ДЕТЕ В РЕКЛАМА !!!

  • 27 902
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 028
аз като видях тия големи букви с три удивителни и реших, че ще нищим пак някой морален казус за децата в рекламния бизнес, редно ли е, добре ли е за психиката им и т.н. големи въпроси  Laughing

защо искаш да спираш рекламата, след като са ви поканили да подпишете договор?

и моля те, кажи коя е рекламата...

# 61
  • Мнения: 9 814
Може би мама не харесва визията на детето си в рекламата? След като изчетох темата само до този извод стигнах за действията на майката - пари не иска, договор не иска да подписва, иска да се спре рекламата?

Е, как да си каже точно тук, че иска пари?

# 62
  • Мнения: 1 265
как се калкулират сумите за деца в реклами, в какъв размер са.Принципно питам.

# 63
  • Мнения: 9 814
как се калкулират сумите за деца в реклами, в какъв размер са.Принципно питам.

Какво значи как се калкулират? За реклама се плаща от 50-100 лв. в масовка до цифри с поне още две нули отзад. И това, ако не си Устата в рекламата на Магнум мохито, а никому неизвестен актьор от някоя агенция.

# 64
  • Мнения: 805
от няколко дни забелязвам една реклама с деца....с бате Енчо
мисля,че беше на Виваком newsm78
дали не е тя? newsm78

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

тя трябва да е,защото друго нова реклама с деца няма

# 66
  • Мнения: 7
Закрила на личността на детето
Закон за закрила на детето:
Чл. 11а. (1) Сведения и данни за дете не се разгласяват без съгласието на неговите родители или законни представители освен в случаите по чл. 7, ал. 1.

Съгласието трябва да е оформено в писмена декларация. Ако не сте подписвали такава декларация, то разпространителят на образа на детето Ви (който също се явява сведения и данни за дете) е нарушител и следва да се санкционира:
 чл.45, ал.12 от ЗЗДет.:
"Който в нарушение на разпоредбите на чл. 11а разпространява сведения и данни за личността на дете, се наказва с глоба от 1000 до 3000 лв., ако не подлежи на по-тежко административно наказание по специален закон или деянието не съставлява престъпление."

Така, че - сигнал до Агенцията за закрила на детето! Това е!

# 67
  • Мнения: 9 814

тя трябва да е,защото друго нова реклама с деца няма

На ДСК също е нова и има две-три деца.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На ДСК също е нова и има две-три деца.

упс верно
ами една от двете е  Mr. Green
но авторката се покри

# 69
  • гр.София
  • Мнения: 4 159
На ДСК също е нова и има две-три деца.

упс верно
ами една от двете е  Mr. Green
но авторката се покри

 И една нова за кренвирши има . Там има и момиченце. ( Зазяпах се заради една от младите актриси от Стъклен дом)

 При бате Енчо главен герой е момченце и има фон от деца. Освен това да е проблемът-че са използвали друго дете за осн. герой.

# 70
  • Мнения: 1 014
Аз мисля, че е на ДСК, ама мамата наистина се покри. Какво ли е развитието на проблема?

Общи условия

Активация на акаунт