Упорито зачервяване на скротума

  • 14 438
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 639
Стелфи, как не съм видяла по-рано темичката ...
Преди няколко месеца минахме през подобен проблем - упорито зачервяване по скротума, и по слабинките. Не помогнаха обичайните мазила (Себамед, Судокрем, Бочко), нито измиването всеки път, нито оставането голичък, и го водих на лекар (за късмет точно тогава бяхме в друг град), та съветът беше да мажа с Пиоктанин (онова лилавото, което вече не би трябвало да се изписва на бебета), после на друг - с цинкова паста ... Ефект - почти никакъв. В чудо се бях видяла - стигна се до там, че памперс можеше да се сменя само, ако сме двама - единият да го държи, другият да сменя (чак се принуждавах да го кърмя, че да се поуспокои). Да не те занимавам - пиша го просто за да разбереш докъде бяхме стигнали.
Прибрахме се, заведохме го на нашата кожна и тя диагностицира гъбички. Изписа му едно правено мазило + бани с тетра. Вярвай ми, родих се! Оправи се за няколко дни, и оттогава съм спряла да го мажа с каквото и да е при смяна на памперса (а преди плесках всеки път). Сега само веднъж - вечер, след като го изкъпем, го намазвам съвсем лекичко с това лекарство и да чукна на дърво - проблеми никакви.

На рецептата успявам да разчета следното:
Nystatini 5 000 000
Dermatoli 5
Zinci oxydati 15
Ol. Helianthi 30

Докато се оправи, правех по 2 бани с тетра (накисвах му дупарата само, да не бърка с ръце из тетрата) и след това - по 2 пъти на ден мажех с това лекарство. Подобрение имаше още на следващия, а след 10тина дни - всичко беше оправено.
Mалко объркано писах, ама ми се спи, та 2 не виждам.  Mr. Green Стискам палци да се оправя бързо!

# 31
  • Мнения: 15 379
А размера на памперса ок ли е?
Питам, защото винаги купувах по-големия размер, за да са свободни мъжките му нещица.
Струва ми се, че е протриване от пелената.
На моя син пък върха на пишката бе винаги зачервен, докато ползваше пелени и никакъв крем и бани със смрадлика не помагаха.

# 32
  • Мнения: 4 615
А и не е ли по-добре да посетиш кожен лекар, вместо да пробваш 100 вида мазила? Поне  ще си на ясно дали са гъби.

# 33
  • Мнения: 186
Здравейте,

от няколко дни малката е с обрив по слабините,смятам че се дължи на смяната на мокрите кърпи на Памперс с тези на Бочко,в момента мажа с крем за силно подсичане на Мустела,но ако някой има и други идеи ще се радвам да ги сподели

# 34
  • Мнения: 940
мий й по често дупето само с водичка и оставяй през деня по-често да диша кожичката докато си играете или при смяна на памперса Wink  Peace

# 35
  • Мнения: 914
Докато не се оправи кожата не използвай мокри кърпички,а само измивай с водичка.При зачервено дупе на голямата ми дъщеря и помага слаб разтвор на калиев перманганат и след това защитното кремче.Разтвора го правя в чашка и обтривам с памуче.

Общи условия

Активация на акаунт