Защо се прави преглед за разкритие?

  • 23 089
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 133
защото освен преглед правят т.н. туширане. за това става проблем и боли.

# 16
  • Мнения: 3 241
защото освен преглед правят т.н. туширане. за това става проблем и боли.

Какво представлява туширането?
Аз седях 14часа в болницата с контракции и ме преглеждаха на всеки 2-3 часа и нищо не съм усетила.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 133
подпомагане на разкритието с ръка...така да го кажем....

иначе мен и на термин и после при приемането и по време на раждането са ме преглеждали, не са ме туширали, не е било болезнено...съвсем ОК...

ммм ето от една друга тема

С ръка лекаря ти отлепва шийката с цел да ускори започването на раждане.
А иначе мен като ме тушираха бях с 2 см разкритие и доктора с ръка го направи 4 см,като каза че така ми спестява около 2 часа болки за да ги достигна тези 4 см.Но наистина боли - аз нямах контракции по време на туширането и ме боля.

На мен ми правиха такова нещо за пръв път няколко дена преди термина. Беше наистина неприятно, но много бързо, така че не е кой знае какъв проблем.След този преглед ми падна тапата и имах кървене няколко дни. Когато ме приеха за раждане, бях вече с 5см разкритие и нищо не усещах при прегледите с ръка.

Туширането и прегледът за разкритие са две отделни и коренно различни неща.
Туширането представлява изкуствено увеличаване на разкритието.

и т.н. http://www.bg-mamma.com/index.php?action=printpage;topic=357115.0

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 20:06 от Angel_Dust

# 18
  • Мнения: 3 241
Сега разбрах, мерси за информацията, разбирам, че това ще е болезнено  Stop

# 19
  • Мнения: 705
Стефи, не му давай. Сигурно иска да ти направи отлепване, за да ти предизвика раждане. Сега му е зор да родиш по-рано, за да не "порасне бебето прекалено голямо", защото ти си "с по-висок риск" или пък да ти наговори куп сташни неща след прегледа. Питай го какво налага прегледа. Нали знаеш, че този преглед не може да ви даде никаква инфромация. Може със седмици да си ходиш с дори 5 см разкритие и нищо да не се случи, а може да си с никакво и да започнеш да раждаш в рамките на 24 часа. Остави ти тази работа с прегледите! Още по-малко вагиналните.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 24
Да ви кажа, и на мен лекарката искаше да ми направи процедурата с отлепването на мехура. Довода и беше, че две седмици преди термин бебето ми щяло да бъде около 3 кг и за по лесно раждане. Уплаших се защото не намерих достатъчно инфо за процедурата и отидох да раждам с друга лекарка. Да ама преносих  и на въпросния преглед за разкритие усетих болка. Дали ме е туширала или отлепила и до днес не знам но май е редовна практика на гинеколозите.

# 21
  • Мнения: 2 818
Момичета, така като ви чета си мисля, че всеки полов акт преди раждането ще доведе до отлепяне на мехура  Joy  А един полов член влиза доста по-навътре от един пръст  Wink Това са някакви заблуди явно за това отлепяне и пукане, не става току така  Peace

 Thinking Да не бъркаш влагалище и шийка? Ако минаваше през шийката щеше да е бая болезнен всеки акт.

# 22
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Мами,наплаших се...вчера бях за втори път на такъв преглед.След първия нищо не се случи,но след вчерашния снощи започна да ми пада тапата.Не искам да ми изтекат и водите Confused Предтавях си,че раждането ми ще започне напълно нормално,т.е. ще си имам контракции и накрая вече ще ми се пукне и мехура....Дано така да стане...а и преносвам вече няколко дни (което всъщност е спорен въпрос).Дано поне в това да извадя късмет Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 705
Моя позната няколко часа след същия преглед роди.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 539
Ако Жекова ви направи преглед за разкритие, направо ще го отвори на 10 см. Mr. Green

Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

# 25
  • София
  • Мнения: 44 133
Мами,наплаших се...вчера бях за втори път на такъв преглед.След първия нищо не се случи,но след вчерашния снощи започна да ми пада тапата.Не искам да ми изтекат и водите Confused Предтавях си,че раждането ми ще започне напълно нормално,т.е. ще си имам контракции и накрая вече ще ми се пукне и мехура....Дано така да стане...а и преносвам вече няколко дни (което всъщност е спорен въпрос).Дано поне в това да извадя късмет Simple Smile

няма нищо ненормално в това раждането да почне с изтичане на води или с падане на тапа....
освен това, като ти падне тапата не значи, че ще ти изтекат и водите.
при мен поне падна тапата, а няколко дни по-късно почнаха контракциите, водите ми ги спукаха в родилното.

Дилянка - питай най-добре наблюдаващият те.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако Жекова ви направи преглед за разкритие, направо ще го отвори на 10 см. Mr. Green

Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

Да, проблем е. Отиди на лекар.

# 27
  • Мнения: 1 298
За цяла бременност, нито веднъж не са ми правили вагинален преглед.
Дори в началото на бременността.

Преглед за разкритие имах чак,когато им се обадих с контракции.
Когато ми наближи термина, не е ставало въобще въпрос да ме проверяват.

Ако жената няма контракции, изтичане на води и пр.симптоми,че раждането е близо,
защо е необходимо да проверяват за разкритие?

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
За цяла бременност, нито веднъж не са ми правили вагинален преглед.
Дори в началото на бременността.

Преглед за разкритие имах чак,когато им се обадих с контракции.
Когато ми наближи термина, не е ставало въобще въпрос да ме проверяват.

Ако жената няма контракции, изтичане на води и пр.симптоми,че раждането е близо,
защо е необходимо да проверяват за разкритие?

Поради посочените от мен по-горе причини. Върни се и прочети.

# 29
  • Мнения: 3 869
Я да питам нещо за мен - снощи си напипах, че шийката ми се е отворила около 1 пръст.
Това проблем ли е?

Ако предишното ти раждане е било вагинално, отворът на шийката след като матката се е върнала в нормалния си размер е ок . 1 см, т.е. колкото 1 пърст е дебел, но не е кръгъл, а е като линия по-скоро. Ако напипаното от теб е като линя с дебелината на пъст, това е нормално състояние за жена с поне 1 вагинално раждане.

Общи условия

Активация на акаунт