Идеи за бизнес - 8

  • 122 410
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 157
6-7 лв. за сандвич на subway наистина идват в повече. Друго пише в брошурата им.
Явно и тук совите не са това, което са...
Момичета от Русе, чета ви и ми се свива сърцето.
Нямам какво да кажа!

# 46
  • Мнения: 3 826
Заповядайте в Русе и си развийте бизнеса тук при нас, та после ще си говорим  Hug
В Русе няма дори кино , няма производсвто, до сега фалираха малките фирми, вече започнаха големите, по главната ни улица всички магазини, кафенета, които бяха известни и големи вече почти ги няма.
В Североизточна България е страшно, повярвайте ми  Peace
Забравени сме от всички, а сега и кризата ни довърши!
Като едно гробище  е тук!
тъжна история е това , много ,

 трябва производство да се открива , но няма инвестиции , чужди , в производството , уви , никой не дойде да инвестира в България за толкова години ...

корабостроителният завод не работи ли ?

# 47
  • Мнения: 1 568
Неработи.

# 48
  • Мнения: 3 826
а Макдоналдс не ги мислете - те винаги имат и ще имат работа, при тях няма шест пет

те и подобните на тях са ми коректив накъде вървят нещата - първо направиха 'два сандвича заедно' с 30-50 % отстъпка , ( преди да дойде кризата )
после намалиха ( уж временно , но постоянно стана ) 6 основни неща( сандвичи , картофи и кола )  за по 1 лев ,
сега , преди 2-3 месеца , намалиха и менютата с 30 % ,
явно кризата не си отива ...но те винаги са пълни ..

# 49
  • Мнения: 3 826
нали го купиха едни словаци преди няколко години ?
няма ли поръчки ?

# 50
  • Мнения: 1 568
Не знам , съкратиха хората, в момента нямам идея какво става там, но е много западнал завода, нищо не се чува.
В Захарната Фабрика бях ходила скоро по работа, само пазача и директора бяха там.
С тъжни очи ми разказаха, че нямало работа и освободили хората.
Те стояли  денем за да не ги окрадат   ooooh!
Както и да е, не ми се говори такива неща, нека си говорим за друго.

# 51
  • Мнения: 2 035
Тези сандвичета Subway са много малки в реален вид. Веднъж се излъгах да си купя и дадох 4 лв., а е само 2 хапки /мини-хлебченце с 3 тънки филенца, маруля и малко майионеза./

# 52
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Маргало, донякъде съм съгласен с теб, донякъде - не. Съгласнен съм, че Русе прави впечатление на замиращ град. Но като гледам - русенци не правят много за да променят нещо. Ако това обижда някого - извинявам се - има и такива, които опитват, но май не са много.
Днес от сутринта обикалям по детските магазини в Русе - почти пълна апатия. Продавачките (с малки изключения) не стават за нищо! Апатични и незаинтересовани, явно гледат просто да мине времето им на работа. Сигурно и заплатите им са такива, че предполагат такова отношение... Управители - в магазините няма. Всички са на море или в чужбина. А как си го позволяват, ако бизнеса им не върви, просто не мога да си обясня. Организация в магазините - никаква. Щом управителят(управителката) не е там - няма кой да вземе елементарно решение за нещо си и магазина се превръща в касичка с полудоверен пазач... Така няма как да потръгне нищо!
Затова и ми е малко трудно да повярвам на всичко... Да, трудно ни е на всички, но ми се струва, че тук в Русе, повечето хора и сами не искат да си помогнат, а тези които искат пък не могат защото първите им пречат.
Жалко! В Русе има възможности, но сами ги пропилявате.

# 53
  • Мнения: 1 446
Събуей са доста по-здравословни от всичко останало. И не са малки според моите разбирания,ама аз не ям много.

За жалост извън София е много зле. И пак започна наплива към София, само дето тук се пукаме вече. Въпреки всичко работа има и то доста разнообразна. И ниши за бизнес има.

# 54
  • Мнения: 738
Аз като бачкаща (до преди да родя, още даже се водя там) в Макдоналдс, ще кажа, че цените на Събуей са доста високи. Яла съм там...ми хубаво е ама за един сандвич излиза около 6-7 лв. Не дейте гледа какво пише в брошурата  Mr. Green.

Скъпо е, да. Може цените да са напълно оправдани от гледна точка на качество, хигиена и здравословност, но в град, в който повечето заплати са между 300-400 лв., колко човека могат да си ги позволят?
А тези, които могат, не ядат сандвичи.  Laughing
Иначе имам сведения от хора, които са работили там - строга хигиена и винаги пресни продукти. Но пък абсурдно разхищение - вечер са изхвърляли останалите от деня продукти, даже персоналът е нямал право да си взима от тях. Поне на някой дом за сираци да ги даваха или в някоя социална кухня...  Confused

Това не е разхищение! Ако нещата ставаха за ядене, нямаше да се изхвърлят. Просто всичко има много кратък срок на годност. Как да дадеш нещо развалено на дом? Няма начин.  Peace

# 55
  • Мнения: 25 670
Това не е разхищение! Ако нещата ставаха за ядене, нямаше да се изхвърлят. Просто всичко има много кратък срок на годност. Как да дадеш нещо развалено на дом? Няма начин.  Peace

Не, не. Така, както ми го разказаха (не съм видяла, не мога да гарантирам, че е истина  Peace), говорим за съвсем пресни продукти, с които са правели сандвичите за деня. И това, което остане вечерта, заминава в контейнера за смет.
Все пак зеленчуците и колбасите не са с един ден трайност, нали?
Но... Такава била политиката на фирмата.

ПП В някои луксозни ресторанти също не ползвали на другия ден продуктите, които остават вечерта, но поне ги раздавали на персонала. Хем да не стават зян, хем и хората да не ги крадат. Пак от познати съм го чувала.

# 56
  • Мнения: 738
Тези продукти са свежи 24 часа  Peace. Вярвай ми, доста време бачках, докато проумях същото! И аз мислех като теб,. Мога да ти кажа, защо не се дават на персонала - един път като почнат да хапват на работното си място безплатно, после го имат за даденост. Може да звучи грубо, но е така. След като затворят имат определено време за почистване. Работи се на час (заплатата имам впредвид), ако седнат да ядат...как ще стане. Въпреки, че съм го правила, че ми ставало жал и се правех на добра...после съжалих, защото останахме 30 минути в повече, които не се плащат  Rolling Eyes
Много спам взе да става. Просто да се опитам да обясня политиката (тя е една и съща във всички КФС, МДН-с, Събуей  Peace

# 57
  • Мнения: 25 670
...ако седнат да ядат...как ще стане.

Знам, че е спам, ама да уточня - дали ще изхвърлят храната в контейнера, или ще си я приберат вкъщи, изобщо не се отразява на работното време на персонала. Нито да се организира взимането и от някой, на когото ще свърши работа, вместо да се хвърля. Говорим за прясна, свежа, годна за ядене храна, не за развалена.  Peace
А други работодатели пък са преценили, че е по-добре да дадат остатъците на персонала си, отколкото да го принуждават да краде. Говорим за луксозни ресторанти, с постоянен и високозаплатен персонал, не за кокошкари, които днес ги има, утре - не.

# 58
  • Мнения: 4 290
...ако седнат да ядат...как ще стане.

Знам, че е спам, ама да уточня - дали ще изхвърлят храната в контейнера, или ще си я приберат вкъщи, изобщо не се отразява на работното време на персонала. Нито да се организира взимането и от някой, на когото ще свърши работа, вместо да се хвърля. Говорим за прясна, свежа, годна за ядене храна, не за развалена.  Peace
А други работодатели пък са преценили, че е по-добре да дадат остатъците на персонала си, отколкото да го принуждават да краде. Говорим за луксозни ресторанти, с постоянен и високозаплатен персонал, не за кокошкари, които днес ги има, утре - не.
Това са условия при взимането на франчайз на някой вериги. Имат стандарт, повечето ги е страх от съд, ако стане нещо може да кажеш, че е от това което ти е дал работодателя напр. Пазят се. А и не изхвърлят много. Изчислява се разхода за ден. И Мак Доналдс изхвърлят, но те готовата вече храна. Фирмена политика.

# 59
  • Мнения: 25 670
Знам, че е фирмена политика. Но да се изхвърля годна за ядене храна, докато толкова хора гладуват, за мен е кощунство.
Пък после - да сеем ГМО, щото африканчетата гладували... Те и нашите сирачета и старчета не са особено сити, ама...

Извинявам се още веднъж за спама.

Общи условия

Активация на акаунт