левичар в първи клас ?

  • 4 212
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • у дома
  • Мнения: 7 155
Оги и до ден днешен например изписва единицата отдолу нагоре ,а не както е правилно,ама специално по математика не съм го карала  да изписва цифрите правилно...
От тук може да си свалиш презентация как се изписват правилно буквите http://bglog.net/nachobrazovanie/20148

# 31
  • Мнения: 2 898
Оги и до ден днешен например изписва единицата отдолу нагоре ,а не както е правилно,ама специално оп математика не съм го тормозила да изписва цифрите правилно...

 Това не е от левичарството. Правят го и деца, пишещи с дясната ръка. Грешно заучаване е.

# 32
  • Мнения: 22
Радвам се да прочета, че никой вече не насилва дечицата да "обръщат" писането. Моят случай е такъв. Преди първи клас пишех и рисувах с лявата ръка. В първи клас (началото на 90-те), явно по-някакъв соц-модел, учителката заяви на родителите ми, че трябва да ме научи да пиша с дясната. Така и стана. Научих се, но продължавам да правя всичко останало с лявата. Не мога да преценя дали ми се отразило по някакъв начин, но със сигурност не мога да рисувам вече  Grinning
Колкото до краснописа, имам много приятели левичари, които пишат прекрасно.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 820
Sилви, аз 1ви клас бях през 79та. Не си спомням "превъзпитанието" си Simple Smile Даже и мама беше забравила, че някога съм била левичарка.

Сега набързо накарах Дияна да ми напише цифрите, пише ги отгоре надолу. Спомням си, че пишеше единицата отдолу нагоре, но май в предучилищната, за кратко време.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 330
Нарочно изписах "краснопис" с кавички. Навремето имаше часове по краснопис   Laughing
Не се притеснявам дали ще пише красиво или не.  Първо - дали ще се научи наравно с другите   правилно да изписва буквите и цифрите.
И второ - дали ще е четливо.
Засега още не може да преодолее писането отдолу нагоре. Показвам му, ама той си знае своя начин.
От отговорите ви се убедих, че всичко е индивидуално. И да не му мисля предварително.
  bouquet

Искам да добавя, че с мишката на компа няма проблеми с дясната. Но аз имам, като се опитам с лявата.  Mr. Green

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 21:45 от AnMary

# 35
  • София
  • Мнения: 39 820
Искам да добавя, че с мишката на компа няма проблеми с дясната. Но аз имам, като се опитам с лявата.  Mr. Green
Дъщеря ми също работи с комп. мишка с дясната ръка. Справя се отлично. Не се е пробвала да я хваща с лявата.

# 36
  • Мнения: 24
Мами,  Praynig споделете, ако имате опит. Ще има ли проблем в училище, особено в началото
Не се притеснявай! В първи клас материалът е много лек- има достатъчно време за краснопис. Просто учителката трябва да знае, че детето предпочита лявата ръка за работа!
 Знае се, че тези хора, които работят  и с лявата ръка, развиват повече и дясното мозъчно полукълбо. Ще се справите!

# 37
  • Мнения: 537
Аз съм левичарка и мога да кажа, че изобщо не е вярно това с изпускането на буквите. Краснописа винаги ми е бил на ниво, след 5 клас даже го оправих. Не съм имали и нямам и сега проблеми с пренасянето на нов ред. Виж със седенето на чин с друго дете имах Simple Smile Особено, ако аз съм от дясната страна, и то пише с дясната ръка. И по наше време имаше реформи за писането с лява ръка, баща ми се опита един два пъти, ама не мина номера. А имам позната, която пише и с двете ръце, защото са я отучвали като малка с лявата, много грозно пишеше момичето, а бяхме по на 18 години  Confused Недей да тормозиш детето.

# 38
  • Мнения: 2 898
Не се притеснявай! В първи клас материалът е много лек- има достатъчно време за краснопис.

 Извинявай, в никакъв случай не се заяждам, но много грешиш. Материалът е 1 клас е много труден за деца на тази възраст. Това са основите на българската граматика, която е кошмарна. И по сега действащата програма, часовете за краснопис напълно отпаднаха. Нямаш никакво време за това. Буквите следват една след друга. Времето за упражнение е нищожно.

# 39
  • Мнения: 413
Дами, ето нещо любопитно по темата http://www.kaminata.net/topic-t39607.html?sid=2f2aca092bd9be5818 … f11f282b9#p378072
Нека всеки сам си направи извода - има ли трудности или не за левичарите, независимо в каква възраст.
Лично мое мнение е, че в свят за водеща дясна ръка, левичарите имат трудност, но те се научават да ги преодоляват. Като го отричаме, не помагаме на никого. 

# 40
  • Мнения: 22
Интересна статийка, но не съм много съгласна с нея.
Както по-горе споменах, левичарка съм (приучена да пише с дясна ръка, но все пак). Опитвала съм много неща до този момент, и определено мога да кажа, че не съм имала проблеми от такова естество. Напротив, даже го считам за предимство в някои ситуации. От гледна точка на статията, мога да кажа, че режа, беля, шофирам, включвам и т.н. не по-зле от всички останали.
Проблема според мен е, че си внушаваме, че има проблем и това ни пречи. Има ли желание човек ...
Не отричам, че в детска възраст е неприятно, но е по скоро заради отношението на другите.

# 41
  • Мнения: 20

И моят по-малък син,който вече е почти на 17 е левичар.От бебе си посягаше с лявата ръка за всичко.За него дясната,е като за нас лявата.Когато беше в детската градина учителките на няколко пъти провеждаха "сериозен" разговор с мен да го отучвам,защото щяло да му бъде трудно в първи клас.Категорично отказах,да го променям.Детето си прописа с лявата ръка  без всякакви трудности.Прави абсолютно всичко с лявата си ръка.А за краснописа,ами какво да кажа,няма на кого да прилича.Останалите от семейството сме десняци,но от краснописа сме на светлинни години:)

# 42
  • Мнения: 413
Sилви, аз казвам трудности, а не проблеми. Не казвам, че левичарят се справя по-лошо с каквото и да е, напротив. Както се казва в една от статиите в линка - сред тях се срещат необичайно често гении и историята го доказва. Просто първоначално срещат трудности. Едни повече, други по-малко. Всичко е индивидуално. Не знам за какво отношение от страна на другите говориш. Не съм забелязала такова.

# 43
  • Мнения: 22
Визирах другите дечица, Душко Добродушков. Знаеш, че понякога децата са необяснимо* груби с различните от тях.
Разбира се, всичко е индивидуално.  Peace

*Всъщност обяснимо е, но не това коментираме сега Simple Smile

# 44
  • Мнения: 46 565
Не мисля, че краснописът зависи от ръката. Аз мога да пиша с двете ръце и честно казано почеркът ми е доста по-хубав от много други, с които съм се сблъсквала на десняци Mr. Green

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 15:47 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт