ДЕТЕ В РЕКЛАМА !!!

  • 27 895
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте,
преди около месец дъщеря ми /4,5 години/бе поканена на кастинг за снимане на телевизионна реклама.Обадиха ни се,че сме одобрени и ни поканиха на снимки.Договор не сме подписвали нито ни беше заплатена някаква сума,просто сме разчитали на честна дума от страна на поръчителя.С него така и не се срещнахме,връзка поддържахме с дамата на която той беше поръчал рекламата.Тази вечер/26.06.2010/,гледайки телевизия видяхме детето ни да се излъчва в реклама по Нова телевизия , Диема 2,БТВ.Бяхме много изненадани.Обадих се на въпросната дама,с която проведохме безумен разговор.В края на разговора дамата ни покани в понеделник да подпишен договор.В предвид некоректното отношение към нас и главно към детето ни ние не желаем да подписваме договор,нито да излъчват детето ни в рекламата.Не сме от тези родители които на всяка цена искат да дават детето им по телевизията!Искаме всичко да е законнои да не се възползва никои безнаказано от децата ни! Моля за отговор и съдействие от всички майки правистки!Ще бъда благодарна на всеки съвет и отговор.Не искам пари искам справедливост!                   

# 1
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз не схванах - завели се детето, а сега не искате да се излъчва. Какво се е променило? Снимали са я, а без договор - защо?

# 2
  • Мнения: 131
Koе не схвана?Обясниха ,че на другият ден след снимане на рекламата ще се подпише договора,тъй като поръчителят първо трябвало да види и одобри рекламата.Доверихме се.И така до снощи!С нощи видях,че се излъчва рекламата без да заплатят,без договор,без да ни съобщят даже....без нищо!Чувствам,че са ни използвали детето,нима то няма права?! И това ли не е ясно?Мисля,че живеем в нормална,правова държава и не бива да се случват подобни неща!Нали на наше място би могъл да е използван всеки от вас....и най вече детето му!

# 3
  • Мнения: 195
Не се безпокой, такава е практиката в БГ (порочна е, но е такава), не са ви измамили. Рекламните агенции си получават парите след като е снимана рекламата и се излъчава по ТВ, тогава те се разплащат с изпълнителите.  Договор е трябвало да подпишете предварително, преди снимките, но и това не го правят защото обикновено се бърза. Нищо не можете да направите за да спре излъчването след като сте завели детето доброволно да го снимат.   Дано  да са коректни и да ви платят поне.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 035
Няма нужда да скачаш така. Не сте сключили договор, доверили сте се и вината си е ваша. Като са казали, че не може договор преди одобрение искаш предварителен договор, че нямат право да излъчват рекламата без писменото ви разрешение и без изплатен хонорар.
За съжаление, ако не ви платят не виждам начин покойто да си вземете парите или да спрете рекламата. Доброволно сте си завели детето да се снима и не знам как бихте могли да ги осъдите.
Да се включат по-компетентните, за мен си е кауза пердута.
И не, не живеем в нормална правова държава Tired

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
е как без договор сте снимали /дори да е такава практиката в БГ/.като няма договор,отказваш
от тук нататък може да правят каквото си искат
дано да са коректни

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма нужда да скачаш така. Не сте сключили договор, доверили сте се и вината си е ваша. Като са казали, че не може договор преди одобрение искаш предварителен договор, че нямат право да излъчват рекламата без писменото ви разрешение и без изплатен хонорар.
За съжаление, ако не ви платят не виждам начин покойто да си вземете парите или да спрете рекламата. Доброволно сте си завели детето да се снима и не знам как бихте могли да ги осъдите.
Да се включат по-компетентните, за мен си е кауза пердута.
И не, не живеем в нормална правова държава Tired

И аз така мисля, в общи линии.
Но, от друга страна, по друг закон може да ги погнете.
Никой няма право да публикува снимки или кадри на хора, на които се виждат лицата, без тяхното съгласие.
Разрови се по тоя въпрос.

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Добре де вие нали сте били на този кастинг? Пък сега казвате, че не искате детето да го дават по телевизията. Аз ли нещо не разбирам...?!? newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добре де вие нали сте били на този кастинг? Пък сега казвате, че не искате детето да го дават по телевизията. Аз ли нещо не разбирам...?!? newsm78

въпросът е,че рекламата е пусната без да са им казали и платили

# 9
  • София
  • Мнения: 8 280
Добре де вие нали сте били на този кастинг? Пък сега казвате, че не искате детето да го дават по телевизията. Аз ли нещо не разбирам...?!? newsm78

въпросът е,че рекламата е пусната без да са им казали и платили

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
Казах ви, че тук хватката, че е показано детето без писмено съгласие на родителите.
От там тръгнете, ако не ви платят.

# 11
  • Мнения: 22 432
Веднага алармирате подходящите за това органи ако не ви заплатят за рекламата

# 12
  • Мнения: 25 610
За съжаление, ако не ви платят не виждам начин покойто да си вземете парите...

Би трябвало да има такъв начин. Никой не дава пари без документ. Няма как агенцията да докаже, че е платила, ако не е. Е, може да фалшифицира подписи, но едва ли ще рискуват чак толкова...
За спирането на рекламата не съм сигурна дали ще успеете. Наемете си адвокат и го пратете да се оправя.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 035
За съжаление, ако не ви платят не виждам начин покойто да си вземете парите...

Би трябвало да има такъв начин. Никой не дава пари без документ. Няма как агенцията да докаже, че е платила, ако не е. Е, може да фалшифицира подписи, но едва ли ще рискуват чак толкова...
За спирането на рекламата не съм сигурна дали ще успеете. Наемете си адвокат и го пратете да се оправя.
Да, ама и родителите няма как да докажат, че им е било обещано заплащане, а не са се съгласили да снимат детето за чест и слава.
Луда Мара, може би наистина могат да се хванат за този параграф, но от друга страна те доброволно са си  завели детето да се снима за ТВ реклама, а когато си даваш съгласието да се снима в ТВ реклама е ясно, че тя ще бъде излъчвана. Това не е като да отидеш на фотограф за семеен портрет и после да го видиш качен на билборд newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 23 096
Според мен вие сте си виновни. Договор се подписва преди да се свърши нещо, а не след това. Това всеки би трябвало да го знае.
Сега си решила, че не искаш детето ти да го дават по телевизията. Да го беше помислила преди.

Общи условия

Активация на акаунт