Мами в Австрия - 45та тема

  • 52 624
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 343
 i na mene mi se hodi na basejn, no alex e s porednia mittelohrentzündung Sad zatowa karame kolelo, daje i az dnes si kupih edno, mnogo sum happy.

# 31
  • Мнения: 153
Съни, защо не пробваш да му пръскаш чорапите със спрей против кърлежи. По принцип го дават да се пръска и на кожа, но по панталони и чорапи е най-безобидно, евентуално може и обувки, ако не те е страх да ги пипа ако лапа ръцете.

За комарите и аз нищо, виждам от време на време, но нямаме ухапано. Това което Патенце казва 10 дни на Райд е супер, в Бг си взехме на морето и нямахме проблеми.

Вико си ходи със стари дрехи и петна на градина, предупредиха ни никакви нови и скъпи дрехи.

Детска кухня нямаме, защото имат огромна в градината, но където отидем и има такава той се лепва първо там. Иначе пазарска количка, кукли и др. имаме, няма лошо. На 2 год му подарихме статив за рисуване, много функциално, тебешири, моливи, креди, бои... за всеки по нещо дет´ се вика.

40 часа работещите сте си направо геройни  Hug

# 32
  • Мнения: 20
Мерси за отговорите за противокомарните средства, трябват ми и за вкъщи, и за навън, много сме нахапани.

# 33
  • Vienna
  • Мнения: 266
ех, Уомби ходиш по мойте земи , а не свиркаш Naughty от утре този басейн не ви го препоръчвам доста е евитино и през ваканциите е пълно с пролети. едно знам, само там дето се стига без транспорт е готино. има един басейн в 19 в гората, рай е!
Ди, до кога ще е само дупка басейна, ами който ви го е изкопал да даде бетонаджиска фирма, то лятото ще свърши вие докато го направите. Ох, горкия Алекс, е как посред лято с мителоренц.  newsm78 дано се оправи по бързо.
Съни, с удоболствие, но ние  сме на линия след 15ти, тогава може да направим нещо с децата, те ще се кефят.
След като разбрахме ,че за Макси Ви_то е неподходящо (все ни подвиква да му четеме надписите), днес му взехме  Нинтендо, много се чудехме между него и ПСП. но Макси каза синИо тендо искам, нищо друго! Ама май и за него е малък, ще видим утре, че днес спа следобеден сън до 19 и едвам го събудих да яде и да си вземе подаръка. та игра само 20мин и пак заспа.

# 34
# 35
  • Мнения: 39
Аз интендо не купувам  Naughty Те и така  само ми висят на ПЦето на филмите. Много се дразня.Имам 2 стай с играчки, а те само филмчета гледат. Вече ги знам наизуст повечето  ooooh! Вярно че не ме бутат , ръчкат и мрънкат, но ..... аз се нервя  Crossing Arms
Ани ще пробвам. Сега се моля да е бил пак незаразен  Praynig Praynig Писна ми от тези кърлежи  #2gunfire А само след 3 дени ни беше термина за ваксина  #2gunfire

# 36
  • Мнения: 957
Няма ли някакво естествено средство срещу кърлежи?  newsm78

# 37
  • Мнения: 6
Добро утро момичета.
Хайде запис и от мен в новата тема. Уомби мерси. Черпя по кафе  Coffee Coffee Coffee Coffee
Макар и далеч от дома не съм преставала да следя темата.
Вчера много исках да поздравя Облака , но ми се беше доста заоблачило с двата зелени коктейла на плажа и ме домързя.
А иначе при мен нищо ново. За кой ли път съм на море болна. Идея нямам вече колко тона носни кърпички съм похабила. Tired Face smile3545
Поне за децата си е истински рай. Плажа е с дълбочина две педи   grinning039.
Сега ви пожелавам лек и хубав ден , а аз отивам да се пържа .

# 38
  • Мнения: 55
gabi3004, и аз искам да се "пържа" като теб  Crossing Arms До нас има един басейн и всеки път като минавам покрай него ми се плаче. Толкова ми се иска да поплувам и да се разхладя, защото в къщи е сауна и се пържем, че чак цвърчим  Confused

Аз да се похваля! Имам си вече 4те печата в Мутеркиндпаса  и уговорен час за последния Mr. Green . Само че са само на последната страничка (там където има място само за 5 пеачата), а на останалите места нищо не ми сложи докторката. В здравната каса цялата книжка ли разглеждат или само тази страничка с 5те задължителни печата? (Annа__ , помагай - ти имаш най-пресни спомени). Едно по едно се нареждат нещата и толкова опит натрупах, че само да се появи такава мама във форума като мен от преди 4 месеца, ще я залея с информация Simple Smile

# 39
  • Мнения: 957
Мисля, че само печатите гледат, но "по-свежите" да кажат.

Къде да водя детето си на басейн? Искам да има детски басейн и да мога да поседна спокойно ( то едно спокойствие ще е!!!) В Клостерноубург нямаше детски басейн и бях в бойна готовност права край басейна или в басейна.  Бадетайха Хирщетен е много размътен, освен това има някакъв щрандфест с много пролети , силна музика, въртележки, захарен памук и екстри от сорта. Днес ходих там и ми се наду главата от хитове ала Антон от Тирол, Шакира и "мана мана тип тии бидиби, мама мана тип тиби тип".
Някой ходил ли е наскоро в Шефербад? Как е там?

Маним днес на калното езеро имаше една, дето всеки момент щеше да роди, което не и пречеше да се планцика във водата.

Друго се сетих да питам. С какво да намажа ухапванията от комари, които са с големината на копче за жилетка и са твърди , все едно има наистина копче под кожата? Снощи Дани насън се чеса по ухапаното. Явно реагира по силно на комари.

# 40
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Wombat,
ние оня ден изпробвахме Kinderfreibad в 3. Бецирк... всъщност е в близост до Suedbahnhof, в Schweizer Garten. По Тангентата си за 20 минути, ако решите. На нас много ни хареса - голяма чиста поляна, оградена с ограда и жив плет/дървета, по самата поляна достатъчно дървета, за да може да легне човек на сянка, а самият басейн е идеално пригоден за деца. На първо място не е направен от плочки, а от гумена настилка, и се хлъзга много по-малко, плюс е безпроблемен за боси крачета. На второ място става "дълбок" постепенно с лек наклон, а не от раз. На трето - дълбок е до макс 50-60 см. И не на последно място - водата е много, много чиста, и допълнително явно леко я подгряват. В крайна сметка температурата й беше 25-26 градуса.
Би трябвало да има и други Kinderfreibaeder, но не знам дали са със същия стандарт: http://www.falter.at/bov/liste.php?ressort=service&sw=Kinder … 4der&katid=25
1020   Wien   Max-Winter-Platz 
1030   Wien   Schweizergarten 
1100   Wien   Gudrunstraße 
1110   Wien   Herderplatz 
1140   Wien   Reinlgasse 
1160   Wien   Hofferplatz 
1180   Wien   Währinger Park bei der Semperstraße
1190   Wien   Hugo-Wolf-Park 
1210   Wien   Luckenschwemmgasse 
1210   Wien   Roda-Roda-Gasse
Голямата ми грижа сега е дали заради ваканцията няма да стане меле вътре.... При цена 2,60 за вход като нищо...  newsm12

# 41
  • Мнения: 55
Уомби, до нас има детски басейн в Reinlpark, ама е малък и доста пренаселен. Ти всъщност го знаеш може би. Но така или иначе ви е далече. Това, което го описваш твърдото ми прилича по-скоро на алергична реакция, отколкото на нормално ухапване и може би е добре с фенистил гел да се маже, но нека медицинските лица да кажат  newsm78
По принцип знам, че мога и да ида на басейн, ама ще ми е по-скоро некомфортно, токолкото да ми достави удоволствие. То нито да легнеш, нито да седнеш - едвам си намирам удобна поза вкъщи, пък и честно казано ме е страх да не пипна някоя инфекция точно сега.
Тази година ще се въздържа.
Къде мога да намеря сода каустик, което речникът превежда като Ätznatron? Ужасно лошо мирише мивката в кухнята. Днес сложих от онези препарати, които отпушват мивки с топла вода, но никакъв резултат. Някакъв съвет как да премахна тази ужасна миризма? Майка ми каза със сода каустик, ама ако имате изпробвани методи, казвайте!

# 42
  • Мнения: 957
Не било Шефербад а Schafbergbad
http://www.wien.gv.at/freizeit/baeder/uebersicht/sommerbaeder/schafbergbad.html

Маним, ще ти подаря едно шишенце  Mr. Green не съм виждала тук такова нещо, което в БГ се нарича кислол. Ако някой знае да помага.

# 43
  • Виена
  • Мнения: 91
"Тиу, тиу, пе, та, тееееее" или новия "хит" на Кати. Цяяяяяял следобед ми го пя (май ще го сънувам). Музиката я бива Wink

Да се похвалим, докато не са го махнали http://www.everydaybabies.com/ Simple Smile

Май се очертава да оставим Кати за малко при майка ми и да се разходим с колата до Германия и Холандия. Ако това се случи, направо ще черпя Simple Smile

Маним, ако не успееш да се справиш без содата, аз се връщам след 2 седмици и мога да ти дам. Кой както дойде от България на гости, ми носи сода. Идея си нямам защо точно това  newsm78

# 44
  • Vienna
  • Мнения: 266
Съни,  то така или инъче Нинтендото не става за толкова малки деца, сега Бебчо играе ,а Макси го гледа. ще му вземеме псп да видиме дали ще стане, много иска миличкия ел. игра!

от аптеката има специални спрейове за след ухапване от комари. много са добри, не те сърби и намалява подутината веднага.
 Уомби, в Клостерной. има детски басейн, малък с гаден, тип железен под на бубунки, уж да не се пързаля толкова, а Макси се преби 100/ти, има и малка пързалка. басейнчето е доста отдалечено от главните басейни.

Габи, какво стана с маникюрстването, айде че те чакам с нетърпение! Heart Eyes пък и ми е домъчняло за слънчевата ти усмивка. и да се оправяш по бързо, наблягай на алкохола, той ще умори всеки бъцил  Mr. Green
Айде момичета, ние пак си бием камшика от тук, останете си със здраве вие и дечицата и живот и здраве ще ви чета пак след 15.7.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт