Достинекс и буци в гърдите

  • 1 350
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте, налага ми се да спра с кърменето . Дъщеричката ми е на 11 месеца, изписаха ми 2 хапчета достинекс по едно два дни поред. Казаха ми да спя през това време с по стегнато бельо за по бързо спиране на кърмата. Изпих хапчетата и вече 5 дни след това едната ми гърда е мека и не чувствам болка кърмата явно там е спряла, но другата ми е постоянно на буци. Изцехдам по малко кърма ( все още имам доста защото като стисна леко и тече като фонтан) колкото да намалее буцата , но тя не изчезва. Моля къжете ми какво да правя за да изчезне буцата напълно. Правилно ли правя че изцездам или това ми е грешка?Четох че лецитина помага, добре ли е да взимам или не?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Tweety_M, съжалявам за спешното отбиване, надявам се да не е причинено от медицински проблем?

За облекчение и разкарване на бучките това, което помага при повечето майки е топло-влажен компрес (малка хавлиена кърпа, натопена в поносима за теб топла вода и налагаш върху гърдите или ако искаш да си мобилна- памперс с топла вода и напъхан в сутиена, за 5-10 минутки).
 След компреса идва изцеждането и след това или компрес с извара (внимание- голяма мацаница е Rolling Eyes) или  зелеви листа (накълцват леко или се дупчат с вилица,за да пуснат сок, махат се жилките и се напъхват в сутиена, като зърното остава непокрито.)
Към това, може да се допълни чай от салвия и вит. В6, но, моля след консултация с медицинско лице, в случай, че вземаш някакви медикаменти, за да се избегне евентуална несъвместимост.
 
 Лецитинът е добър помощник срещу бучките, ако е много голям дискомфорът се препоръчват 3600-4800 mg дневно /или 3-4 капсулки от по 1200 mg дневно./ Като отшуми проблемът, може да се намали постепенно с по 1 капсулка  в продължителност на седмица-две. След това може да се продължи с по 1 капсула профилактично през следващите две седмици. Лецитинът е хранителна добавка, спомагаща разтварянето на мастните капки във водна среда и не са известни вредни странични действия.

Надявам се да съм ти дала полезни идеи и да се отървеш по-скоро от дискомфортните бучки  Peace

# 2
  • Мнения: 62
Много благодаря за отговора , наистина ми помогнахте, ще последвам съвета пък дано да има ефект  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт