левичар в първи клас ?

  • 4 211
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
И аз съм  левичарка и нямах проблеми с писането.  В първи клас според мен е важно да научи как се изписват буквите, а после ще  изгражда неща като краснопис.  В периода на 1-4 клас пишех грозно, в 5-6 страшно дребно, а в 7-8 открих красивото в нормани размери Laughing Колкото до химикалките, избягвайте тези с гел пълнителите.

# 61
  • Мнения: 2 898
Учителите по принцип знаят, но все пак - изисквайте детето да няма другарче от лявата страна, ако седи на двоен чин.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 330
Благодарение на форума вече съм спокойна   bouquet

Още от родителската стана ясно, че госпожата ще се съобразява с евентуалните левичари.
Дано бързо овладее правилното писане на букви и цифри - не отдолу-нагоре както той си знае.
Не краснопис - а разбираемо и правилно.

# 63
  • Мнения: 2 898
Не краснопис - а разбираемо и правилно.

 Левичарството не е пречка и за краснопис!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 330
Честит празник на леворъките  newsm10

Отразиха този световен празник дори и във вестниците и нета  Laughing

Например в Dir.bg:

Този ден е избран през 1984 г. в знак на протест срещу устроения за десноръките свят. Леворъки са от три до 10 процента от хората в света.  Американският генетик Амар Клар установява, че специфичен ген определя дали човек е леворък или деснорък още в утробата на майката.

Леворък е сегашният президент на САЩ Барак Обама, както и редица негови предшественици като Бил Клинтън и Джордж Буш-старши, Бенджамин Франклин и Томас Джеферсън, Джон Кенеди и Роналд Рейгън.

Леворъки са били още Аристотел и Ницше, Леонардо да Винчи, Рафаело, Микеланджело, Сергей Рахманинов, Луис Карол и Ханс Кристиан Андерсен. В областта на технологиите най-известен левичар днес е създателят на "Майкрософт" Бил Гейтс, а в областта на киното - Анджелина Джоли.

# 65
  • Мнения: 686
Ихаа, днес имам празник  Party Честито и на другите леваци  Mr. Green  Joy Аз съм си левичар и мъжът ми също и много мой познати. Никога не съм имала проблем с писането, закриване и тн, даже не мога да го проумея точно. Според мен не трябва да се обръщат тетрадки и тн, то детето само си се наглася. Единствено тези тетрадки с металните спирали ръбят и много мастилени химикалки се размазват. От страни изглежда странно за някой хора как се пише, то и аз като гледам някой левичари как си извъртат листите, тялото и ръцете, чак ми става странно. А за краснописа не мисля, че е от ръката-елате да видите как съм с дясната  Laughing Като малка ми слагаха чорапи на лявата, даже са ми я връзвали, щото в училище било забранено, но не се дадох де, просто мога и с двете, но си пиша с лявата.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 820
В 1ви клас няма да пишат на тетрадки със спирали. На моята дъщеря определено тези тетрадки не са й удобни. Затова ако пише на такава, гледа да си подпре нещо, т.е. да си изравни ръката с тетрадката.

# 67
  • Мнения: 63
Дъщеря ми до първи клас правеше всичко с лявата ръка. В предучилищната в началото пишеше буквите огледално, после ги оправи.
В първи клас, не знам по какви причини реши, че ще пише с дясна ръка. Госпожата не че се е карала на левичарите, но всичко което им е обяснявала за писането е било съобразено за дясна ръка. Дори минаваше да им обръща тетрадките под определен наклон.

Сега пише с дясна ръка и всичко останало - рисуване, чертане, хранене и т.н. прави с лява.

# 68
  • София
  • Мнения: 39 820
Southwind, може би е било грешка на учителката.
Кой клас е дъщеря ви? Моята ще бъде трети. В 1ви клас казах на учителката, че е левичарка. Тя ме успокои, че няма да има проблем. Показа ми след това пасажи в нейното ръководство, където се набляга на обучението на левичарите.
Ако учителката е била предупредена не би трябвало да има проблем, и би трябвало да се съобрази с този факт.
Има и момента на подражанието, т.е. ако дъщеря ти е гледала от другите деца. Моята все ревеше, че една нейна приятелка от градината й казвала, че не е правилно да се пише с лявата ръка.

Аз съм превъзпитана левичарка. На моменти обаче не знам коя ми е водещата ръка Simple Smile

# 69
  • Мнения: 63
Дъщеря ми ще бъде втори клас. И аз мисля че е имало момент на подражание.
Всъщност нямаше особено значение. Много бързо свикна и с дясната. Просто ми е интересно, че прави всичко останало с лявата. 

# 70
  • София
  • Мнения: 39 820
Southwind, в течение на времето може и да се промени и водещата ръка да е дясната.
При мен няма никакви сътресения освен факта, че лявата ръка ми е по-силна, на ски падам само от дясно Simple Smile, и не мога да карам лодка с весла, без да завивам Simple Smile

# 71
  • Мнения: 282
Не мисля,че ще има някакъв проблем. PeaceАз също пиша само с лявата ръка от малка и това никога не ми е създавало каквито и да било пречки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт