколожката отново и ми каза да си ги продължа, но вече минаха 10дни и все още не ми идва както си трябва цикъла. По календар трябваше да ми дойде на 15-16април, но все още няма нищо. Въпроса ми е дали в момента тези хапчета действат и ако не ми дойде скоро цикъла трябва ли да се консултирам отново с гинеколожката или това забавяне на цикъла е от хапчетата, тъй като не съм ги почнала точно когато ми е дошъл.

# 211
  • Мнения: 448
Здравейте,
Имам следната дилема.Преди 1 седмица почнах противозачатъчни Ясмин след консултация с гинеколог. Имах няколко капки кръв и ги почнах, но след 1 ден вече нямах нищо, консултирах се с гинеколожката отново и ми каза да си ги продължа, но вече минаха 10дни и все още не ми идва както си трябва цикъла. По календар трябваше да ми дойде на 15-16април, но все още няма нищо. Въпроса ми е дали в момента тези хапчета действат и ако не ми дойде скоро цикъла трябва ли да се консултирам отново с гинеколожката или това забавяне на цикъла е от хапчетата, тъй като не съм ги почнала точно когато ми е дошъл.
Докато приемаш таблетките всеки ден (21 на брой в опаковка) няма да ти дойде.След като изпиеш последната 21-та, предстои  период от 7 дена в който трябва да ти дойде МЦ. Обикновено при мен е на 4 ден. След като свършат тези 7 дена независимо да ли ти е свършило(на 8 ден) започваш новата опаковка.

# 212
  • Мнения: 91
Малко тъп въпрос ..... След прием на жанин ако отида на тоалетна по голяма нужда след два часа,  трябва ли да приема жанин отново?

# 213
  • София
  • Мнения: 44 140
 Crazy newsm78 Crazy ко... не Simple Smile

# 214
  • София
  • Мнения: 1 213
тази тема започва сериозно да ме забавлява  Mr. Green

И за да не е оф, започнах си 4та опаковка ДЖАЗ и съм мега, супер, ултра доволна как ми повлияват. Все пак с тях имам кървене в паузата  Mr. Green

# 215
  • Мнения: 91
Здравейте. Пих противозачатъчни. Този понеделник ми свърши седемдневната почивка. Вторник и сряда правих секс без предпазване, т.е. веднага след почивката и след приключване на кървенето, и в сряда се сетих че не съм си пила противозачатъчните. Не искам да пия ескапел, че миналата година ми се наложи 2 пъти. Има ли възможност да съм забременяла? По мои изчисления не съм в овулация и затова предполагам че шанса е малък? Овулацията ако е 14 дни преди следващата менструация. по мои изчисления е следващата сряда.

# 216
  • Мнения: 7
не6то не разбирам джаз.днес понеделник ми доиде и по4жам ленти4ката.на 24 ден розовите хап4ета свар6ват и по4ват белите.след като свар6атг розожите ли тр да ми доиде цикала.и цитирам листтовката което не ми е ясно-----след като взенете последната бяла таблетка,трябва да запо4нете с следжасхтата лента/т.е.купувам си нов блистер/,независимо дали карвенето е спряло или не.това озна4ава,4е трябжа да запо4нете следва6тата лента в са6тия ден от седмицата и 4е саответното каржене тр да запо4ва ж 1 и са6т ден от месеца.това не ми е ясно .когато ми се пада да пия последното бяло хап4е ж този ден жзимам и розово от новия блистер ли

# 217
  • София
  • Мнения: 1 213
Нова опаковка се започва след приключване на старата, дори и още да има кървене, т.е в деня след последното бяло хапче.

# 218
  • Мнения: 7
започнах джаз на 1 ден от цикала,някаде на 16 ден от приема на розовите таблетки имам  сериозно карвене ,мисля 4е отново ми доиде.сега като доиде времето да пия белите таблетки отново ли 6те ми доиде

# 219
  • София
  • Мнения: 1 213
иди на лекар, не е нормално. не започвай нова опаковка без консултация е лекар!

# 220
  • Мнения: 7
пише че може да има  карвене по време на приема в парвите месеци ,сега освен да видя 6е ми доиде ли по време на белите таблетки

# 221
  • София
  • Мнения: 1 213
в листовката не пише "сериозно кървене" , но ти си знаеш Simple Smile /допустими са леки зацапвания , а не кръвотечение/

# 222
  • Мнения: 1
Здравейте, гинеколога ми ми предписа Джаз август месец, защото адски много ме болеше корем, когато бях в менструация, ставаше ми много лошо, повръщах. От тогава нямам никакви забрлежки , много добре се чувствам , може би има леки болки, но съвсем нормално, не както преди. Но този месец малко позабравих да пия хапчетата, след като ми дойде си изпих и другите 4 бели хапчета, свърши ми менструацията , но от 4 дни дни не съм пила хапчетата и отново ми дойде, в рамките на две седмици ми идва два пъти. Та питам се нормално ли е ( е ясно е , че не е ) , но въпроса ми е дали сега като си ги почна пак ще има някакъв проблем с менструацията ми ?
Благодаря ви.

# 223
  • Мнения: 1
Здравей те, имам едно питане... Има ли на някоя жена на която и е дошъл цикъла още на розовите таблетки. На мен ми дойде на пред последната розова таблетка.

# 224
  • Мнения: 9
Здравейте, приемам противозачатъчни Джаз и вчера на 15.11 съм пропуснала таблетка 17 и днес при приема на таблетка 18 забелязах, че съм пропуснала 17. Изпих, както пише двете едновременно. И въпросът ми е-приемам си от утре нормално в съответния час розовите таблетки и  трябва да изхвърля последните 4 плацебо таблетки и от 25 ден да започна приема на нова опаковка ли? Пише, че менструация ще има в края на втората лента(опаковка), а този месец? Имам странно зацапване розово-кафеникаво. Моля, отговорете ми бързо. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт