Целият Априлски отбор е засмян, след като днес се роди Дамян!

  • 31 542
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 375
Пеенето прави чудеса със заекването. Певецът Михаил Белчев е заеквал, когато говори.  Hug

# 721
  • Мнения: 2 631
Ами, той и сега си заеква и то доста. Rolling Eyes

Зарка, с Петър имахме/имаме подобни проблеми. Появиха се точно на тази възраст /и аз все го свързвам с появата на сестра му.../ и не е наследствено. Ходи на логопед, но не интензивно. Сега почти сме го преодолели, но на моменти го има, макар и много слабо забележимо. Освен професионалните занимания с логопед, според мен изключително важно е отношението на семейството към детето - хем не трябва да се правиш, че проблемът го няма, хем да не го натякваш; още пример трябва да се дава с бавно и спокойно говорене; но ти си наясно с това. Успех! Hug

Колко топъл е този ноември! Чуден! Heart Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 3 648
Добро утро!
Ами, чудесен - вече не, какъв студ е тук сутринта...!

Много слаба активност имаме и нищо няма да може да решим за сбирката! Моля ви, пишете на тези, които имате на скайп или по друг начин и ги помолете да влязат и да кажат за коя дата са и дали имат идея за мястото. Хрумна ми, че клуба, в който празнувах на Мати РД / Аги го знае, пък и други от нас/ е безплатен като наем и само трябва да си внесем почерпката ние. Е, после и да подредим след себе си...но как ви се струва като вариант?

# 723
  • София
  • Мнения: 958
Мда, май свърши вече хубавото време...

Вени, за дата гледам, че се очертава 4-ти. Мен лично ме устройва, останалите да си кажат! Часът, който предложи Нуни(4ч) не ми е много удобен, че Валски спи от 2 докъм 3.30-4, а пътят до клубчетата, които предлагате ни е около час с паркирането или час и половина, ако сме с градския транспорт. Предлагам да е от 10 или 18ч, но ако повечето предпочитате 16ч, няма да ни е фатално, просто няма да го слагам да спи.

Енви, 49-та страница! Изпълняваме плана предсрочно! Mr. Green

Хубава седмица на всички, а болните дечица да оздравяват бързо!

# 724
  • Мнения: 3 205
Вени, аз съм навита за този клуб. И за дата 4-5 декември. Часът няма значение.

Аз нямам опит със заекването, поне не по този начин - по-скоро със запецването. Мисълта на Иво явно е почнала да тече прекалено бързо и докато си формулира идеята в изречение, повтаря първата дума около 10 пъти. А аз, докато се усетя, че не трябва, съм почнала вече да гадая гласно какво се опитва да ми каже. И докато гадая, то милото съвсем си забравя мисълта. Младен е същият, като почне да говори, спира след първата фраза и ако не го изчакаш, край. И понеже и неговата мисъл скача бързо, понякога сам се прекъсва и продължава на съвсем друга тема. Случвало ни се е да водим разговор от 4-5 изречения в продължение на няколко дни и накрая го довършваме в скайп, защото така на мен ми е трудно да го прекъсна, а на него му е лесно да си припомни за какво е почнал да ми говори.

# 725
  • Мнения: 1 146
Вени, според мен ще е по-добре да не се ангажираме с купуване на напитки и ядене. Само ще ни отнеме от времето после, да делим пари, да събираме... Мое мнение. Съгласна съм да е сутринта към 10-10.30. Предлагам също да запазим направо час, защото ако се забавим още малко, всичко ще бъде заето. Запазваме час и клуб и който може - може. Ако някой има предложение за хубав клуб, който да е близо до тях, може направо да мине и да запази, защото мисля, че ще трябва и някакво малко капаро да се остави. Предлагайте, че 2 седмици останаха  Hug

Зарче, не мога да помогна със съвет, но дано Мимата преодолее бързо този проблем  Hug

Яна си е у дома, повръщаща, в детската градина децата повръщат по масите, но не ги връщат у дома, а и родителите на следващия ден пак си ги пускат.....абсурд е. Close

Хей наистина приключихме темата, време е за коледно заглавие  Grinning

# 726
  • София
  • Мнения: 3 648
Ок, ако не исакте да се азнимаваме, няма проблем.
Сега се сещам за един готин клуб в Младост 1 - там сме ходили два пъти и много ни харесва. Мился, че ена Барбарони пак!
Ей сега ще потърся. Ето снимки - http://www.barbaroni.com/Младост-1. Ето и Коледната оферта http://www.barbaroni.com/Весела-Коледа

# 727
  • София
  • Мнения: 1 252
Това, което предлага Вени е интересно. За 20тина лв има организирано забавление за децата. Направо си е празнична програма Simple Smile За дати и часове нямам претенции - все още декември не ми е планиран. Януари ще сме във Варна.

# 728
  • Мнения: 7 605
Младен е същият, като почне да говори, спира след първата фраза и ако не го изчакаш, край.

Мъжът ми ако го прекъсна да го питам нещо (като не ми е станало ясно нещо от това, което ми каза) и ми отговаря, после трудно се сеща какво е искал да ми каже по-нататък. Полудява ме!  Laughing

Зарка, и от мен стиснати палци Мимата бързо да преодолее заекването  Hug
То какъв по-голям стрес от това да загубиш родител   Sad, но все пак мина време от тогава.

Точно така е, по-голям стрес няма, но - не съм съгласна с втората част на изречението. Понякога стреса ударя много по-късно, при някои хора е бомба със закъснител, при мен беше така и чак години по-късно се появи сериозен проблем. Не искам в никакъв начин да те плаша  Hug хората сме различни, а аз бях и по-голяма и повече помних и разбирах, което в случая не беше от полза. Но напълно е взможно и това да играе роля, както казваш да е катализатор.

# 729
  • Мнения: 1 147
Зарче, дано Мимата да се оправи бързо. От мен много Hug Hug Hug и  Praynig Praynig Praynig че с друго не мога да помогна Confused

Аз съм за час сутринта към 10-10:30 Wink това в Барбарони ми хареса като идея, така че ако искате там да запазим. За мен е без значение дали ще е в Младост или в Гоце Делчев (виждам, че и там имат клуб). Може и този, който Нуни предложи. Бройте ни нас, където и да решите да е ...

# 730
  • София
  • Мнения: 1 252
Сега се сетих нещо.
Зарче, миналата година доста се оплаквах от неговоренето на Емо. След разговори с психолози, логопеди и педиатри стигнах до извода, че е от стреса от двуезичното обучение в градината, защото проблема го забелязахме като се върна есента в градината. Първо спря да говори с по - непознатите хора, после отряза съседите и учителите, след това и роднините ни, а накрая спря да говори и с мен. Въпреки протестите ми, майка ми го е завела да му леят куршум и бабата е казала, че е уплашен много от вода.  Бабата описала случката с падането в басейна в Сандански с подробности, известни само на мен и Косе. Колкото и да съм скептично настроена детето видимо се оправи след сеансите с бабата. След падането Емо дълго време  преживява случката, но след това лятото сред децата беше забравил за нея, а и ние покрай него. Но 5-6 месеца по-късно започнаха проблемите ни.
Стресът при Мимка не е никак за подценяване. За съжаление не знам какво да те посъветвам. Вярвам, че правиш най-доброто за твоята красавица.  Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 3 648
Между другото до този в Младост се стига и с метро. Да питам за час на 4-ти от 10 ч. или на 5-ти?

# 732
  • София
  • Мнения: 3 648
Няма часове.

# 733
  • София
  • Мнения: 1 534
Ами тогава при първа възможност ще отида до Цар Лъв да видя какви са им свободните часове. Само кажете дали ви устройва като място, квартал. А в Пчеличката искате ли?

Я да се преоброим като в доброто старо време:

1. Вени + Мати + Лора
2. Рени+ Соня + Влади
3. Деси + Кало
4. Рачето + Емо
5. Нуни + Яна
6. Юлчето + Иво + Дани
7. Ренката + Вальо
8. Аги + Тони + Дидо

# 734
  • Мнения: 2 631

Привет и от мен!
Зарче, освен една голяма презокеанска прегръдка от мен, не мога с друго да помогна  Hug
Юлче, и Альо ми е същия, първата дума по 10 пъти, мисълта му тече по-бързо от думите. Опитвам се да му кажа да помисли първо и да каже това, което иска, но по-бавно. Не че ме чува де  Grinning
Адашче, при нас се развали от вчера това време....а така ми беше хубаво на 20 и няколко градуса Sunglasses
Раче, видях те какво написа  Whistling
Нунич, това е просто абсурдно, ей не мога да спра да се ядосвам на такива родители  Close

Ние сме добре като цяло, детето след варицелката е ОК, че всеки ме плашеше със спад в имунитета, но засега (чук-чук) е добре. Започна да ходи на гимнастика - бягат, скачат на трамплин, висят по лостовете и според него си топят ръцете в пудра захар  Mr. Green, правят коремни преси и лицеви опори. Идеята ни е да хаби енергия по-скоро, не да се научи на нещо, в началото заспиваше в 9.30 след гимнастика, но пак почна да стои до 11  Crazy

Половин година пишем тази тема, то дойде ред Деската да захранва Дамянчо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт