Кърмаче ака зелено!

  • 10 731
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
От два дни бебка/3мес.и 29 дни/ ака зелено-кашаво/ не тревисто, а маслено зелено, не е тъмно/с бели гранули!Просто стана изведнъж, докато си акаше нормално жълто с бели гранули сега зелено!???Не съм променяла нищо нито в кърменето, нито в моето хранене!Не мисля, че е настинала, в добро здраве е!Киха си, но както и преди.
Кърмя на поискване, въпреки трудностите.../скоро пусках тема по случая"Млякото тръгва, бебето не суче/.
Иначе ака по 2-3 пъти на ден, като поне едното акане е обилно, а другите са по мъничко, но пак има колкото 1с.л.
Притеснявам се как така изведнъж почна да ака така!???На какво може да се дължи!? newsm78
Дайте съвет какво да правя!?

# 1
  • Мнения: 3 675
Нямам представа защо така ака бебето, но да не е от Био Гайя и от онова хомеопатичното, което му дава Бранди.Ние сме на Фризо 2 с пребиотици, мисля, че и Био Гайя е пребиотик.Стефа винаги си ака зелено, може би от АМ, не знам.Нормално е, едно от изхожданията да е по-обилно, а другите да не са.Че 3 пъти на ден, не е проблем.Нормално е, броя на изхожданията да варира.
Знам, че изкуствено хранените деца си акат зелено по принцип, за кърмените не знам.Т.е. не мога да се изкажа.

# 2
  • Мнения: 36
Може да е от жегите, при Никола така ставаше и след 1-2 дни се оправя. Щом няма промяна в твоя и нейния хранителен режим, не би трябвало да аимаш притеснения, но ако не мине - питай лекар.

# 3
  • Мнения: 940
при нас такова зелено се получава ако има колики (дори и да не са болезнени, ако го мъчат газове през деня, задължително се появява зеленото). чувала съм че зеленото е и при простуда, но едва ли това ви е случая. и до ден днешен имаме подобни "включвания", така че съм направо експерт по разнообразните акита  Tired веднъж даже ходих до педиатърката да й го покажа на памперса, каза да не се притеснявам. наблюдавай детето за тревожни признаци, ако видимо се чувства добре, спокойно е и общително и си хапва, значи нямаш грижи. аз лично в подобни случаи засилвам приема на пробиотик  Peace

# 4
  • Мнения: 234
Че ние сме си с къркорещо коремче от одавна, а такова зелено аки не сме имали...понякога съвсем леко е било, но не изцяло, а като примес просто към жълтото!
С храненето сме като вас:)Не, че не суче, но е трудничка:)понякога направо ме влудява:)
Дано е временно неразположение, че ми е странно кърмаче да ака така newsm78Каката имаше само зелени акита, но тя беше на АМ.Там нещата стоят по друг начин.

# 5
  • Мнения: 146
От жегите е  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056

Най-добре да говориш с педиатъра на детето!

Едни отсичат - от топлото е, други - нещо друго...
Да, възможно е да няма нищо страшно, при кърмачетата акото доста варира от различните храни, които приема майката, но все пак гледам, че пишеш, че е от два дена е така/вече три/...
Ами ако е някоя бактерия?

Не може така за здравословни съвети да питаш майки от форума, е моето мнение!

# 7
  • Мнения: 234
Аз вече бях днес при педиатърката и пуснахме изследване!Просто исках мнения от други, които са го преживели това зелено ако, пък и мислех, че ще е за 1-2 дни, но днес е трети ден и аз както виждаш  iudmilana съм реагирала!Надявам се да не е бактерия, но каквото и да е ще се справим!
Благодаря все пак на всички мами, споделили своя опит!   bouquetБъдете здрави!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056

А, така, браво!

Дано наистина не е нищо страшно, ще стискам палци.

Пиши какви са резултатите.

# 9
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
извинете ме ако греша, но още ли има проблем със сученето. приемът само на предно мляко води до по-голямо количество приети въглехидрати и може да доведе до газове, къркорене и "зелено ако".


# 10
  • Мнения: 1 420
И при моето бебе се получи няколко пъти така. Свекървата каза, че може би е от коликите, а може и от претопляне да е било  newsm78 Но не се притеснявай, едва ли е нещо проблемно  Peace

# 11
  • Мнения: 17
и ние сме само на кърма и от 2 дни акото стана точно такова зелено, аз реших че са колики, но вие би трябвало да сте го минали този период  newsm78

ето една статия за акитата http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html

# 12
  • Мнения: 86
Здравей, и при нас е зелено  + екстри. Педиатърката дълго време ме убеждаваше, че било нормално при кърмените бебета. Но при нас се оказа бактерия, въпреки че не са открили точно коя. Настоявай за микробиологично изследване!

# 13
  • Мнения: 86
Извинявам се, не видях, че вече сте пуснали изследване....Дано всичко да е наред!

# 14
  • Мнения: 234
Днес излезнаха резултатите от микробиологията- отрицателни са!Чисти сме!Но продължаваме да си акаме зелено и то по- тъмно вече!?Педито каза, че всичко е от коликите...нали сме с постоянно къркорещ корем  Sad Препоръча да давам чай от шипки и Лакто 4 по половин капсула на ден разтворена във вода!Аз и давам Био Гайа, но явно имаме страхотен чревен дисбаланс....защо ли!?какво съм объркала!? newsm78
Също така каза в края на седмицата да почна захранване с картофено пюре/ сега сме на 4мес. и 6 дни/.Аз имам огромното желание да е изцяло на кърма до 6мес., но знам ли ....и каката като я захраних и отшумяха коремните проблеми...дали наистина има нужда от друга храна освен кърма!????????Уж до 6мес. нищо друго, ама пък такъв зор не съм и предполагала че ще е!!!Едва се издържа на моменти...нито суче както трябва, нито спи спокойно...все се гррчим, все слушаме коремни симфоний....вече 4 месеца не отшумяха тия болежки, какво ли не давах!!! Sad
Докога безсънни нощи и носене все на ръце!Никой не ми помага и нищо друго не мога да свърша, да не говорим, че все пак и майката е човек!!!Ама стига съм ви се жалвала!Благодаря Ви за всичко!  bouquetБъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт