Към всички майки които имат да връщат пари за майчинство!

  • 63 366
  • 871
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
... Като сте толкова принципни защо не говорите за това къде отиват парите ни от данъци и защо градината ходят децата ни е обзаведена с мебели от моето детство....
Част от парите от нашите данъци, явно отиват при такива майки, които искат децата им да посещават ясла, а те да си стоят в къщи.
Друга не малка част, отива при други майки, които започват да се осигуряват на максимума, тогава когато решат, че ще имат дете, или когато забременеят.
И все пак остава и за тези, които реално нямат право на семейни помощи за деца, ама нали нямат брак с таткото, ги получават.
И ако това още дълго продължи, и децата на твоите деца ще ходят в ясли и градини обзаведени с мебели от твоето детство.

# 16
  • Мнения: 534
Да, и за това се бях сетила...как всички знаят да направят далаверата с осигуряването на повече пари с фиктивни договори, за да могат по-дълга време да получават повече пари, а не знаели за задълженията си!!!
Аман от смешници!!!  Whistling

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 646
Малката щерка е на 2 ,голямата на 19.Оше преди 19 години закона си беше същия.Аз пуснах малката на 1,5 години на ясла, и получавах по закон  половин майчинство.Вече не получавам защото на 25 06 навърши 2години.За мен това е умишлено направено.Да не говоря че преди време точно тук във форумите се давашу акъл за тази "далавера"

# 18
В яслата в к-с Зорница се подават молби само през май месец. Ситурна съм, защото мъжа ми с останалите татковци спаха пред яслата, за да запишат децата си. Детето може да постъпи през юни или през септември. За градината подадохме молба през март. Аман от вързкари, които могат да си подават молбите, когато си поискат. Глямото ми дете изобщо не можа да постъпи в тази градина, защото директорката не ми позволи да попълня молба, зашото нямало места. Малкото го приеха, но не е ходило изобщо. А когато аз бях в майчинство още се излащаха пари за 135 дена. От НОИ трудно плащат големи суми за осигурените на големи суми. Познавам няколко майки, които са си плащали високи данъци с години и пак не можаха да вземат парите си. Значи като подам молба за ясла и в7-дневен срок трябва да си прекратя майчинството, така ли. Децата се дават в началото за по няколко часа. Обикновено за 1 и ти се обаждат да го прибириш, защого плаче. Интересно на кого ще се обадят, ако майката е на работа. И не е лошо да започнем за се подкрепяме вместо да се ядем.

# 19
  • Мнения: 3 621
1.2.Заявления за постъпване в общинските ясли и яслените групи в ОДЗ се приемат от 01.01.-
30.04.2010 г.
1.3.Заявления за прием на деца от І – ва възрастова група (родени 2007година) се подават в
детските заведения (ОДЗ и ЦДГ) от 01.04.-30.04.2010 г.
1.4.Заявления за прием на деца от ІІ-ра и ІІІ – та възрастова група се подават целогодишно и се
приемат при наличие на свободни места (в ОДЗ и ЦДГ).


Мецан, ето какво пише в ПРАВИЛА ЗА ПРИЕМАНЕ НА ДЕЦА В ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ, яслата в Зорница не прави изключение от другите в Бургас. Това, че директорката не ти е позволила да си попълниш молбата и ти си се съгласила с това, а не си продължила да си търсиш правата си е твой проблем.
Не трябва да си прекратиш майчинството в 7-дневен срок след като подадеш молба за яслата, а в 3-дневен срок след като запишеш детето. И стига вече с тази адаптация, за времето през което едно дете се адаптира в яслата майката или таткото могат да си ползват натрупания платен годишен отпуск, също така и двамата родители имат право на по 6 месеца неплатен отпуск за дете до навършване на 8 години на детето.
И не е вярно, че от НОИ трудно плащат на осигурените на високи суми, дори и тогава когато се вижда че лицето се е осигурявало на голяма сума, само през времето на бременноста.
Разберете едно, майките спазили закона, отглеждат децата си в същите условия като тези които не са го спазили. Техните деца също се адаптират и се разболяват.
Който иска, търси начини, който не -  намира оправдания.

# 20
1. Моето дете е родено 2006 година.
2. Това, което казвам е абсолютната истина и който не вярва и пише измишльотини, да провери и после да пише.
3. Явно за още една златна звездичка се борите- ти и приятелките ти супер-потребителки.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
О, Мецан, измишльотините не ги пишем ние с Нефертити Wink
Нефертити ти е написала правилата, такива бяха и за родените през 2006г. деца. Абсолютно категорично го заявявам, имам достатъчно достоверна информация за яслите и градините в Бургас. Връзкарка не съм Stop Децата, които са посещавали ясла към определено ОДЗ имат предимство при кандидатстване за група в градината към същото ОДЗ. Вероятно сте подали молбата за вътрешно прехвърляне в друга група през март, за да се определи какви бройки ще се изнесат за кандидатстването на общо основание от 1.04. Проблем за място в градината няма, ако детето е било в яслата към същото ОДЗ, не виждам какво роптаеш Thinking Ако детето не е посещавало същата ясла, или изобщо не е било на ясла и направо кандидатства за градина, абсолютно забранено е документите му да се приемат извън установения срок.
Молби за ясла през май месец, а и през цялата година се подават само за деца от ІІ и ІІІ възрастова група. За децата от І възрастова група молбите се подават до края на април, защото класирането излиза май месец.

# 22
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ, СЪГЛАСНА СЪМ С ТЕЗИ КОИТО КАЗВАТ, ЧЕ МАЙЧИНСТВОТО ТРЯБВА ДА СЕ ВЪРНЕ, ТЪЙ КАТО ДЕТЕТО ХОДИ НА ЯСЛА, НО ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪЩА ПО 240 ЛВ ЗА ВСЕКИ МЕСЕЦ ДО НАВЪРШВАНЕТО НА ДВЕ ГОДИНКИ НА ДЕТЕТО, СЛЕД КАТО В ЗАКОНА ПИШЕ, ЧЕ КОГАТО МАЙКАТА ЗАПАЧНЕ РАБОТА ИМА ПРАВО НА 50% ОТ МАЙЧИНСТВОТО - В СЛУЧАЯ 120 ЛВ. ЗА МЕСЕЦ
НЕКА НАП ИЛИ НОЙ ДА СИ ТЪРСЯТ САМО ТЕЗИ ПАРИ КОИТО СА 50% ОТ МАЙЧИНСТВОТО, ДРУГОТО СЕ ПОЛАГА НА МАЙКАТА ПО ПРАВО.
А И НЕ ВСИЧКИ МАЙКИ, КОИТО СА СИ ПУСНАЛИ ДЕЦАТА НА ЯСЛЕ СА ЗАПОЧНАЛИ РАБОТА, АЗ НАПРИМЕР Я ПУСНАХ ЗАЩОТО ИМАХ ДА ЧЕТА ЗА ИЗПИТИ, А ВСЕКИ КОЙТО Е УЧИЛ С МАЛКО ДЕТЕ ЗНАЕ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС. ЗА ТОВА НЕ СМЯТАМ ЧЕ ВСИКИ МАЙКИ ТРЯБВА ДА СА ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ, НО ОТНОСНО ВРЪЩАНЕТО НА ОБЕЗЩЕТЕНИЯТА ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА МАЛКО ДЕТЕ ТВЪРДО СТОЯ ЗАД ДУМИТЕ СИ (МАКАР И ДА СЕ ПОТРЕТВАМ) ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЪРНЕ САМО 1/2 ОТ СУМАТА КОЯТО НОЙ ИЛИ НАП ИСКАТ.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
 Какви 120лв. да им се приспадат при положение, че не са се връщали на работа Thinking
Не разбирам връзката между изпитите и малкото дете Thinking Отпускът е даден за отглеждане на малко дете, не за учене. Като имаш да учиш, връщаш се на работа, бебето на ясла, а ти взимаш друг вид отпуск, за да не те скъсат на изпита.Аз съм била студентка с бебе, трябваше в дом ли да го оставя, за да мога да уча за изпити newsm78

# 24
  • Мнения: 6 644
S_GARDEVA искаш да кажеш ,че ти заслужаваш пари наравно с майките започнали работа и плащали осигуровки  понеже си имала да учиш ?
По право на майка започнала работа се полагат 120лв
-на майка неработеща  ,която не е записала детето си на ясла -240лв
-на майка неработеща и с дете на ясла -нищо.

# 25
Не знам какво разбирате под достоверна информация. Аз и всички останала майки на деца родени през 2006 година подадохме молаба на определена дата, точно една единствена дата през май месец 2008 година. Тогава се приемаха документи, можеш да провериш вместо да ми обясняваш какво аз съм направила, без да познаваш мен или някой с дете на моята възраст. Не съм я местила, защото се отказах да я давам на ясла изобщо. Когато стана на 3години подадох молба на общо основание с останалите. Приемането на документите беше също само на една определена дата и също мъжът ми отиде през нощта да чака ред. Ти и приятелките ти явно нямате работа и не се налага да си давате децата на градина. Не роптая, а обяснявам реалностите в Бургас, защото тук живея. Да не говорим, че общината реши да плащаме , дори когато децата не посещават градина. А вас изобщо не ви разбирам и ако не ви плащат , което е най-вероятната причина да пишете по цял ден, направо ви съжалявам за злобата и глупостта.Това е последно, толкова омерзена не съм се чувствала. Вярно е , че само психически обременени хора учасват във форумите.

# 26
  • Мнения: 150
Вярно е , че само психически обременени хора учасват във форумите.

 Joy Joy Joy Гледам и не вярвам на ушите си  Mr. Green

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мецан, явно е излишно да ти се обяснявам, щом смяташ, че си психически обременена Mr. Green Вероятно думите ми ще отидат на вятъра. Имам изключително добра представа как стояха нещата точно за набор 2006, а по стечение на обстоятелствата имам и доста подробни наблюдения върху ОДЗ-то, което визираш. Откъде, защо и как не смятам да обяснявам. Факт е, че се налага родители да спят пред някои от градините, защото местата там се запълват още в първия ден от срока за приемане на документи. Да не говорим, че точно на 1.04.2009г., когато вие сте подавали документи за градина, в най-желаните градини в Бургас имаше представители от Общината, които следяха да няма злоупотреби. И всичко това е протоколирано, изобщо не са празни приказки. За яслите никога не е имало само един определен ден в годината за прием на документи. Спирам по темата "Детски заведения в Бургас". Фактите са доста по-различни от споделеното от теб, вероятно в момент на афект или може би обремененост Rolling Eyes

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Денят за прием в детските ясли не е един,заблудата идва от там,че всички се бутат да дадът документи в първият ден в който започва приемането с цел взимане на по преден номер.

# 29
  • Мнения: 57
Искам и аз нещо да питам детето ми го класираха за ясла май месец- като приема е за септември.Има си дата(септември месец) когато то трябва да тръгне на ясла и от тогава аз ще си пусна отпуск.Сега имам право на 240 лева нали така - да не стане фал?

Общи условия

Активация на акаунт