Мнения за Хотел Калиакрия Ризорт -Каварна

  • 10 334
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Някой бил ли е в този комплекс?
Имате ли впечатления?
Попадна ми като добра оферта за феста в Каварна и дали си заслужава цената за 5дни -4 нощувки 265лв на човек в едностаен апартамент?

# 1
  • Мнения: 2 175
Комплексът е много хубав, но усамотен.
Апартаментите са добри.особено ако са на по-високите етажи - заради гледката към морето.
Плажето е миниатюрно и далеч- комплексът се намира на висока скала.
Басейнът е хубав, голям и като водно огледало. Коктейли и напитки сервират.
Има 2 места, които стават за хапване и на двете кухнята и обслужването са ок.
Имат прекрасен ресторант - El balcon del mundo - отлична кухня и невероятна гледка към Калиакра - едно от малкото места, които са ме впеатлявали у нас..

# 2
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Много благодаря за мнението  Hug

# 3
  • Мнения: 4 915
Преди малко попаднах в друг форум на снимки от този комплекс.

Има ли още почивали там това лято? Още отзиви?
Цените в ресторантите как са?
Малкото плажче подходящо ли е за деца? В смисъл - плитко ли е в началото, пясък ли е, или камънаци?

Ще се радвам на всякакви мнения.  Simple Smile

# 4
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Лятото бяхме там, стахотен комплекс.
Като цяло е скъпо , но си заслужава. Ресторанта El balcon del mundo е със страхотна кухня, обсужването е определено на много високо ниво. Персоналът беше страхотен, апартамента ни беше в сграда А1 и имахме страхотна гледка към морето. Има 5-6 басейна , романтичният бар ми остана на сърце Heart Eyes. Последната ни вечер беше срашно преживяване имаше страшна буря, но гледката през прозореца беше фантастична. На другия ден имаше страшно много поражения, но веднага бяха взети мерки, поправяха счупени фенери, засаждаха дръвчета наново, имаше чадъри в басейните..... За 2 часа почти не личеше че е имало буря Peace

# 5
  • Мнения: 0
Комплексът е много хубав, но усамотен.
Апартаментите са добри.особено ако са на по-високите етажи - заради гледката към морето.
Плажето е миниатюрно и далеч- комплексът се намира на висока скала.
Басейнът е хубав, голям и като водно огледало. Коктейли и напитки сервират.
Има 2 места, които стават за хапване и на двете кухнята и обслужването са ок.
Имат прекрасен ресторант - El balcon del mundo - отлична кухня и невероятна гледка към Калиакра - едно от малкото места, които са ме впеатлявали у нас..
   









Здравейте,бяхме на почивка през месец юли 2012 год. в комплекс ''Калиакрия''. Комплексът наистина е добър,но само озеленената част,басейнът и ресторантът. Ние бяхме настанени в апартамент в една спалня. Той беше под всякаква критика, беше изключително занемарен и мръсен. В момента в който се нанесохме започнаха да сменят бойлера в пералното. Помолих на рецепцията да изчистят апартамента с прахосмукачка,но това не се случи. Намерих в пералното метла и лопадка и познайте колко боклук събрах? Лопадката се напълни. Навсякъде беше прашно, по масата и плота имаше петна от напитките на предните наематели.Банята беше мухлясала, по тоалетната чиния имаше следи от хората настанени преди нас.Леглото на спалнята миришеше на мухъл. На втория ден започнаха да ремонтират входната врата по време на обедната почивка. На третият ден решиха,че не са свършили с ремонта и започнаха да сменят прозореца на вратата. Почистването на апартаментите се състои в това да ви оставят хавлия и да сменят кошчето за боклук и ако имате късмет да ви оставят тоалетна хартия. На четвъртият ден не издържахме на цялата тази мръсотия и си прекратихме почивката един ден преди да изтече предплатеният пакет от нас. Ако желаета да се подложите на тази инквизиция направете си резервация още днес.

# 6
  • Мнения: 2 175
И се регистрира, специално, за да ни кажеш това??

# 7
  • Мнения: 46
И се регистрира, специално, за да ни кажеш това??


Темата е: "Мнения за Хотел Калиакрия Ризорт - Каварна". Забранено ли е новорегистрирани потребители да изказват мненията си? Всеки един от нас някога се е регистрирал подтикнат точно от идеята да сподели, даде мнение, да попита и пр. За съжаление мнението в случая е негативно. А мястото е прекрасно! Класически пример как една добра идея, в която с мерак са вложени средства може да бъде съсипа от калпав персонал.

# 8
  • Мнения: 1 243
Ние също бяхме там края на юли 2011 год. Едно от местата в Бг, на които бих се върнала отново. Хотелската част е спретната и чиста (поне в апартамента, в който бяхме ние) - малка кухничка и спалня. Сменяха чаршафи и хавлии и почистваха всеки ден. Басейните са доста, най-големият се поддържа мн добре, барът е идеален, правят хубаво мохито Wink На плажа е хубаво, но ние слязохме само единия ден, така че не мога да кажа повече за него, тогава имаше сложена масичка с 2 стола в морето и изглеждаше екзотично.
Хранихме се само в El balcon del mundo вечер, невероятна гледка, спокойна обстановка, а и палеха факлите, фенерите и огъня в центъра на ресторантската тераса и ставаше мн романтично. Храната е хубава, но си беше сравнително скъпичко. Но може да разнообразявате и с Мидената ферма и да си взимате храна от там за вечер, терасите са големи и с маси и столове, перфектно за уединена вечеря  Flutter

# 9
  • Мнения: 2 175
И се регистрира, специално, за да ни кажеш това??


Темата е: "Мнения за Хотел Калиакрия Ризорт - Каварна". Забранено ли е новорегистрирани потребители да изказват мненията си? Всеки един от нас някога се е регистрирал подтикнат точно от идеята да сподели, даде мнение, да попита и пр. За съжаление мнението в случая е негативно. А мястото е прекрасно! Класически пример как една добра идея, в която с мерак са вложени средства може да бъде съсипа от калпав персонал.

Нямам нищо против негативните мнения- напротив, те често са добър ориентир..
Но разчитам на мнения на хора, които имат натрупана някаква история тук, а не  от някой , регистрирал се , специално за да оплюе..
Не ми изглежда истинско просто..Wink

# 10
  • Мнения: 3 993
Аз лично не съм посещавала Калиакрия, но много ми харесва по снимките, които видях.
Мой много близък човек работи там от скоро. Сподели ми, че засега е доволен от организацията и условията за работа и че стандартите за управление на комплекса са високи,  за всичко - мат. база, хигиена, обслужване, мениджмънт и т.н. - се стремят да поддържат високо ниво на качество.
Също така чух, че цените в ресторантите са високи, за пример порция пържени картофи е 6 лв., а порция кебапчета 15 лв. Не зная точно за кой ресторант се отнасят, предполагам, че всичките са на това ценово равнище.

Ще следя темата с интерес, дано моят близък остане да работи там, пък другото лято ще видим, може и аз да посетя Калиакрия Ризорт. И без това вече съм отписала почти цялото българско Черноморие като незаслужаващо парите ми за почивка. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 19 490
И на мен много ми харесаха снимките. Аз съм почивала в местността преди години на Бялата лагуна и познавам с. Топола. Там е безумно красиво, но брегът е много стръмен и висок. В близост е Тузлата, където поне тогава имаше останали девствени плажчета. Не видях никъде цени за настаняване  newsm78
Поправка - видях цените.....ми много ми е, ще си помисля, че ние все в най-свирепите месеци почиваме....Въпреки всичко ме заинтригува мястото. Има малко по-различна концепция от традиционните ни курорти.

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 14:54 от milittana

# 12
  • София
  • Мнения: 6 688
Трета година поред почиваме там, защото ми омръзна от пренаселените и с лошо качество all incl. курорти в България. Спокойствието, архитектурата и атмосферата в комплекса и качеството на храната е това, заради което отиваме.  Peace

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 21:09 от Olive

# 13
  • Мнения: 19 490
На мен по тези причини Северното Черноморие ми харесва все повече. Вярно е , че плажовете на юг са по-хубави /даже вече не зная дали е така, но са по-просторни и гостоприемни/. Обаче на север все още има романтика, спокойствие и страхотна природа, дано не я унищожат и нея багерите. Също така плажни простотии от рода на снимка с магаре или варена царевица или масаж на плажа не съм срещала.....дано си остане така

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
И се регистрира, специално, за да ни кажеш това??


Темата е: "Мнения за Хотел Калиакрия Ризорт - Каварна". Забранено ли е новорегистрирани потребители да изказват мненията си? Всеки един от нас някога се е регистрирал подтикнат точно от идеята да сподели, даде мнение, да попита и пр. За съжаление мнението в случая е негативно. А мястото е прекрасно! Класически пример как една добра идея, в която с мерак са вложени средства може да бъде съсипа от калпав персонал.

Нямам нищо против негативните мнения- напротив, те често са добър ориентир..
Но разчитам на мнения на хора, които имат натрупана някаква история тук, а не  от някой , регистрирал се , специално за да оплюе..
Не ми изглежда истинско просто..Wink

Аз, за съжаление, вярвам на мнението, защото миналата година ни се случи същото. Писах в тази тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=604202.msg19537045#msg19537045.

Последна редакция: сб, 04 авг 2012, 13:43 от Marid

# 15
  • Мнения: 0
Току що се връщаме от Калиакрия и отзивите ми са само положителни Simple Smile Simple SmileВярно е,че невероятната гледка я имате само от апартаментите на първа линия,затова винаги питайте.Бяхме наели апартамента с две спални на супер изгодна цена з нощувки за 4 човека -386 лева.За плаж ползвахме Бендида.

# 16
  • Мнения: 1 619
Темата е стара и искам да я побутна... Някой с отзиви това лято ? Няколко години почиваме в Топола Скайс,обаче искам известно разнообразие и съм хвърлила око на ''съседите".... Та въпросите ми са свързани с ресторантите и магазина в комплекса.Ако реша да взема частен апартамент има ли възможност за хранения,защото знам от опит,че "Калиакриа" е доста отдалечена както от центъра на Топола,така и от по-големите населени места....

# 17
  • София
  • Мнения: 6 688
В неделя се върнахме от там. Не ползвахме (защото не съм фен на ол инклузива), но има възможност да си платиш за ол инклузив. Имат нов отделен ресторант за него, а иначе остават бистро и балкон ресторанта за другите гости, които са на свободна консумация. Разбрах от други познати, че храната на ол инклузива и много и качествена. Иначе в магазина има доста неща и може да си готвиш - в апартамента има всичко необходимо. Може и от Каварна да си напазаруваш, там има повече избор.

# 18
  • Мнения: 1 619
Олив,страшно много ти благодаря за коментара !! Виждам,че ходиш много често там и за това ще те помоля да споделиш как е най-изгодно за резервация /може и на лс да ми пишеш/.Къде ходихте на плаж?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 688
Аз буквам директно на рецепция, но без храна, затова не мога да дам съвет - не съм фен на ол инклузива, някак човек се чувства длъжен да опита всичко и само яде, затова спрях да ползвам тази опция, откакто детето порасна.
Иначе на плаж ходим на Кибела, там е най-спокойно и приятно според мен.

Общи условия

Активация на акаунт