Защо се прави преглед за разкритие?

  • 23 093
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 418
Ииии всъщност, вие искате ли изобщо лекари, акушерки, болници?
 Искаме!   yes Но само коректни такива!  Wink Peace

# 91
  • Мнения: 9 814
О.к., но защо е прегледът за разкритие, защо е този документ, защо е тази система, защо е това, защо е онова.
Един във форума да каже НЕ на нещо и ехоото го нооооси, ноооооосииии.

# 92
  • София
  • Мнения: 44 133
Франи...чудят се хората...искат да знаят...какво лошо има да питаш защо се прави това и онова с твоето собствено тяло....(това не значи непременно дори, че си против).
Иначе ас не съм против прегледа за разкритие, портив съм обаче преглед с изкуствено  подпомагане на разкритието....или преглед за ракритие с цел предизвикване на раждането...

# 93
  • Мнения: 9 814
Анджи, от темата става ясно, че доста голям процент жени са родили по едно-две деца и после се питат "Да, бе, верно за к`во е тоя преглед?"  Wink

# 94
  • София
  • Мнения: 44 133
ми...ей на и аз отидох да раждам без да знам за какво е ей оназ система дето ми я пуснаха...питах  и отговора беше - абе на всички слагаме.... хем четох уж доста за ражданията...ама на този момент нещо го бях пропуснала...та в последствие разбрах какво е и защо е и в последствие реших, че за второто ще се опитвам да я избегна ако не се налага наистина....та не е излишно и родилите вече да се дообразоват...в крайна сметка може пък пак да им се случи да бременеят и раждат, ако може да прескочат нещо неприятно и не наложително, защо не Wink

да не говорим, че ако първият път и не са минали през това, а вторият им предстои, нормално е сега да си задават въпроса - защо? а защо не миналият път....

# 95
  • София
  • Мнения: 1 197
при такъв преглед в 36 седмица се оказа, че съм с 3+ разкритие, 80% изгладена шийка и бебе в идеална за раждане позиция - абе раждам Crazy та си откарах седмица в патология / не го препоръчвам на никой Praynig/ натъпкаха ме с магнерич и в 37ма ме пуснаха по живо по здраво с 5 + разкритие и паднала тапа + другите екстри Crazy родихА го седмица по - късно със секцио по спешност, но това е друг филм Peace

# 96
  • Мнения: 2 401
при такъв преглед в 36 седмица се оказа, че съм с 3+ разкритие, 80% изгладена шийка и бебе в идеална за раждане позиция - абе раждам Crazy та си откарах седмица в патология / не го препоръчвам на никой Praynig/ натъпкаха ме с магнерич и в 37ма ме пуснаха по живо по здраво с 5 + разкритие и паднала тапа + другите екстри Crazy родихА го седмица по - късно със секцио по спешност, но това е друг филм Peace
atadar, аз точно заради подобни примери и двата пъти бях решила докато не започне раждането да не ме преглеждат за разкритие. Вярно, че не е по темата, но до секциото по спешност защо се стигна?

# 97
  • Мнения: 940
Иначе ас не съм против прегледа за разкритие, портив съм обаче преглед с изкуствено  подпомагане на разкритието....или преглед за ракритие с цел предизвикване на раждането...

абе уж и аз бях против, но не е точно така. моите контракции започнаха изведнъж директно на през 5 мин и много бързо се засилиха и станаха толкова болезнени, че "виех като прериен вълк" както се беше изразила една съфорумка. и това само с разкритие 1см. 7-8 часа по-късно болките бяха почти непоносими, контракциите през 3 минути и даже започнаха напъни, но разкритието все още ми беше 2-3 см, а тоновете на бебето започнаха да се губят. тогава доктора започна изкуствено да предизвиква разкритие и честно казано съм му благодарна, както и самия той каза - то така може да продължава два дни, а аз вече берях душа и нямах грам силици останали (даже на кислород ме бяха сложили). така че има ситуации и ситуации...разбира се най добре е естествено ама...  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 44 133
rika - не говоря изобщо за такива или други налагащи  това обстоятелства...против съм горното, което казах, окситоцина, епизиотомията, пукането на водите и т.н. ей така, рутинно и за по-бързо....нищо, че няма никаква нужда...ама така...на конвейра..

# 99
  • Мнения: 940
да да, съгласна съм, и аз така. и може би точно затова ми се наложи да се "възползвам" от всички тези услуги, които си изредила  Sad

иначе по темата сега се сещам че веднъж ми направиха съвсем ненужен и според мен дори опасен преглед за разкритие в 5-6 месец някъде. бях повръщала без никаква видима причина цяло денонощие през един час и отидох примряла в Шейново да погленат дали всичко е наред с бебето, че ме беше заболял корема от толкова повръщане. лекарката ме прегледа на ехографа, каза че всичко е 6 и после без никакво предупреждение си навря ръката (с извинение) и аз видях звезди посред бял ден. доволно ми съобщи че съм нямала разкритие, а аз си мислех че ако имах повечко сили щях да я цапна. постреснах се защото след това имах лекичко зацапване разбира се и три дена ме понаболяваше  #Cussing out

# 100
  • Мнения: 9 814
Рика, а ако беше със разкритие и изгладена шийка? Лекарят как може да знае, че нямаш/имаш разкритие?

# 101
  • София
  • Мнения: 44 133
мда... но пък можеше да я уведоми, че ще прави такъв преглед, да й каже да ес отпусне максимално, даго направи внимателно...нали Wink

# 102
  • Мнения: 9 814
Не се интересувам и коментирам какво са си хортували или не с лекаря.
Интересувам се, защо прегледът за разкритие се нарича ненужен.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 197
.... родихА го седмица по - късно със секцио по спешност, но това е друг филм Peace
atadar, ..... Вярно, че не е по темата, но до секциото по спешност защо се стигна?
съжалявам за спама Rolling Eyes
аритмия зверска се установи при запис на тоновете и за по - малко от час с приемането, бумагите и подготовка и дори с изчакване на планово секцио го извадиха. както Доктора ми каза '' беше ми се изправила косата докато не проплака това бебе ...'' важното е че всичко завърши с хепи енд и едно слънчево ново начало Wink

# 104
  • Мнения: 940
Не се интересувам и коментирам какво са си хортували или не с лекаря.
Интересувам се, защо прегледът за разкритие се нарича ненужен.

виж, аз по принцип много се доверявам на лекарите и правя каквото ми казват, не съм от тези които се правят на много знаещи, но тогава наистина нямаше причина да ме бърка, при това толкова зверски, без дори да ме познава и да ми знае състоянието. през цялата бременност се водех с "чувствителна матка" и моята наблюдаваща гинеколожка на която имам пълно доверие ми обясни, че без основателна причина не трябва да ме пипа, защото може да стане голяма беля. ако нещо се налагаше в повечето случаи съвсем леко ме пипаше и по скоро оглеждаше шийката на матката "отвън" или с вагинален ехограф. а тази в Шейново после сама си каза че го е направила "ей така за всеки случай, кво толкоз". още като влезнах в кабинета и обясних за какво съм там, ме нахока че нищо ми няма, и на ехографа всичко беше перфектно. съжалявам, но тя сама ми подсказа, че прегледа е бил ненужен и го прави просто ей така. малко като "на пий тоз антибиотик, нищо ти няма ама за всеки случай". понеже съм от друг град и се наблюдавах и при 2-ри гинеколог, и двамата ми наблюдаващи се възмутиха от този преглед и ми обясниха, че е абсолютно ненужен. еми доверявам се на тях, не на овцата в болницата. моите уважения но има лекари и лекари.
само за да завърша друг пример - пак по спешност ходих отново в Шейново, но попаднах на нормален лекар, тогава вече се наложи наистина преглед за разкритие, но този път изобщо не го усетих.

надявам се отговорих изчерпателно на въпроса на Франческа  Grinning Peace

Общи условия

Активация на акаунт