Инсектицид - оси?

  • 1 743
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 326
Открих гнездо на оси, май, на сачака над балкона. Едно такова мъничко, на кутийки като от пчели, но намерих умряла оса на балкона точно под него и набързо квалифицирах, че е на оси. С какво да го махна? Имам само Биокил, но той е за по-слаботелесни насекоми. Отделно ми е много високо и сама не мога да го достигна и на стол, та ще чакам мъжа ми довечера да го яхам през раменете или да носи стълба, той да се катери.  Laughing

# 1
  • Мнения: 107
И ние имахме-на тавана на покрива-ние сме в къща. Мъжа ми купи някакъв препарат от агроаптеката-не му знам името но там трябва да потърсиш. Напръска ги и те изкапаха от кошера и това беше.Не са се връщали повече. Все пак е добре да си облечен с нещо дебело и покрит като ги пръскаш-може да нападнат първоначално-мъжът ми си беше сложил каската за мотора на главата hahaha

# 2
  • Мнения: 349
Ако се обадиш в Гражданска защита, ще дойдат и ще го махнат Simple Smile  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 256
Срещу оси се обработва задължително вечер, когато са се прибрали в гнездото и не са толкова активни. Всякакъв аерозол върши работа.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 326
Ако се обадиш в Гражданска защита, ще дойдат и ще го махнат Simple Smile  Peace
Ти сериозно ли?  Shocked В България?  Laughing

Мъжът ми напръска с Байгон, пише, че става и за оси. От гнездото никой не излезе...довечера ще видя какво е положението и има ли трупове на жълти и черни райета.

# 5
  • Мнения: 17
Слагаш в шише от веро или някакъв препарат малко бензин или нафта и напръскваш.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 326
Мерси, ще пробвам, ако още има движение.
Друг начин ми казаха колеги - с горелка. Крилцата им веднага изгарят и не могат да нападат и защитават дома си, докато го разкарвате.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Има специални капани за оси, купете си.

# 8
  • Мнения: 349
Аз за Гражданска защита - напълно сериозно. Иначе се надявам, че вече ги няма жужащите ви квартиранти Simple SmileSimple Smile   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 10 326
Аз за Гражданска защита - напълно сериозно. Иначе се надявам, че вече ги няма жужащите ви квартиранти Simple SmileSimple Smile   bouquet
Дано да се разкарат, защото баща ми е алергичен към тях. И аз, и детето още не сме хапани от оси, та не ми се ще да проверя дали тази му алергия се е предала на нас по този начин точно.

Общи условия

Активация на акаунт