Черен и бял списък на фризьорите - 2

  • 433 538
  • 774
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 42
Здравейте!
D&S, и на мен тези пари ми се виждат безумно много, но това според мен е най-вече заради факта, че ползваш три бои от тези на салона, всяка от които си е с надценката. На мен ми се вижда безсмислено да се ползват бои на място, тъй като всичко може да се намери, ако не по магазините, то в сайтовете. Разбираемо, че надценка има, в някои салони е огромна, но поне няма да ти я слагат и на боите.  Peace
Много зависят нещата и от косата - ако е много дълга и освен това е гъста, наистина може да глътне три бои, но ако не е, според мен и по този въпрос конкретните фризьори са преувеличили, за да ти вземат парите. Моята коса например е почти до кръста (да кажем до нивото на пъпа, ако е отпред) и доста гъста, а ми стигат две бои, при това аз съм с червена коса и винаги я боядисвам цялата, тъй като този цвят си има нужда от освежаване. За кестенява коса, каквато е твоята, съм напълно съгласна с Lindie, че спокойно може да се направят само корените.
Би могло да си направиш кичури, за да замаскираш разликата, но това е само мое хрумване, може и да не е добро.
D&S, иначе аз вчера бях точно на боядисване и моята фризьорка каза, че би било предизвикателство за нея да реши твоя проблем и ще те посрещне с удоволствие, ако решиш да отидеш. Многократно съм хвалила салона тук и за да не отегчавам другите, ти предлагам да ми пишеш ЛС, в случай че си заинтересована. Simple Smile

Благодаря за съвета ще се свържа с теб Simple Smile

# 616
  • София
  • Мнения: 16 075

 И явно въобще не си запозната с цените за тези услуги. Останалото в коментара не е за коментиране.
А, как да съм запозната - нали съм само майка на утвърдена фризьорка. В момента работи в чужбина. Но пък познавам доста нейни добри колеги. Изпращала съм хора от тук и са ми били благодарни.
Граматическите ти грешки наистина не са за коментиране - явно това ти е тавана на възможностите. Учи - не е срамно.
А аз ще си коментирам където и каквото искам - нета е за всички. Не само за неграмотните кифли.
С нетърпение чакам коментара след използване на Иноа в  домашни условия и проблемите, възникнали след това. Косата си е твоя - изгори си я качествено.


# 617
  • Мнения: 42
D&S, не искам да съм Лиляна (известна с прекаляването съфорумка, която много държи на правописа), но във всяко изречение имаш фрапиращи грешки (фризиор, полувина, форомите, незнам) може би не е зле да използваш поне бутона "проверка правопис"... Да не би да пишеш на латиница и после да го обръщаш на кирилица автоматично?
Иначе са ти взели твърде много за лош резултат, дано фризьорката на Sahasrara да те оправи.

Свикнала съм да пиша на Bulgarian Phonetic. Грешката е моя, че не си чета написаното втори път и веднага го изпращам.

# 618
  • София
  • Мнения: 3 848
Иноа е доста скъпа боя, в сайтовете струва около 23 лв за 1 брой, така че към 70 лв за 3 броя. Напълно е възможно дълга и гъста коса да погълне това количество, и моята е от този тип. Не съм чувала обаче Иноа да е особено трайна боя, не бих заложила на нея.

# 619
  • Мнения: 238
Ама то е съвсем нормално за цяла коса да отидат три бои, въпреки че трябва да е доста дълга, обаче ако го правиш всеки месец това упражнение... не искам да си мисля на какви фризьори попадаш... Rolling Eyes

# 620
  • Мнения: 42
Иноа е доста скъпа боя, в сайтовете струва около 23 лв за 1 брой, така че към 70 лв за 3 броя. Напълно е възможно дълга и гъста коса да погълне това количество, и моята е от този тип. Не съм чувала обаче Иноа да е особено трайна боя, не бих заложила на нея.

Да и аз попаднах на Магазина Златната Рибка от които може да се поръча онлайн или на място да се купи боя. Адреса в София е Бул. Ген. Скобелев 30, цената на Иноа Лореал е 23 лева + 3 лева оксиданта.
Не мога да кажа още дали съм доволна от последното боядисване като издръжливост на цвета, защото са минали 15 дена, но ще споделя мнение след месец два.

# 621
  • Мнения: 42
Ама то е съвсем нормално за цяла коса да отидат три бои, въпреки че трябва да е доста дълга, обаче ако го правиш всеки месец това упражнение... не искам да си мисля на какви фризьори попадаш... Rolling Eyes

Цялата коса си я боядисвам на 3-4 месеца, корените на 1 и половина опитвам до 2 месеца да изкарам.
При боядисване на корена ми я разресват  по дължината,  което освежава цвета.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 17:31 от D&S

# 622
  • Мнения: 238
Ако си правиш корените на един месец, това може да реши проблема с неравномерния цвят до някаква степен, корените не трябва да се "изпускат" много, защото после винаги стават разлики. А относно цялостното боядисване- според мен и на 3-4 месеца си е издевателство над косата.

# 623
  • Мнения: 42
Ако си правиш корените на един месец, това може да реши проблема с неравномерния цвят до някаква степен, корените не трябва да се "изпускат" много, защото после винаги стават разлики. А относно цялостното боядисване- според мен и на 3-4 месеца си е издевателство над косата.

Да и аз мисля, че цялостно боядисване трябва да се прави най-рано след 4 месеца. Ще видя колко е издържлива Иноа боята и така ще преценя. Хубавото е, че тази боя е без амоняк.

# 624
  • Мнения: 42
Искам да споделя с Вас страхотното откритие което намерих в ето тази статия
http://candyumyum.blogspot.com/2012/09/2_1044.html
Вече МИСТЕРИЯТА какво означават номерациите на боите, нещо което никои и никога досега не можа като фризьор да ми обясни. Винаги при избор на цвят ми показват каталога на боята и да си избера сама цвета. Предполагам доста от Вас ще са съгласни с мен, че от каталог не може да се види нюанса на цвета повечето изглеждат почни еднакви (говоря за цветове от един тон и основен номер). Поне сега с тази информация може да се придобие по-ясен изглед към цвета и примесите в него.
Надявам се да Ви е от полза Simple Smile

# 625
  • Мнения: 2 431
Ооо, интересно е това, мерси Simple Smile

# 626
  • Мнения: 50
За белия списък- Цветелин от салон Мърфи, ул. Иречек. Много съм доволна, от година ходя при него. Винаги прави цвета точно какъвто искам, а и ми оформя косата много добре.

# 627
  • Мнения: 36 001
Всеки има право на свое мнение - било то положително или отрицателно. Моля, не превръщайте темата в страница на в-к Лична драма. Груби и обидни постове ще трия!

# 628
  • Мнения: 1
тносно салон „Коса и грим” в ул. Мур, Бъкстон – хора, това място е опасно!! Там се подвизава една побесняла женица, която си позволява освен да нагрубява и ущетява с „работата си” стъпили при нея клиенти, да ползва физическо насилие за саморазправа с тях.

Въпросната Светослава Костова се представя за отбран артист коафьор и гримьор (едновременно) – лансирайки снимки, на които я виждаме в компанията на известни лица от шоубизнеса. В същото време притежава и „работи” сама в необорудван „салон” (липсва дори маса за инструментите), в който причаква клиенти, заблудени (макар и рядко) от офертите с ваучери, които от години отчаяно предлага в сайтове за колективно пазаруване.

И така,  ако попаднете при нея, тя ще се държи сякаш вие сте там, за да се съобразите с нейните нужди, а не тя с вашите. Ще направи опит да се подиграе с вас, нарязвайки напосоки косата ви в рамките на 2-3 минути, пращайки ви да си ходите.

След направена рекламация на място клиентка е била задържана насила в този „салон”, за да бъде малтретирана от въпросната светослава, и нейни малоумни приятели-примати, извикани за целта! Сами може да си направите изводите... Дано не се случи и на вас!
Цитирай • Харесва ми
Информирай модератор

МИСЛЯ 4Е КОМЕНТАРЪТ Е ГРУБ,НЕВЕРЕН И НЕСПРАВЕДЛИВ,НО  МОДЕРАТОРЪТ ГО СМЯТА ЗА ПРЕКРАСЕН И ДОСТОЕН ЗА ПУБЛИКУВАНЕ  И ОТНЕ ПРАВОТО МИ НА ЗАЩИТА И КОМЕНТАР!

НАПРАВО ТЪЖНО!КЪДЕ ОТИДЕ СВОБОДАТА НА СЛОВОТО И СПРАВЕДЛИВОСТТА!
МИСЛЕХ,4Е ТОЗИ САЙТ ПРЕДОСТАВЯ ТАКОВА!!!!!!!!!!!

# 629
  • Мнения: 36 001

МИСЛЯ 4Е КОМЕНТАРЪТ Е ГРУБ,НЕВЕРЕН И НЕСПРАВЕДЛИВ,НО  МОДЕРАТОРЪТ ГО СМЯТА ЗА ПРЕКРАСЕН И ДОСТОЕН ЗА ПУБЛИКУВАНЕ  И ОТНЕ ПРАВОТО МИ НА ЗАЩИТА И КОМЕНТАР!

НАПРАВО ТЪЖНО!КЪДЕ ОТИДЕ СВОБОДАТА НА СЛОВОТО И СПРАВЕДЛИВОСТТА!
МИСЛЕХ,4Е ТОЗИ САЙТ ПРЕДОСТАВЯ ТАКОВА!!!!!!!!!!!

Нищо не съм Ви отнела - имате възможност да публикувате и профилът Ви не е ограничен.
Ще Ви замоля да спрете да използвате главни букви освен в началото на изречението, защото в противен случай ще трия постовете Ви. Съобразявайте се с Netiquette - network etiquette... или как да се държим в Интернет, моля!
И на лично съобщение, и тук обясних, че няма да изтрия даден пост просто защото е отрицателен. Темата е точно за това - всеки да напише от кой салон е доволен и от кой не. Именно с това се свързват свободата и справедливостта, за които Вие апелирате.

Общи условия

Активация на акаунт