А как мразя да готвя в горещото лято

  • 47 509
  • 785
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 252
момичета, издайте тайната на перфектните палачинки.

дявол го взел, все нещо не ми се получават.  Tired
стават, вкусни са, но не са точно перфектни. някъде бъркам.

ама като за малоумна ми обеснете, плс

В сместа слагам мляко. Напиши се технологията да ги сравним
И като я махна от тигана , всяка мажа с парче чисто масло ...
Някой готви ли в микровълнова фурна ?
Аз правя само пуканки и кренвирши с кашкавал /освен да стопля и размразяването на храна/
Да много често
На прима виста , готвя картофи и крем карамел

# 766
  • Мнения: 7
Страхотна идея за крем карамел ,обожавам го. Не знаеш ,че може да се готви в микровълнова .
Благодаря ти Аз съм ваш'та леля   bouquet
ще търся и други рецепти ,защото в горещините е удачен вариант

# 767
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вергилия, много са сложни палачинките за мен и затова си купих гофретник. Стават перфектни и вкъщи замирисва много приятно. Ако искаш ще ти дам рецептата за гофретите.
А аз искам да знам рецептата за онези палачинки, които си правят американците - по-малки, по-дебели и пухкави. Май е с по-гъсто тесто и е възможно да е подобно на гофретите.
Сега се разтърсих за рецепти и естествено пак на бг-мамма попаднах: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286615.180

# 768
  • Мнения: 5 577
Днес от 2 яйца, около 200мл прясно мляко и толкова брашно, изкарах една 4 палачинки.  Confused

Това слагам, щипка сода и щипка захар.
Тигана ми е малко стар и не е специален за палачинки, може да е от това. Прегарят и стават на коричка.

# 769
  • Мнения: 1 252
Аз правя с три яйца и брашното и млякото - на око докато не стане гъста смес  да се точи като боза.
Не слагам сода. Shocked Захар не слагам , само сол на вкус
Намазвам тигана с масло и изсипвам от сместа с черпак, завъртам тигана да придбие форма , когато тигана е много загрят стават бързо и обръщам
И така излизат колкото да закусят 4 човека.

ПП И моя тиган не е специален за палачинки, некъв чугунен , на баба ми от времето  Grinning
Апропо гофретника събира прах. Не ги харесват моичките, гофретите.
А на мен с него ми  е по-лесно, но не би

# 770
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Вергилия , у дома мъжът ми прави палачинките. каза да му се обадиш да уточните рецептата  Wink

# 771
  • Мнения: 5 577
  Вергилия , у дома мъжът ми прави палачинките. каза да му се обадиш да уточните рецептата  Wink

ай сакън, да се обаждам на семейни мъже  Shocked


идея нямам защо слагам сода, измислила съм си нещо  ooooh!


така и така съм в депресия и нещо трябва да се купи, да се изхарчат пари, ще хвърля едно око на тия гофретници.

# 772
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма да съжаляваш. Не са скъпи - 30-40лв.Моят е Солак и беше 30 и няколко лева.

# 773
  • Мнения: 2 471
Задължително слагам кисело мляко в сместа за палачинките. Имам гофретник и често си правим, но все пак си е друго палачинката Simple Smile

# 774
  • Мнения: 259
Аз правя палачинки с 1 яйце,чаша мляко ,чаша вода и щипка сол. Брашното слагам на око. Не ги мажа с масло,а ги слагам една върху друга и те си омекват. Скоро прочетох,че вместо мляко,може да се направят с бира. Пробвах и наисина се получиха страхотно.

# 775
  • Мнения: 311
Аз често готвя в микровълновата печка.
Тези дни правих миш-маш в йенски съд - от вечерта слагам зеленчуците в съда и в хладилника, като се върнем след работа пускам за 15 мин и готово.
Снощи правих гювечета пак в нея - колбас луканков, сирене, нарязан домат, подправки и яйца - за 10-15 мин. са готови 2 гювечета.

# 776
  • Мнения: 320
Мамчето ми също слага сода на палачинките. Аз пробвах веднъж, но ми станаха на дупчици и не съм фен. Еквивалента на американските,предполагам, че са тези направени с кисело мляко. Те така или иначе стават по-пухкави и по-мекички  Peace

Днес сме на зелен фасул с картофки и голямааа шопска салата с розови домати и печени чушки  Wink (за първи път ще готвя зелен фасул, стискайте ми палци  Rolling Eyes )

# 777
  • Мнения: 12 674
Тая сутрин на палачинки ли сме?   Laughing
Майка ми прави страхотни и аз дълги години не се и опитвах. После се амбицирах и към 60ия  опит станаха. Тя все ми го повтаряие това за бозата, ама трябва да си го уцелиш. И от тигана зависи - аз се мъчих в един луксозен, пък после в един за 6 лв. станаха.  

Казвайте за МВ - и аз само топля и пуканки. И картофи - май Бижу ги беше описала. Цели, надупчени.

# 778
  • Мнения: 259
Аз в момента пека едни сиренки,които са най-лесната и евтина закуска.
1 буркан кисело мляко,1 лъжичка сода,парче сирене и брашно-първо го бъркам,после като се сгъсти,го замесвам леко. Правя ги на топчета,слагам в подмазана тава и отгоре -по бучка маргарин .Печат се на 220градуса.
Всичко слагам едно към кесим и никога не са се обърквали. Стават за ядене и след като изстинат или са стояли. Когато пътуват,децата винаги ме карат да ги правя. Стават много бързо и са много вкусни.

# 779
  • Мнения: 2 617
В микровълновата готвя много неща, но трябва да се има предвид, че манджите стават малко като варени, ако това не ви притеснява, примерно пиле, риба, зеленчуци в йенска тенджера с малко подправки се готвят за нула време. Друго много често готвено у нас ястие са гювечета тип "каквото има в хладилника", може и яйце да им се сложи, ако не е цяло, няма проблем. Това обаче го правех, преди един член на домочадието да реши да вари яйца в микровълновата, в резултат на което сега нямаме такава. Crazy

Палачинките ги правя с кисело мляко и затова слагам сода, да, стават на дупчици, но за мен са много вкусни и пухкави. Американските скоро ги опитвах, домашно приготвени, ами не ми харесаха - отвътре стоят като сурово тесто, нали са дебели. Друго, което слагам в палачинките, са фини овесени ядки вместо част от брашното - случайно го открих това на принципа да повикаме неволята (рано сутрин, гости у дома, недостатъчно брашно) и понеже сме почитатели на овеса във всякакъв вид, всички много ги харесват така.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт