Преди басейн

  • 1 948
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
 Здравейте!
Ще ходя на минерален басейн. Много ми се иска да взема превантивни мерки, за да не хвана гъбички или някаква друга инфекция.
Какво правите вие? Мажите ли се с нещо преди и след басейн или някакви глобули слагате ли?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
ако нямаш за цел да забременяваш можеш да пиеш 2 капсули орунгал еди -два дни преди плажа.аз така правех.но все пак се консултирай с лекар.

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В минералната вода не живеят органични организми, невъзможно е да хванеш гъбички във водата.

# 3
  • Мнения: 28
Аз съм чувала , че може да се зарази човек...няма значение че е минерален и затова питам...

# 4
  • Мнения: 1 416
Най-добре се консултирай директно с гинеколога си Peace Аз лично на басейни не ходя, според мен винаги си има риск от заразяване с нещо дори и минерален, а и ужасно ме е гнус да се топя в басеини за обществено ползване.

# 5
  • Мнения: 1 700
Защо само за минерален питаш?В обикновен басейн, вероятността не е ли по-голяма?
Аз съм чувала, ч нокти лакирани с тъмен лак, по-трудно могат да хванат гъбички от нокти лакивани със светъл лак или без.Незнам дали е вярно, но все пак не ти пречи да се подсигуриш и така.
П.С Къде ще ходиш на басейн, ако не е тайна?

# 6
  • Мнения: 28
Ще ходя в Чифлик, Троянско. Вчера питах в една аптека и жената ми каза да се намажа с нистатин актавис преди и след басейна.

# 7
  • София
  • Мнения: 458
На мен миналата година гинеколог ми беше предписал Canesten  крем  http://www.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5% … -pid11000223.html   честно казано не помня по каква причина(нямах гъбички) Та ми беше казал като отида на море, преди плаж да се мажа (явно превантивни мерки)

# 8
  • Мнения: 19
Аз имам вила там от около 15 години и за това време никога не ми се еслучвало да имам проблем след басейн. Също са и казвали, че в толкова силна минерална вода, каквато е тази в Чифлика, няма как да се заразиш.

# 9
  • Мнения: 1
Аз знам, че при минералните басейни може да хванеш нещо, ако си много болен, защото водата там е топла и се развиват микроби и т.н., но досега не съм чувала такива неща, така че спокойно . Няма нужда да се тровиш с излишни лекарства , ами просто за да засилиш организма си яж плодове и спортувай и  няма да си даваш парите за глупости. Simple Smile А за останалите басейни, вътре слагат толкова хлор и химикали, че е невъзможно да се заразиш от нещо Simple Smile Все пак съм работила като касиерка на басейн и знам Wink 

Общи условия

Активация на акаунт