А самото зачеване- има ли усещания ?

  • 138 566
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 424
Нищо не съм усетила, дори зацапване нямах.

# 31
  • Мнения: 925
Една седмица преди датата на цикъла ми имах леко зацапване Peace 

# 32
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
При мен нямаше зацапване, нито каквито и да е последващи симптоми, но както и други мами споменаха, имах силното убеждение, че нещата са се случили... Crazy  Flutter
Явно интуицията не ме е подвела  Peace, дори в последствие я затвърдих с познаването на пола!  Flutter Наистина е трудно да се опишат тези процеси с думи, затова може би всеки трябва да се осланя на собствените си сетива и чувства!

# 33
  • Мнения: 718
Ами нищо не съм усетила при зачеването, но имах зацапване.

# 34
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Първия път го усетих, не мога да кажа конкретно усещането какво беше, просто го усетих. Втория път не съм. Не съм имала особени симптоми около имплантацията
И двата пъти обаче сънувах сънища, които ми подсказаха, че съм заченала. .

Първия път сънувах, че ме вали златен дъжд - това е от гръцката митология - веднъж Зевс се превърнал в златен дъжд за да оплоди една мома (не й помня името). Втория път сънувах една жена, акушерка, която ми каза, че съм бременна. Аз не повярвах и тогава тя освети все едно утробата ми и видях вътре бебе!  Heart Eyes

И двата пъти знаех, че съм бременна преди да си направя теста.

# 35
  • Мнения: 180
И при двете ми бременности усетих прерязване в областта на яйчниците. Мога да го сравня с прерязване на пръст на ръката с лист хартия.Остро кратко и  неприятно. Мисля че е било имплантация. Първата ми бременност завърши успешно, втората за жалост не. Надявам се да има и трети успешен път.Късмет момичета.  bouquet

# 36
  • Мнения: 3 294
Да усетиш самото зачеване е абсурд.
Да усетиш имплантацията - също.
Леко зацапване може да се появи, но не съм имала такова при нито една от 2-те си бременности. Не разчитай на това като сигурен признак.
Имплантирането става 7 дни след зачеването.

CurlyD, потърсили ли сте причина за ненастъпване на бременност? 2 години не са малко време.
Абсолютно подкрепям  Peace

# 37
  • Мнения: 1 710
И аз не забелязах нищо по-особено като усещане и при двете зачевания. Скептично съм настроена към това, че би могло да се почувства, но знае ли човек...

# 38
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз нямах абсолютно никакви усещания и при двете бременности. По-скоро имах някаква интуиция, че съм забременяла.

По същия начин и аз нинщо не съм усетила.Просто се надявах.

# 39
  • Мнения: 279
Нямах никакви усещания,не се и надявах,че ще стане от първия месец,не съм се вглеждала толкова много.

# 40
  • Мнения: X
Една седмица преди датата на цикъла ми имах леко зацапване Peace 
И аз така.
Отделно в деня, в който трябваше да ми дойде цикъла, изпаднах в такова силно нервно разстройство, което не помня да ми се е случвало преди. А нямаше никаква причина. Изглежда тогава организмът ми малко се пообърка от това, че няма да има менструация.

# 41
  • Мнения: 304
Признавам си, че не изчетох всички отговори, извинявам се за това.
След доста време опити овулацията си я усещах безпогрешно. Така беше и в месеца, когато забременях. Усетих и имплантирането около седмица след това - беше особено усещне, не мога съвсем да го опиша - нещо като мехурчесто усещане, лек натиск... нещо такова... все едно в корема ми леко в дясно (от който яйчник беше овулацията) се върти някакво мехурче...  Зацапване не съм имала. Симптоми преди датата на цикъла, които да разгранича като бременни - нямаше. Едва след като видях положителния тест и си погледнах календара схванах какво е било мехурчестото усещане.
Лично мое мнение - прекаленото вглеждане ще те накара да се познаваш добре, но ще ти изиграе лоша шега в психологически аспект, а за съжаление това се оказва доста важен момент. При всички случаи - Успех!

# 42
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 885
Абсолютно нищо не съм усетила, нито имах зацапване.
Разбрах, че съм бременна, едва когато си направих тест след десетдневно закъснение.
Нямах никакви други симптоми.

# 43
  • Мнения: 2 231
Никакви усещания, даже бях сигурна, че не съм бременна Rolling Eyes, ама все пак се оказах. Разбрах го в 5 седмица.

# 44
  • Мнения: 9 465
Абсолютно нищо не съм усетила,нито първия,нито втория път.

Общи условия

Активация на акаунт