До вече родилите мами с Rh(-)

  • 2 334
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, и аз съм на мнение, че трябва да си търсим правата, но специално в Шейново не знам на някой да са я поставили безплатно Naughty
Колкото и да вдигах шум и да вряках, че имам право на безплатна, пак си я купих, това е положението... за съжаление в Шейново

# 46
  • Мнения: 752
За Шейново е точно така - няма безплатно слагане на анти  Д. Родих на 19-ти и си я купих, взех фактура и право при директора. Но се почна, да но  сега няма субсидия, всичко е изразходвано, евентуално догодина, оставете фактурата и т.н. Това е, няма начин да си ги върна парите. Затварят ти устата веднага. А тая фактура до догодина, нали  се сещаш какво ще стане.....

# 47
  • Мнения: 1 032
Ей, ама в софийските болници трепането им е малко- как така ще си купувате анти Д гамаглобулина, пък после кой щял да ви връща парите... Това е нещо, което в болницата трябва да си го имат в наличност. Когато родих направиха изследванията на малката и след като се оказа, че тя е с положителен резусфактор просто дойдоха и ми поставиха глобулина. Никой не ми е казвал да си го купувам, да го търся или да го плащам

# 48
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!
Родих преди 6м и 6дни и се изръсих 150лв за прословутата инжекцийка ... не можете да си представите и колко трудно я намери съпругът ми ... и то в София .. нещо ги беха покрили тогава и така се бяхме притеснили... буквално ми я поставиха няколко часа преди да изтекат 72ч след раждането.
Аз съм А1Б (-), а моето малко слънчице Б (+). Дойдоха една сутрин сестрите и ми сервираха да си търся инжекцията, а на курса за бременни ни обесниха , че я имало в болницата и после им я плащаш.
Абе нямам думи... обърквацията е ужасна.
Раждах в София болница "Света София".

Тогава някой аптекари са обеснявали на мъжът ми, че от 06.05 щяло отново д азапочне производството на глобулина в БГ и щял да струва от 30-60лв, а не като този НаБайер 150лв.
Дано да е така, защото финансовият удар е доста голям за едно младо семейство, като се знае какво ги чака с харчовете по малкият човек!

Успех на всички майки и малки сладки човечета!!!

# 49
  • Мнения: 505
направо ме боли сърцето , като  чета коментарите ви и при мен се получи същата картинка,..родих преди 1г 1 месец в Шейново и си платих като поп 160 лв. Sick аз не се натисках много да си я поставям понеже ми е второ раждане ама мъжо..нали ги знаете какви са бъзльовци..слагаме я жена та така #Cussing outдаже си спомням че си взех опаковката на ваксината да си я сложа в "рамка"

# 50
Анти Д гама глобулин-а се поема от здравната каса, включен е в клиничната пътека за раждане "Раждане независимо от начина на родоразширение" и от болницата нямат право да те карат да я купуваш, а са длъжни да ти я поставят безплатно. Това ми отговориха преди два дни на 080014800 от Здравната каса. Тогава пуснах едно питане във форума на АГ "Света София" защото и аз там ще раждам и от болницата ми отговориха, че наистина Анди Д-то е включено в клиничната пътека и е безплатно за задравно осигурените пациенти. От телефона в касата ми казаха също така, че ако в болницата ми направят проблем и ме накарат да си закупя ваксината то можело да си запазя касовата бележка и с нея да пусна една жалба до Софийска здравно осигурителна каса, която се намира на ул. "Енос" 12 /към пазара в Иван Вазов/. Те щели да направят проверка на болницата и "евентуално" можели да ми възстановят сумата. Та така...не знам какво ще стане, но принципно ваксината се поема от касата и сме в правото си да искаме да ни я поставят безплатно  Hug

# 51
  • Мнения: 346
.... Няма как в едни болници да ти я слагат безплатно в други да искат да си я плащаш, нали Thinking?!
Има как  newsm78... и аз родих в Шейново на 30.06 и си палтих 169лв. за въпросната "безплатна" инжекция. Не съм я купувала предварително, но ми беше казано да предупредя близките си да имат готовност да я закупят Close

# 52
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Родих на 25 ноември 2005 в Шейново, казаха ми да си купя анти Д, отидохме при директора на болницата, той каза, че в болницата нямат и действително трябва да го закупя но с бележка от хематологията, че не продават българската ваксина и с фактурата (издадена на името на болницата) за ампулата на Байер ще ни възстановат парите. Е сега чакаме , та да видим!!!
Днес (06,12,2005) са се обадили от Шейново на съпруга ми да отидем утре и да си получим парите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Не е за вярване!!!!!!!

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 11:43 от diddi

# 53
  • Мнения: 524
Aз родих в окръжна болница в София и си купих ваксината сама...

За съжаление това е положението Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт