PIZ BUIN и слънчева алергия?

  • 20 673
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Здравейте МАМИ,

от около 2-3 години имам слънчева алергия и това лято искам да си взема някакъв лосион за слънце, който да е специално против слънчеви алергии. В аптеката ми препоръчаха PIZ BUIN и EUCERIN. Моля, споделете мнение, защото много се чудя. Ценово са почти еднакви. Иначе да споделя моето мнение за лекуване на слънчева алергия - флуцинар и ментолов спирт. Първо леко се минава с ментоловия спирт (за да не свалим загара) и след това се маже с флуцинар. Ефикасно е, но аз не искам да стигам до флуцинара все пак...

Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 539
Ако си се насочила към Пиз Бън, мисля, че е много добър избор, освен това виж тук: http://www.fragrancedirect.co.uk/Piz-Buin/Piz-Buin-Allergy-Lotio … 00ml/invt/0024578
Излиза няколко пъти по-евтино, отколкото да го купиш от тукашна аптека

# 2
  • Мнения: 233
Много благодаря, но дали ще пристигнат до 2 седмици? И не мога да се оправя с цените за доставка  oops
Може ли малко помощ  Simple Smile Примерно, ако поръчам 3-4 бройки?

Намерих го... за съжаление може да пристигне вече като съм на морето...

Но нищо, някак си искам поне да съм сигурна, че си заслужава, а не да дам 40 лв и пак да излезнат малки досадни червени пъпчици  Rage

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 12:00 от didka_midka

# 3
  • Мнения: 5 539
Виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=497811.0
Доставката е 2,50лири за първия продукт и по 2 лири за всеки следващ. Обикновено идват за 3-4 дни до 1 седмица, но понякога се бавят до месец. Ти решаваш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 233
Хехе, нищо не е сигурно  Grinning засега ще си го взема от нашите аптеки, пък за следващия път ще знам  grinning039

# 5
  • София
  • Мнения: 1 809
Има една тема, в която обсъждаме продуктите за слънце, но да ти кажа и тук - аз съм с ужасна слънчева алергия и откакто ползвам Pizz Buin Нямам никакви проблеми. Взимам си серията за алергии и то 10-ти фактор и пак нямам проблем, направо почернявам

# 6
  • Мнения: 233
Това е хубаво да го чуя. Защото все ми предлагат фактори от 25 нагоре, а аз ако си взема нещо такова, ще се върна по-бяла отколкото съм отишла на морето  #Crazy
И се бях насочила точно към 10-ката от серията за алергии.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 809
Забравих да кажа, че съм с мургава кожа по принцип, ако си по-бяла може би трябва да вземеш поне 15  Peace

# 8
  • Мнения: 233
А дали има 15 лосион? Защото май бяха спрейове по-високите фактори. По принцип за море си взимам 6 или 8 на Eveline, не изгарям, бързо чернея, нооо пустата алергия... Затова може би 10 ще ми свърши добра работа. Сега се зачетох и в другия форум  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 140
Преди няколко години и аз получих слънчева алергия.Ужасно е.Миналата година си купих млякото на EUCERIN, той е 25 фактор и е единственият създаден слънцезащитен продукт и за слънчева алергия доколкото знам.Доволна съм много.Сутрин си слагам на откритите места и нямам грижи през целият ден.
За слънчевата алергия - след като се обрина, като прасе и се издера от чесане пия 1 седмица  табелтки "Лорано" и се мажа с една пастичка за охлаждане и против сърбеж /фенестил/.Друго не ме спасява.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
Преди няколко години и аз получих слънчева алергия.Ужасно е.Миналата година си купих млякото на EUCERIN, той е 25 фактор и е единственият създаден слънцезащитен продукт и за слънчева алергия доколкото знам.
Не е единственият  Peace Pizz Buin, които коментираме, си имат специална серия за алергии. На мен фенистил не ми помага особено - обикновено го комбинирам с други мазила, най-доволна съм от Псило балсам (обрива ми се съединява и се подува цялата тъкан Sad). Откакто ползвам Pizz Buin  не ми се е налагало, дано така остане и занапред  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 93
и аз съм с жестока алергия и досега само с Юсерина за алергии съм се мазала с 15 фактор и наистина помага.Мислех да не го заменям с нищо,обаче не хващам тен на морето та ще пробвам това лято Пиз Бън със сигурност.Благодаря за линка който дадохте,з-то в аптеката цената направо е двойна,че  и тройна.

# 12
  • Мнения: 233
И аз видях някъде из нета, че има Eucerin 15 за алергия, но не го намирам по магазините. Piz Buin-а 10-ка ми изглежда чудесно, защото и аз като тебе от всичко над 10-ка не хващам изобщо тен.

# 13
  • Мнения: 897
По принцип добре ти препоръчват над 25 фактор. Съветът ми към всички е да взимате или нова опаковка на продуктите пусната на пазара или медицинска козметика. защото не се знае колко време е седял продукта в нечии склад и колко пъти му е набиван срока на годност.

Според мен при изявена слънчева алергия, т.е. ако аз имах такава под 50 фактор не бих взела. Кожата ми е по-важна от тена. Та то дори аз взимам над 25 при положение, че нямам такава. А това да съм със слънчева алергия и да слагам 6-8 фактор, със сигурност ще имам изгарания на 30 мин.
По принцип факторите се смятат по минути. Преди ги знаех, но по принцип с фактор 25 се мажех на два часа.  Wink Но с огред на агресивността на слънцето в последните години, предполагам, че като минути защита е слязло на половина.

п.с. Аз и преди съм писала, имаше специална тема за Пиз буин, техният зимен крем за лице е повече от хубав. Предполагам и останалите им продукти са добри.

# 14
  • Мнения: 233
Понеже нямаше какво да правя и се разходих по аптеките в нашия квартал... Честно казано никъде не ми препоръчаха Piz Buin, а навсякъде го имаше. Препоръчаха ми Bioderma (50+), нещо пак с B започваше - не му запомних името (30) и Galenic. Galenic-a ми го препоръчаха горещо, фактор 40, за алергия и даже имало съставка за придобиване на по-бърз тен Shocked Като цена е около 30-32лв. И сега чуденето стана още по-голямо  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт