А как мразя да готвя в горещото лято

  • 47 513
  • 785
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 252
Да, Лилянa ! Всичко ,нищо не приготвям предварително и така готвя не само това ,но така готвя в тенджерата под налягане. Много хора обичат запръжки и т.н. но ние може и да свикнахме без тях и ни е вкусно и така.
Ако искаш и след като спре тенджерата да свири , пак може да направиш запръжка
Само с олио, брашно и малко червен пипер. Много вкусно става

# 736
  • Мнения: 251
моето днешно меню ще е ориз със зеленчуци

# 737
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, аз съм голям противник на запръжките. Вони ужасно и боли корем.
Уважавам тенджерата под налягане, но май повече я ползвам за боб и телешко.
Miia , може ли да дадеш и други идеи за всичко наведнъж в тенжерката под налягане?

# 738
  • Мнения: 7
Лилянa ,наистина всичко става.
Просто когато има продукти на които им трябва повече време за да станат готови приготвям първо тях и после добавям останалите. Например: сварявам телешкото с подправки и мазнина и после добавям картофи ,моркови ,домати...
Ето едно примерно за колко време стават  продуктите
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_1
на мен ми се струва ,че  по-малко време ми отнема

# 739
  • Мнения: 2 471
Аз също не запържвам.  И в прясното зеле винаги слагам домат.
Днес си купихме готово тесто за пица и довечера ще правя. Има една фурна близо до Халите в Сф., където тестото е страхотно, правят си го там.

# 740
  • София
  • Мнения: 6 124
Аз готвя основно в тенджерата под налягане. Освен нея имам само още една тенджера.
Обръщам месото и зеленчука в малко мазнина, поръсвам с брашно /ако го изисква яденето/, доливам течност и варя. Така приготвям яхнии, боб, леща, грах, паприкаш, зеле ....

# 741
  • Мнения: 2 471
В тенджера под налягане, правя едно карамелизирано пиле със соев сос и чесън- ммммммммм и допълнително за гарнитура ориз.

# 742
  • Мнения: 123
Купих си пържолки,с идеята да покиснат в марината и да бухам във фурната.........няма вода #Cussing out
Та ще си практикувам мързела явно,пък вечеря newsm78

# 743
  • Мнения: 481
Купих си пържолки,с идеята да покиснат в марината и да бухам във фурната.........няма вода #Cussing out
Та ще си практикувам мързела явно,пък вечеря newsm78

За вечеря по 2-3 бъркани яйца на човек /или колкото ядете/ и картофено пюренце от готовите /с прясно млекце вмето с вода/. Една хубава салата и готово  Peace

# 744
  • Мнения: 7 947
Купих си пържолки,с идеята да покиснат в марината и да бухам във фурната.........няма вода #Cussing out
Та ще си практикувам мързела явно,пък вечеря newsm78
зАКВО ТИ Е ВОДА - СЛАГАЙ ВИНО  Peace

# 745
  • Мнения: 123
Ма нали трябва да ги измия тез пържоли,вие пък......
Снощи бях на гости и ни гощаваха с яйца - отпадат.
Бе пържолки ми се хапват,навила съм си на пръста.

# 746
  • Мнения: 7 947
Е, една минерална вода не е чак невъзможно скъпа  Wink

# 747
  • Мнения: 12 674
Кво ще ги миеш - мятай ги така, нали през огън ще минат.  Ще вземеш да им отмиеш всусовите качества.

# 748
  • Мнения: 2 471
Ма нали трябва да ги измия тез пържоли,вие пък......
Снощи бях на гости и ни гощаваха с яйца - отпадат.
Бе пържолки ми се хапват,навила съм си на пръста.

Ако ги полееш с твърд алкохол (водка или ракия), хем изчистени, хем много крехки после  Wink

# 749
  • Мнения: 123
Малиииииии........замина ракията на скъпия  bouquet
Мерсаж на всички.Скъпа ми е минералната,да - ползваме само Евиан у нас.
Отивам да ги сложа да полегнат в марината и се връщам.Гответе вие,гответе - дерзайте!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт