очила за компютър

  • 37 437
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Има ли смисъл да се купуват комп.очила?Днес в оптиката ми казаха че има френски стъкла на промоция  - 54 лева са двете с обработката.Дали са френски  е друг въпрос,корейските са 44 лева.И понеже имам рамка на която да се сложат се замислих дали има ефект от такива очила.Ако сте ползвали,споделете.
Предварително благодаря Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 7 997
Зависи на какъв компютър работиш. Ако е някакъв допотопен, е желателно да имаш очила. Съвременните монитори са с минимално трептене и уж щадящи очите.
А ако така или иначе ще правиш очила, направи си и антирефлексно покритие.

# 2
  • Мнения: 1 726
Ако работиш на LCD-монитор няма смисъл от очила.

# 3
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 597
Аз имам такива очила, но честно да ти кажа - не знам дали има смисъл от тях. На мен лично са ми неудобни, не виждам добре с тях и като че ли ме заболяват очите като съм с тях, затова рядко ги слагам. Дали това е нормално не знам. Като се набутах в една провинциална оптика преди време и поисках, жената такива ми даде аз само гледах рамката да е по-файска:)

# 4
  • Мнения: 440
Ще се почудя още малко,защото 54 лева не ми се дават,ако няма да има ефект.Плосък е мониторът,но е купуван втора употрена - не зная дали това има значение.

# 5
  • Мнения: 3 956
Ще се запиша в темата с надеждата, че повече хора ще споделят.

От работата ни дават право на безплатни такива очила до 100 лева. Ако надхвърлиш 100 си доплащаш. Но не е в това въпросът. Казвали са ми, че на практика това нещо "очила за компютър" е абсолютно кухо понятие. Тъй като не съм чак така технически грамотна да го обясня, ще кажа само, че са ми го обяснявали хора, занимаващи се само с техника. Единият завършил радио и телевизионна техника в Техническия университет в София

Очите се дразнели от това, че гледаш продължително време без да мигаш. А за това решението не може да бъде очила. Просто защото те няма да накарат окото ти да мига.

Казвам какво съм чула. Склонна съм да вярвам най-малко, защото ми го казват хора занимаващи се по 30 години с техника. Устройството и на LCD мониторите, а и на CRT преди това, са им ясни. В същото време това понятие "очила за компютър" е толкова разпространено, че вече не зная какво да мисля. Или хората инженери се заблуждават, или това е една от широко срещаните заблуди. Thinking

# 6
  • Мнения: 4 418
Аз имам такива вече почти 4 години. С антирефлексно покритие са, струваха около 80 лв само стъклата. Вече рамката всеки по избор. Та да ви кажа откакто ги ползвам съм доволна, въпреки че в къщи съм на лаптоп, на работа с плосък монитор - т.е. все от новите уж щадящи окото. Прави ми впечатление, че ако не ги слагам после ме болят очите, някак си се напрягат. При всеки е индивидуално, но за мен са си супер. Дори когато уча ги ползвам, защото като светна вечер лампата ми омекотява този отбясък върху учебника който се получава, дано ме разбрахте какво имам впредвид.

Stefka.b.k  това за мигането и аз съм го чувала, понеже като не се мига, окото изсъхва и това неприятно усещане идва от там.

# 7
  • Мнения: 39
Имам такива очила от 4-5 години, ползвам ги активно от 2 години. Работата ми е по цял ден на компютър, вкъщи пак седя пред екрана - преди да ги взема очите ми бяха червени, боляха ме ужасно и главата ме болеше много. Откакто ги ползвам се чувствам идеално, нищо не ме боли или дразни.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 190
ми аз не видях кой знае каква разлика Wink

# 9
  • Мнения: 22
Истината е в че триабва да си почиват очите от постояното взиране, дори и да забравя да ги сложа ефекта е един същ.
Има ли преумора нищо не помага Peace

# 10
  • Мнения: 284
Преди да си взема очилата за компютър на работа и след това имах ужасно главоболие,което направо ме побъркваше.Работя по 8-10 часа на компютър и макар да е LCD пак получавах главоболие.Като не мина 2 дена отидох в оптиката и си взех с възможно по-голяма защита.От 1 година ги ползвам и съм супер доволна.

# 11
  • Мнения: 13
Аз също ползвам такива очила и смятам, че има смисъл. Преди носех с обикновени стъкла и ми се зачервяваха очите, сълзяха, боляха ме. Сега си стоя с часове без проблем.

# 12
  • Мнения: 231
Аз имам такива вече почти 4 години. С антирефлексно покритие са, струваха около 80 лв само стъклата. Вече рамката всеки по избор. Та да ви кажа откакто ги ползвам съм доволна, въпреки че в къщи съм на лаптоп, на работа с плосък монитор - т.е. все от новите уж щадящи окото. Прави ми впечатление, че ако не ги слагам после ме болят очите, някак си се напрягат. При всеки е индивидуално, но за мен са си супер. Дори когато уча ги ползвам, защото като светна вечер лампата ми омекотява този отбясък върху учебника който се получава, дано ме разбрахте какво имам впредвид.

Stefka.b.k  това за мигането и аз съм го чувала, понеже като не се мига, окото изсъхва и това неприятно усещане идва от там.

Абсолютно подкрепям и аз не свалям очилата - дори с последно поколение лаптоп, намирам огромна разлика ако стоя без тях- без очилата очите ми са много по-напрегнати и уморени. Може и да е до чувствителност на окото, но определено забелязвам положителен ефект от употребата им Peace
Около 80лв. струваха и рамката отделно, казаха че стъклата са с някаква мрежичка ( не помня вече за какво точно), допълнително може да избираш и между такива на които не остават отпечатъци (или поне по-малко се замъгляват) и т.н.

# 13
  • Мнения: 898
Аз имам такива вече почти 4 години. С антирефлексно покритие са, струваха около 80 лв само стъклата. Вече рамката всеки по избор. Та да ви кажа откакто ги ползвам съм доволна, въпреки че в къщи съм на лаптоп, на работа с плосък монитор - т.е. все от новите уж щадящи окото. Прави ми впечатление, че ако не ги слагам после ме болят очите, някак си се напрягат. При всеки е индивидуално, но за мен са си супер. Дори когато уча ги ползвам, защото като светна вечер лампата ми омекотява този отбясък върху учебника който се получава, дано ме разбрахте какво имам впредвид.

Stefka.b.k  това за мигането и аз съм го чувала, понеже като не се мига, окото изсъхва и това неприятно усещане идва от там.

Абсолютно подкрепям и аз не свалям очилата - дори с последно поколение лаптоп, намирам огромна разлика ако стоя без тях- без очилата очите ми са много по-напрегнати и уморени. Може и да е до чувствителност на окото, но определено забелязвам положителен ефект от употребата им Peace
Около 80лв. струваха и рамката отделно, казаха че стъклата са с някаква мрежичка ( не помня вече за какво точно), допълнително може да избираш и между такива на които не остават отпечатъци (или поне по-малко се замъгляват) и т.н.

Здравейте!

Като на човек който нищо не разбира от очила каквито и да било......ще ми кажете ли какви са точно тези очила от 80 лева от които сте доволни.....тоест какво да им кажа като отида какво търся. А от оптичен магазин или аптека ги купихте....не пише?!

# 14
  • Мнения: 4 418
Vanina за моите очила първо ходих на очен лекар. Хем да ме проверят имам ли нужда и от диоптри. Та тя там ми написа рецепта за тези очила, като ми измери и разстоянието между двете очи, за да знаят като ги правят стъклата как точно да ги центрират (ако мога така да се изразя). Дори и за такива очила без диоптри не бих рискувала да си ги купя без рецепта.
Инъче стъклата са антирефлексни. Познават се по това, че на светлина като ги погледнеш имат зелен отенък. Ако отидеш в оптика и им обясниш какво точно искаш ще те разберат.

Общи условия

Активация на акаунт