А как мразя да готвя в горещото лято

  • 47 536
  • 785
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 156
Дилянка, никакви мързеланки не сме.  Naughty  Ние сме практични и уважаващи себе си домакини.

Снощи изпекох от стандартизираните кебапчета. Ами вкусни са. Но ако някой се е надявал да няма химия в тях ....... 100% свинско месо, натриев цитрат, натриев ацетат и т.н.

# 721
  • Мнения: 17 546
Ще пълня чушки. Crossing Arms

# 722
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 260
За сухия хляб - аз го оползотворявам като правя "кубети" или мързелива баница (като гореописаната пица, но заливката е като плънката за баница) Simple Smile

Нищо не съм готвила напоследък. Снощи - пак на скара: зеленчуци и месо, ама на двора.

# 723
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Довечера мисля да правя прясно зеле с пиле.
Трябва ли да чакам зелето да омекне и тогава да сложа пилето или всичко наведнъж?
Обмислям и вариант всичко в тенджерата под налягане и така ще стане и бързо и без да ме занимава много.

# 724
  • Мнения: 17 546
Трябва ли да чакам зелето да омекне и тогава да сложа пилето или всичко наведнъж?
Не, слагай заедно. Аз даже сварявам пилето, обезкостявам (щото моите са специални!) и после накъсаното месо слагам в зелето още в самото начало. Месото става мозък!

# 725
  • Мнения: 2 131
Лиляна, аз първо задушавам зелето с малко вода и мазнина. После прехвърлям в тавичка и слагам пилето, сварено.
Ако пилето е сурово и ако готвиш зелето само в тенджерата, според мен, може да ги сложиш заедно.

# 726
  • Мнения: 12 687
Благодаря ти   bouquet
Ама като се замисля -  аз значи съм одъртяла вече  Joy
хихи въпрос на гледна точка Grinning

В момента правя винен кебап с готов фикс на Маги, че така става най-бързо.
Очаквам публичен линч, че използвам пакетчета.

Щом viliko  разрешава, ръгай смело.

# 727
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря ви.
На фурна моите няма да го ядат, не обичат печено зеле. Може би евентуално в керамичното гърне с похлупак и пак всичко заедно.

# 728
  • Мнения: 7 947
В зелето слагате ли домати?

Трещо - не ти ли писва, виждам, следиш ме с интерес, но все пак... Thinking

# 729
  • Мнения: 70
Аз слагам настъргани.

# 730
  • Мнения: 2 131
И аз слагам настъргани домати, след като се задуши малко.
Но тъй като го обичаме по-кисело, а киселината от доматите не е достатъчна, слагам и съвсем малко лимонтозу.

# 731
  • Мнения: 1 507
Днес преди работа метнах във фурната бутчета, че домочадието да не умре от глад, докато ме няма.
Подредих ги в тавата, наръсих всяко по отделно със зехтин, след това посолих, добавих им червен пипер и розмарин, който обаче не наръсих върху месото, а в тавата, до бутчетата. Най-отгоре сложих балканска ръсеница (майка ми ме запозна с нея, от фирмата, производител на Пикантина е).
Добавих червено вино, но без да къпя месото с него, а пак долу, в тавата. Между отделните бутчета сложих дебели резенчета лимони.

Не успях да ги пробвам, преди да изляза, но изглеждаха и миришеха много добре. То не, че на тая рецепта има какво да й се обърка, просто сложих каквото имам в момента и бухнах във фурната Peace

# 732
  • Мнения: 7
В горещите дни понеже ми е много топло да пускам фурната и готвя изцяло в тенджера под налягане . Последното е пиле със зеле класика

# 733
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В горещите дни понеже ми е много топло да пускам фурната и готвя изцяло в тенджера под налягане . Последното е пиле със зеле класика
Точно това ще правя аз. Всичко наведнъж ли слагаш?

# 734
  • Мнения: 7
Да, Лилянa ! Всичко ,нищо не приготвям предварително и така готвя не само това ,но така готвя в тенджерата под налягане. Много хора обичат запръжки и т.н. но ние може и да свикнахме без тях и ни е вкусно и така.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт