Някой да иска да отслабне

  • 15 577
  • 172
  •   1
Отговори
# 45
Изрезах си една подобна диета от един вестник. Наречена е "Диетата на Кремъл". Кметът на Москва Лужков бил отслабнал с нея с 15 кг. Всички продукти са оценени  с точки. Трябва да се избягват сладкото /даже една бучка захар не може/, тестеното, картофите, хляба,ориза. Ядат се ограничени количества зеленчуци, плодове защото съдържат много въглехидрати.
Може да се яде на корем месо, риба, кашкавали,сирена, яйца и по малко зеленчуци с малко точки /домати, краставици/. Наистина диетата е от типа на НВД.
Разбира се докато правил диетата гореспоменатия господин е бил под лекарски контрол.

Общо взето преди 2 години правих подобна диета /без да знам за точките тогава/ - ядях много перечо пиле, риба, яйца, зеленчуци /домати и краставици/, по 1-2 ябълки на ден, но без млечните произведения и наистина за около 4 месеца отстабнах 15 кг. Сега мисля пак да я започна, като се съобразявам вече и с точките на ден - до 40 точки на ден  се отстлабва за 8 дни с около 5 кг /това го взех от вестника/.

Успех на всички с диетата!

# 46
  • Мнения: 3 461
Изрезах си една подобна диета от един вестник. Наречена е "Диетата на Кремъл". Кметът на Москва Лужков бил отслабнал с нея с 15 кг. Всички продукти са оценени  с точки. Трябва да се избягват сладкото /даже една бучка захар не може/, тестеното, картофите, хляба,ориза. Ядат се ограничени количества зеленчуци, плодове защото съдържат много въглехидрати.
Може да се яде на корем месо, риба, кашкавали,сирена, яйца и по малко зеленчуци с малко точки /домати, краставици/. Наистина диетата е от типа на НВД.
Разбира се докато правил диетата гореспоменатия господин е бил под лекарски контрол.

Общо взето преди 2 години правих подобна диета /без да знам за точките тогава/ - ядях много перечо пиле, риба, яйца, зеленчуци /домати и краставици/, по 1-2 ябълки на ден, но без млечните произведения и наистина за около 4 месеца отстабнах 15 кг. Сега мисля пак да я започна, като се съобразявам вече и с точките на ден - до 40 точки на ден  се отстлабва за 8 дни с около 5 кг /това го взех от вестника/.

Успех на всички с диетата!

Можеш ли да ми я изпратиш,защото аз имам нужда от спешно сваляне на килограми,горе долу за същия срок.

# 47
  • Мнения: 5 468
Хммм... тази диета ми хареса. Само че някой да се ангажира да напише утре, какво да ям, например. Че не ми се изчислява така с тези точки. Сирене, яйце, кашкавал... какво?

# 48
Общо взето точките май същите , но при мене няма първа седмица толкова втора толкова трябва да са от 24 до 40 идначе като гледам ви чака 2-3 седмици глад. пращам на имейлите ,а пък вие си сравнявайте .

# 49
Ето преписвам диетата от вестника:

"Може да ядете месо, риба, кашкавали, сирена, зеленчуци с малко количество въглахидрати и друга храна на "ниска стойност". В таблицата всеки продукт е оценен в условни единици, в зависимост от това, колко въглехидрати съдържа всеки продукт.

Варено месо   -    0 точки
Растително масло  -  0 точки
Майонеза  -   0 точки
Маргарин  -  0  точки
Бульон /всякакъв/ - 0 точки
Минерална вода  -  0 точки
Кафе без захар  -  0  точки
Чай без захар  -  0 точки
Яйце, 1 брой  -  0.5 точки
Колбаси  -  1  точка
Шунка  -  1 точка
Вино, 250 мл - 1 точка
Уиски, 150 мл - 1 точка
Кашкавал - 0.5 точки
Риба - 6 точки
Домати, 1 брой - 6 точки
Чушки, 1 брой - 9 точки
Зеле варено - 9 точки
Мозък - 12 точки
Супи - от 12 до 16 точки в зависимост от вида
Ябълки, 1 брой - 18 точки
Варени картофи, 1 брой - 23 точки
Мед - 24 точки
Круши, 1 брой - 25 точки
Черен хляб - 40 точки
Ориз - 40 точки
Макарони - 40 точки
Каша грис - 40 точки
Бял хляб - 48 точки
торта с крем - 62 точки
Сметанов сладолед - 70 точки

Същността на диетата е, че можете да ядете месо колкото си искате /в неограничено количество/, но твърдо трябва да ограничите употребата на въглехидрати. а обяснението е просто - когато рязко се ограничи постъпването на въглехидрати в организма /енергийният източник/, то той започва много бързо да преработва натрупаните запаси от мазнини. затова тази диета се причислява към раздела на нисковъглехидратните. На този принцип са построени и модерните на Запад диети на американските кардиолози Аткинс и Ахатсон и на полския доктор Квашневски.

За да отслабнете трябва да приведете денонощният си порцион в съответствие със следните показатели:

за отслабване - около 40 условни единици на ден
за запазване на теглото - от 40 до 60 усл.единици на ден
увеличаване на теглото - над 60 усл.единици на ден

При спазване ноа диетата до 40 усл.единици може за 8 дни да отслабнете с 5.5 кг.

Но дадената диета има и противопоказания. Хората с хронични заболявания, особено сърдечни, съдови, стомашни, трябва задължително да съгласуват новото си меню с лекуващия лекар. Не се препоръчва да остават на тази диета хора с болни бъбреци и бременни жени."

Без да се смятат точки няма да стане, но може да седнете и да си направите примерни дневни менюта - различни за различните дни и така няма всеки ден да смятате точки, а наведнъж само в началото.

Хайде успех! Дано да има ефект!

# 50
аниМ много добре е описала диетата принципа е същия при мен само има точки на още някой продукти така може да правите по добри комбинации аз например закусвам палачинка вътре с кашкавал шунка или мляко ако щете комбинациите са невероятни стига да го ядете така маже да не изядеш всичко на веднъж ами през час два когато огладнееш хапни малко кисело мляко вътре с половин лъжица сладко ако не можеш без сладко или яж палачинки през час смятай само техните точи теса за една палачинка 3т а вътре колко слагаш няма и 20 грама от нещо пък и месото е 0 точки , лошото е че почти трябва да ядеш сухи работи зощото супите са доста точки и първите два три дена може да получите запек но пасле нещата се оправят стомаха влиза в нов режим и е естествено да балансира нещата печете пилета или пържоли и никакви манджи с картофи и ориз, може по едно блокче шоколад пада се около 2 точки  вече съвсем ако ви се дояде и никакви ядки а плодовете може да ги разделяте на порцийки и да си хапвате ,но ако държите да спазвате минимумточки трябва и от тях да се откажете поне за 2-3 седмици

# 51
Ако съм забравила някой да се обади в прикачен файл са всички точки яжте пъжени яйца и отслабвайте!

# 52
  • Мнения: 1 399
Общо взето точките май същите , но при мене няма първа седмица толкова втора толкова трябва да са от 24 до 40 идначе като гледам ви чака 2-3 седмици глад. пращам на имейлите ,а пък вие си сравнявайте .
А, аз писах мойта диета я имам от повече от 10 години и никога не е пробвана Mr. Green
От 24 до 40 точки ми изглежда по-реално.
Пет - десет точки дневно си е наистина пълен глад Crossing Arms. Да не говорим, че по мойта за поддържане на теглото препоръчват до 30 точки, което за мен пак си е направо глад Mr. Green, като си представя че само една чаша супа е 12-15 или един домат - цели шест Tired 

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз не знам защо се дърпам от това НВД, ама да взема да пробвам - то направо плюскаш и отслабваш, доколкото разбирам  Thinking Ама как ще отслабна, като набивам по цял ден кренвирши и майонеза (които са по 0 точки)???  newsm78
когато рязко се ограничи постъпването на въглехидрати в организма /енергийният източник/, то той започва много бързо да преработва натрупаните запаси от мазнини.
Тези продукти нали също имат мазнини, те също трябва да се преработят, освен натрупаните вече? Ето това е мистерия за мен  newsm78

# 54
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
и аз искам диетата

pnr77de@yahoo.de

# 55
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
яж палачинки през час смятай само техните точи теса за една палачинка 3т а вътре колко слагаш няма и 20 грама от нещо пък и месото е 0 точки ,

Добре де, нали тези палачинки се правят от брашно и прясно мляко? Не съдържат ли повечко въглехидрати или се правят по някакъв друг начин? newsm78 Иначе диетката наистина е от типа на НВД, но ми се струва по-лесно да смятам точки отколкото калории, че нещо хич не разбирам как се смятат тези калории! Така че май ще я пробвам тази диетка този път от понеделник я почвам ! Mr. Green

# 56
  • Мнения: 181
И аз ще пробвам Grinning

# 57
  • Мнения: 614
Момичета ето ви и диетата Wink
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html

# 58
  • Мнения: 5 468
Е, този път няма 6-5! От утре я почвам тази диета, даже си преписах на един лист, какво трябва да ям и какво е забранено. Този път съм желязо... няма мърдане! Много ми допадна тази диета, щом така се слабее от неяяя... ooooh!. Жалкото ще е само, че трябва да спра любимото ми капучино, ама нейсе... ще го жертвам в името на слабостта Whistling.
Кажете, кой ще отслабва така с мен, за да се подкрепяме в несгодните моменти.

# 59
  • Мнения: 181
А аз ще пожертвам алкохолеца Close

Общи условия

Активация на акаунт