Кърмаче ака зелено!

  • 10 732
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
според мен е рано за захранване с тези колики, съвета ми е да се изчака поне до 5 месец, няма къде да се бърза
аз захраних след навършване на 4.5 месецар по-скоро към 5 месец
то и ние захранихме рано, но коликите ни минаха още през 3 месец
най-добре да се започне с каша, безмлечна
радвам се, че беба е ок

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 19:21 от gitadam

# 16
  • Мнения: 86
И аз се радвам, че изследванията са добри!  Hug За другото - незнам.. , ние сега ще пием Биофлор( saccharomyces boulardii), захранване не са ни препоръчвали, а и да препоръчат, едва ли щях да започна.  Thinking  айде отивам, че не издържа нещо дреби.............

# 17
  • Мнения: 234
Аз и да започна захранване, то ще е от др. седмица и беба ще е на 4.5мес!То и моите нагласи са да я кърмя изцяло до 6месеца, но.... newsm78 знам ли!?Педиатърката ми е добра и подкрепя кърменето...щом пък казва, че мога и е добре да започна....пък и аз въвеждам изключително стриктно-с 1,2лъжички започвам, после с 2,3л. и така, бавно и славно!
Воденица, вие колко сте големи и защо ще пиете Биофлор!?

# 18
  • Мнения: 86
На 4,5месеца сме. Ами за да се нормализира чревната флора. Сменихме педиатъра  и не давах антибиотика, който  изписа предната лекарка. Този, при когото отидохме каза,да забравим за антибиотици и предписа Биофлор. Трудно ми е да и давам каквото и да е , защото често повръща като се опитвам да и дам лекарството с лъжичка  Sad  но акото взе да става жълто, беше жълто разтройство, днес сутринта беше жълто, нормално изглеждащо и добре миришещо  Simple Smile  Praynig дано да си остане така.Откога не бях виждала такова......как да не му се радвам!!:)))))))) Между другото напоследък поради големия и интерес, давам на бебка да си близне я ябълка, вчера авокадо:)).., но само да близне  Naughty А твоето бебче проявява ли интерес към храната вече?

# 19
  • Мнения: 234
Ами да, ама сигурно защото аз се храня пред нея...тя е толкова привързана към мен, че само дето в тоалетната не я взимам:)Определено примлясква и гледа с интерес мама как папа:)Но смятам да не послушам педито за сега и да отложа даването на храна, различна от кърма!
Между другото аз само вчера и давах Лакто 4 и веднага имаха ефект, сутринта ака жълто, но малко редичко ми се видя  newsm78може би затова докито ми каза и чай от шипки да давам, те знам запичат!?Но вчера не купих и не съм и давала.
Вие колко кг. сте?Аз знам, че захранване се започва когато бебето удвои рожденното си тегло  newsm78
Уф, то си е индивидуално!Аз имам в кооперацията комшийка с бебче на 3мес., която му дава сокчета и плодово пюре и казва, че бебчето и е много спокойно и спи по 6-7ч!ние от както сме се родили нямаме по дълга пауза от 3ч и то през нощта!Много е тежко, ама стискам зъби!

# 20
  • Мнения: 1 072
И мойта щерка от време на време ака зелено с белички парченца или слуз, после се оправя. Имахме и колики, и стафилококи. И двете преминаха, зеленото аку се връща понякога Mr. Green После се оправя и нищо й няма. Може да е някаква конкретна храна, която ядеш? Кой знае, но за кърмаче, което се чувства и изглежда добре - не се притеснявай, всякакво аку е допустимо. Поне така каза моята педиатърка.

# 21
  • Мнения: 86
Ами да, ама сигурно защото аз се храня пред нея...тя е толкова привързана към мен, че само дето в тоалетната не я взимам:)Определено примлясква и гледа с интерес мама как папа:)
хи хи, и ние сме така hahaha Бранди, аз още не съм чела достатъчно за захранването, само знам, че трябва внимателно да подходя, че нашият татко има алергичен ринит, а като по-малък и хранителни алергии е имал  Sad и много ме е страх дреби да не е наследила нещо..Теглото сме го удвоили, даже с кило отгоре сме - 7кг тежи вече  Twisted Evil А за това, че все още не спи бебчето ти през нощта ти съчувствам, ние спим по цяла нощ (о/о 7 часа), предполагам обаче има значение, че спим в едно легло...само понякога почва да се върти в полусън и да търси...давам и да си цокне и си заспиваме - не е голям зор. Не ми се мисли да трябва да ставам за хранене през нощта.... 1crib
 За шипките знам, че имат имуностимулиращ ефект, но и, че власинчиците по семките могат да раздразнят лигавиците..то всъщност чаят от шипки би трябвало да се продава без семчиците де  newsm78

# 22
  • Мнения: 234
Воденица, че и ние спим на едно легло с моята бебка, но разликата е, че по цяла нощ слушам къркорещото и коремче и все на ръце основно се носим и люшкаме...тъкмо се поуспокой и легнем и след 5мин. айде пак...гърчене , извиване:( Направо не се издържа!Тая нощ не съм мигнала...ужас!Не знам вече къде да я водя!?Освен да искам от педито да ни прати при гастроентеролог!?
Одеве като и помогнах да се изака, че се пънеше милата и само тръцка и по мъничко все изпуска, акото излезна рядко и на мехурчета:(Направо се втрещих...сякаш е газирано, иначе жълто и с бери гранулки!!!Просто се чувствам безсилна вече Sad
В понеделник сме на консултация да видим как сме наддали с това гърчене и на хранилките:(

# 23
  • Мнения: 86
Егати, тея колики са нещо ужасно!!Спомних си и аз как я разнасях през нощта да заспи и как се присвиваше и стенеше даже в съня си, при това не е имала силни и продължителни колики...Наистина ти съчувствам...Нашето коремче също къркори, но най-вече като наближи време за акане, което винаги е с доста напъване. За "балончетата" - ние сме имали и такова ако: слузесто, зелено, воднисто и накрая излиза само пяна.... Crazy Май се нормализират нещата при нас.... Praynig да не казвам голяма дума...Стискам палци и при вас стане, да се успокои най-накрая бебчето ти, както и ти  Hug  Hug Отидете на гастроентеролог, чуй и неговото мнение, па дори и да е "Колики, бъди търпелива, ще отминат!" Стискам палци!


# 24
  • Мнения: 234
Аз днес я води при друг препоръчан ми педиатър и той каза, че всичко идва от това безразборно хранене, тя суче пред 1.30ч 2ч. Каза да се опитам да и въведа режим!Да суче на 2.5ч поне и да доизцеждам гърдите!Да се опитвам да я задържам по 10-на минутки на гърда/АЗ ЩОТО КЪРМЯ И ОТ ДВЕТЕ/....абе  незнам как ще се оправям, но ще опитам, защото това си е жив АД!!!нан- стоп на ръце или на гърди....не се издържа!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 056
Бранди,
по принцип не редно да се противоречи на педиатър, но в случая съветът му не  е много адекватен според мен.

1. За повечето педиатри които нищо не разбират от кърмене кърменето по желание на детето = безразборно!
2. За да суче през по-големи интервали трябва да пие по повече кърма отколкото пие сега на едно кърмене, за целта трябва да цедиш допълнително за да стимулираш това количество /както и те е посъветвал/. Въпросът е защо да си създаваш този допълнителен труд и стрес?
Ако бебето ти си има свой собствен режим на 2 часа и примерно суче 10 пъти по 90 мл. = 900 мл. за денонощие, защо трябва да минава в някакъв друг режим измислен от доктора? Според него трябва да е 7 пъти по 130 мл. Защо? Как това ще повлияе положително на стомахчето? В смисъл, съществена разлика няма...
По-тъпото е, че ще трябва да цедиш и на следващото кърмене да додаваш на бебката изцеденото, защото едва ли ще й стигне на по-голям интервал по-малко минути да стои на гърдата. За какво е цялата хамалогия? Щото докотора е учил, че бебетата се хранят през 3 часа и майката да цеди... Защо да е лесно като може да е трудно...
3. Да я държиш по 10 мин на гърда  - най-лошия съвет в случая! Не знам колко минути суче в момента бебката ти, но ако започнеш да я спираш да изсуква поне едната  гърда докрай това ще даде сигнал на тялото ти, че не е нужно да произвежда толкова колкото е произвеждало досега. Затова хем трябва да ограничаваш бебето да изпива гърдата, хем пък да цедиш за да не спре млякото... къде е логиката?
Има и нещо друго - ако бебката не изпие поне едната гърда докрай, то няма да достига до Задното мляко, което е по-гъсто, калорично и мазно от предното. Бебката ще пие само предно мляко и от двете гърди, а на теб ще ти се налага да цедиш задното Crazy Предното мляко от своя страна е много по-богато на липаза, а тя по принцип дразни стомаха.

Пак казвам, не съм лекар и не е нужно да ме слушаш, но щом нямате бактерия или алергия към някоя храна режимът на бебето не е от съществено значение. Може би трябва да я заведеш и на гастроентеролог или на алерголог все пак.  Както виждаш има доста бебенца с такива акита. Може би ако се нацели точния пробиотик нещата ще се оправят. А какво мислиш за хомеопатия?

Всъщност, като казваш, че кърмиш и от двете гърди, първата гърда изпива ли я докрай?
Как определяш гърдите си - постоянно пълни, пълнят се като наближи следващото кърмене, по-скоро по-празни отколкото в началото...?
Като засуче имаш ли твърде силна струя или си суче съвсем нормално, без да се задавя и олива с кърма?

# 26
  • Мнения: 234
Съгласна съм с теб людмилана, но пък и постоянното висене на гърдите вече ми натежава...няма никакъв режим!!! а вече сме на подчти 4.5мес. не сме новородени!!!
Това дали изпразва добре първата гърда ми е голямо неизвестно, защото тя засуква и след 2-3 мин сукане почва да се гърчи, пуска, пак засуква и така....омагьосания кръг е налице!Оригам пак слагам на същата гърда и после на другата...поведението и е същото и така....мъка!!!
Гърдите си ги чувствам нормални и не пълни преди предстоящо хранене...мисля, че са се нагодили към нуждите на бебка!
Като засуче в началото струята е силна и тя често дори се дави!
Хомеопатия давам и в момента, но коремчето си е още къркорещо нон- стоп!!!
Пробвах да цедя след сукането и и изцеждам едва 10-20мл. от двте гърди!Тя и сега има по 8-9 хранения на денонощие!Много е гадно така като си се заграшил!!!
Педито днес ми каза да започна да давам картофено пюре!?????

# 27
  • София
  • Мнения: 1 056
Явно поналучкахме основния проблем - силната първоначална струя на млякото което е богато на повечко липаза дразни стомаха. Случва се понякога така. Ако замразиш и после размразиш такава кърма, тя ще има лек вкус на сапун точно заради тази липаза.

Отделно, със силната струя явно бебката нагълтва и въздух...

Та, ето ти колики и зеленикаво ако.
Ако това ще те успокои по мои наблюдения това е често срещано всъщност.
Според мен е въпрос на незрялост на стомаха. Не става въпрос за недоразвитост, а просто е по-чувствителна лигавицата.
Затова когото решиш да захранваш с  твърда храна го прави бавно и плавно.

Можеш да облекчиш положението в момента по няколко начина:

- смяна на позата - пробвала ли си да кърмиш бебата да е изправена? Поза конче се казва, по-точно ти си седнала, а бебката седнала в тебе, все едно те е яхнала, с изправено гръбче. Друга поза е тя да е върху тебе - ти полу-излегната, а тя отгоре. При тези две пози струята на млякото не се излива директно в гърлото, а детето успява да контролира по-добре струята. Гравитацията си върши своето. Така не нагълтва и повече въздух.

- често оригване - ти го правиш това, започне ли да нервничи - изправяш и оригваш. По няколко пъти ако трябва.

- когато бебето пусне гърдата заради силна струя просто да я оставиш да изтече. Така част от това предно мляко ще изтече и бебката ще пийва повече от задното мляко. На едно кърмене можеш да я редуваш по два пъти на гърдите, ако решиш така да махаш част от предното мляко.
Т.е. даваш първо лявата, оставяте силната струя да изтече, изпива колкото изпива, но не две-три глътки, а като пусне като ти е омекнала. Връщаш я все на лявата докато не я изсуче докрай - да омекне като чорап. Даваш дясната, ако и тя е със силна струя - да изтече и бебката и нея да изсуче докрай. После, ако търси още да суче след като е омекнала докрай и дясната, пак я връщаш на лявата. Възможно е да усетиш ново слизане на млякото, но бебката по-дълго ще суче сякаш на празно. До няколко минути би трябвало да има няколко тежки глътвания...

8-9 кърмения не са лоша бройка. Не са ли през горе-долу превдидим период? Нощем как е?
Просто режимът на някои бебета е на 2 часа, на някои е 2,5, на някои 3 часа...
На тебе как ти се иска да е режимът?

Успех, каквото и да решиш  bouquet

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 18:16 от ludmilana

# 28
  • Мнения: 234
Ами иска ми се да си я кърмя на 2.5ч. както се опитвам да направя, но искам и да се насуква спокойно, а не като сега Sad но то кой те пита ти какво искаш, бебчовците решават!Също така много пръцкаме:)
Тая поза конче не съм я пробвала...но тя как ще седне в мен като още не е стабилна седнала?Иначе тая полегналата съм я пробвала, но не я докарвам!
Иначе точно както си казала правя- давам напр. лявата гърда суче, като пусне, вдигам оригам и пак давам същата с цел да суче и от задната млекце....но дали винаги успявам....после слагам на дясната и също я предлагам втори път....обикновенно ги предлагам до отказ или освен ако не заспи на тях:)
Нощем суче поне 2 пъти!Иначе си е с неспокоен сън и през деня и през нощта!Заради къркорещото коремче- то я буди, пръцка , оригаме и така!!!Както казах мъка!?Мечтая за деня, в който ще се насуче спокойно без гърчене и такива мъки и ще спи блаженно поне 2 часа!!!!
Много ти благодаря за предложенията   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт