А самото зачеване- има ли усещания ?

  • 138 381
  • 145
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
Разбрах, че съм бременна, едва когато си направих тест след десетдневно закъснение.

Малее, жена, как си траяла до 10-я ден Simple Smile Сиурно не си го мислила, не ти е било в главата.

Ако следва да обобщя какво сте писали: зацапването е 7 дни след зачеването, тоест 7-10 дни преди очаквания цикъл, а може и по-рано при по-ранна овулация. Някои усещат, други не.

Аз като за първи месец "действане" доста се самонаблюдавам, действахме на 6-я ден от цикъла, после около 9-я, после 13-я и 14-я ден. Сега сме 16-я ден и естествено само догадки мога да си правя Wink Около 12-13 ден малко болка в левия яйчник и усещане за притискане от дрехите, болка и като слизам/качвам стълбите- но сигурно тогава ми е овулацията била.
Изчела съм тук във форума причините, поради които не винаги става от първия месец опити, подготвена съм, но нали се вълнувам , иска ми се още от първия опит и да стане нещо Simple Smile

# 46
  • Мнения: 260
Дъщеря ми я направихме от третия път. Първите два месеца и аз като теб, все се следях дали ще усетя нещо и даже си мислех, че се е получило, ама не. На третия месец си казах, че няма да го мисля много, много и няма да си правя тестове преди закъснение. Денят, в който трябваше да ми дойде пътувахме с кола до Слънчев бряг и обратно за един ден и ми ставаше лошо от време на време. Никога, до тогава не ми беше ставало лошо на път с кола /даже и със завои/ и тогава се светнах, че може и да е станало. На другия ден си направих тест и беше положителен. Сега, като решихме да си правим второ бебче, аз естествено реших, че няма да стане от първия път /щом и предния път не стана веднага/ и въобще не търсих симптоми и разни усещания. Като ми закъсня два дена, си направих тест и много се изненадах, че беше положителен, а не бях усетила нищо, не се и надявах дори да съм бременна, ама на, взе че стана.
Така че и да има и да няма симптоми, търпение му е майката  Grinning.

# 47
  • Мнения: 2 478
Нищо не усещам, нищо не се промени при мен. Ако не бях отишла да гинеколог да отбележат бременост, щях да разбера доста по-късно, когато се започна с противното гадене.

# 48
  • Мнения: 305
Нищо не съм усетила, не съм имала и зацапване.

# 49
  • Мнения: 8 915
Усещаш тътена от блъскане на хиляди, милиони сперматозоиди по твоята яйцеклетка. Следва мощен възглас „Успяхмеее!”, а късметлията е само един  newsm44. После започва деленето ...веднъж, още веднъж ... и така.

Всъщност, при мен имаше леко зацапване при имплантирането.
Към това, че някой е усетил зачеването, се отнасям скептично. Аз също имах огромно желание да забременея и имах някакво вътрешно усещане, но то не е нещо, на което може категорично да се вярва Hug

# 50
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Усещаш тътена от блъскане на хиляди, милиони сперматозоиди по твоята яйцеклетка. Следва мощен възглас „Успяхмеее!”, а късметлията е само един  newsm44. После започва деленето ...веднъж, още веднъж ... и така...

... Към това, че някой е усетил зачеването, се отнасям скептично...


 Joy Joy Joy

Хем забавно, хем вярно!
Споделям с удоволствие!

# 51
  • Мнения: 4 615
Не, нищо не съм усетила. Не съм се и взирала, всъщност дори и не съм очаквала. По-скоро "усетих" ден, след закъснението, че точи месец няма да харча пари за тампони.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 3 016
Аз също като повечето нищо не съм усетила.

# 53
  • Мнения: 3 675
Няколко дни след очакваната дата на цикъла получих зацапване за около 10 дни, което помислих, че е по-оскъден цикъл.И понеже нямах сиптоми, не знаех, че съм бременна.Обаче една вечер съвумах, че съм бременна и искат лекарите насила да раждам естествено, но аз крещя, че искам секцио #Cussing out, в крайна сметка родих и като попитах какво е бебето-казаха ми, че е момиче.Очудих се на съня си, но цикъл нямах 40 дни след онова зацапване и това ме накара да се усъмня, че съм бременна.Е, научих доста късно този факт, пък и пола познах в съня си. hahaha
Иначе по темата, няма как да се усетят тези неща, освен по закъснение на цикъла и положителен тест, казвам, защото не при всички бременни го има въпросното зацапване.

# 54
  • Мнения: 1 354
Аз лично, изобщо  нищо не съм усетила.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
Иначе по темата, няма как да се усетят тези неща, освен по закъснение на цикъла и положителен тест, казвам, защото не при всички бременни го има въпросното зацапване.

Или пък го има, но не го регистрират/може заради цвета на бельото например

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Не съм усетила нищо.

# 57
  • Мнения: 3 550
Можеш да забележиш, когато оплодената яйцеклетка достига и се загнездва в матката. Изтича една идея нещо светлорозово като разредена с вода кръв.

# 58
  • Мнения: 307
10-тина дни преди очакваната дата на цикъла имах леко кафеникаво зацапване.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
И аз съм 10 дни преди очакв.цикъл, но засега нямам никакво зацапване, явно нищо не се е получило. Пък и от 1-я път какво да се иска Wink

Общи условия

Активация на акаунт