Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 869 438
  • 3 925
  •   2
Отговори
# 3 660
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Свекърва ми спря да се храни и да поема вода. Изключила е напълно, гледа в една точка и никакви други реакции. Стисната ѝ е устата и съпругът ми само ѝ мокри устните. Пуфти и диша тежко.
13 месеца след операция на тумор на главата.

# 3 661
  • Мнения: 1 630
   Благодаря ви, извеждането от дома ми е много трудно, да не кажа невъзможно, и ЯМР мога да направя, но не ми е ясно как ще я изведа, струва ми се, че не искам да я мъча с прегледи и изследвания, а след това лекарите да кажат "при тези килограми и с тази деменция нищо не можем да направим". Само се моля да не се мъчи много. Затова питам. А гнойният секрет може да е киста, може да е замърсяване от памперса (ако е това, нищо не можем да направим, чистят я, сменят го редовно, но тя се изпуска по малко, по малко и те не може все да я разбутват да я преобуват, примерно спи, трудно става и т.н.), може и да е тумор (маточният тумор бил жлезист и секретирал гной). Аз се чудя дали е възможно да е тумор и да няма кръв или болка...
   Знам, че трябва да я заведа на лекар, но не виждам как да стане. Disappointed RelievedSobSob Дойде момента, в който трябва да реша кое ще е по- мъчително за нея- да я водя по лекари и операции, или да я оставя да доизживее каквото й е останало, молейки се да е спокойна и да не я боли. Ми то как се взима такова решение? Да не съм Бог? Мъжът ми си идва след месец и половина. С него ще съм по- спокойна да я разкарвам по прегледи. Сега съм сама и умирам от страх...Sob 

# 3 662
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
С какво предположенията на пишещите във форум ще са ти полезни повече от консултацията с медицинско лице? Всеки случай е различен, всеки опит също, единственото правилно решение е да се консултираш с лекар. Не виждаш как да стане? Какво питаш всъщност тогава, какво очакваш от пишещите - да ти кажат, че това е правилното решение и да успокоиш съвестта си? Извини ме, ако ти се стори грубо, но се стегни и намери начин да заведеш жената на преглед.

# 3 663
  • Мнения: 10 693
А може да е някаква банална инфекция и да няма рак жената... За месец и половина може до сепсис да стигне. Аз лично бих я завела на лекар. С приятел, с линейка, с каквото и да е.

# 3 664
  • Мнения: 345
С какво предположенията на пишещите във форум ще са ти полезни повече от консултацията с медицинско лице? Всеки случай е различен, всеки опит също, единственото правилно решение е да се консултираш с лекар. Не виждаш как да стане? Какво питаш всъщност тогава, какво очакваш от пишещите - да ти кажат, че това е правилното решение и да успокоиш съвестта си? Извини ме, ако ти се стори грубо, но се стегни и намери начин да заведеш жената на преглед.

Извинявам се,но и аз се присъединявам към цитирания отговор...При мен ситуацията бе подобна,бях сама,майка трудно подвижна...Затова ви съветвам да положите едно начало с преглед на място от хирург, той ще ви насочи какво да правите по-нататък. Много ще се улесните.Тук във Варна се предлага такава услуга дори с ехограф  в къщи .

# 3 665
  • Мнения: 5 892
Аз  ще съм много груба, но наистина ли няма на кого да оставиш децата за 1 ден и да я заведеш на преглед? Ако искаш някой да ти каже нещо да си успокоиш съвеста върви в някоя от темите за деца, там другите майка ще ти кажат, че децата  са ти приоритет. Това е темата на близки на болни, такива, които се борят със зъби и нокти.
След като смяташ "...Не мога да я изведа от дома дори и за един преглед. Пък и дори и да я прегледат, лечение с упойки, операции и т.н. не може да се проведе, то няма и да намеря лекар, който ще се навие..." какво точно очакваш от форума?
Дъщеря-мечта! Баща си искала да го даде в дом като се разболял, после майка си дала, ама сега има проблем и се чуди по какъв повод да не я заведе на лекар...
Много се радвам че я обслужва поне мед. сестра, в останалите домове го правят санитарките...

# 3 666
  • Мнения: 61
Здравейте!Имате ли мнение и впечатление от кайсиеви ядки или В17.Дават го за ракови клетки ,но чета противоречиви мнения,както и цени на вит.от 30лв.до 200лв,а уж една и съща съставка???

# 3 667
  • Бургас
  • Мнения: 212
На първо място става въпрос за майка ти!Винаги има начин да се заведе на лекар.с дете на 2 години съм обикаляла по болници и онкологии за да направя всичко по силите си дядо ми да се спаси.... но уви.... така че стагай се ако все пак майка ти е нещо за теб и направи каквото се изисква  за да разбереш какво и е състоянието.а не да хленчиш само пред комютъра и да чакаш едва ли не момичетата от форума да баправят нещо вместо теб!!!

# 3 668
  • София
  • Мнения: 9 880
Лиляна, нещата явно отиват към края си. Свекър ми беше така последните два дни, ама точно по описания от теб начин.
Моля ви за коментар относно един проблем при моя мъж. Предупреждавам, че съм хипохондричка в цялата прелест на този проблем, но се опитвам да съм обективна.
Свекър ми почина от рак на дебелото черво, открит в последен стадий. Замина си около 40 дни след като го откриха проблема.
По препоръка на лекуващите го лекари съпругът ми също си направи колоноскопия без да има оплаквания. На 45г е мъжът ми.
Уж бях подготвена, че е напълно възможно да има някой полип, ама някакси като се оказа, че наистина има, се стреснах.
Махнали са го при самата колоноскопия, такава беше и уговорката. Във ВМА се случи. Пуснаха го няколко часа по-късно да се прибере.
Лекарката му казала след интервенцията- махнах ти един обикновен полип,около 1см беше.
Съпругът ми е невероятно спокойно същество, направо ме изумява. Не е попитал нищо друго, хистологията ще стане след 20 работни дни. А аз ...побърквам се от мисли. На него му е достатъчно, че лекарката съвсем спокойно му е казала, че е обикновен полип.
Дали се познава още по време на колоноскопията дали има индикации за злокачественост? Така ми каза приятелка, чиито мъж страда от рак на дебелото черво.
Хистология се правела задължително, тоест не я правят, защото се съмняват, такъв е реда.
Благодаря за отговорите предварително!

# 3 669
  • Мнения: 5 892
На моя позната оперираха мъжа й точно така- полип във ВМА, още след самата операция казаха, че всичко е наред. 2 е вече мъжът си е жив и здрав. Доколкото аз съм чувала полипа във времето може да се изроди в тумор, тъй че споко.
За Япония съм чувала, че процедират така- на 6м задължителни изследвания, ако при колоноспокпия видят  полип го махат на момента. Имат много нисък процент на заболели от рак на дебелото черво там. Проф. Димитров, който завеждаше коремна хирургия в Дървеница ходеше да обучава техни хирурзи на неговия начин на операция.  Peace

# 3 670
  • София
  • Мнения: 9 880
Благодаря, Камалия!
И мъжът ми така ми повтаря, но аз съм абсолютно неспособна да мисля разумно в подобни ситуации.
Той не е имал нито кървене, нито нищо преди колоноскопията и тя беше точно с цел превенция.

# 3 671
  • Мнения: 345
Лиляна, нещата явно отиват към края си. Свекър ми беше така последните два дни, ама точно по описания от теб начин.
Моля ви за коментар относно един проблем при моя мъж. Предупреждавам, че съм хипохондричка в цялата прелест на този проблем, но се опитвам да съм обективна.
Свекър ми почина от рак на дебелото черво, открит в последен стадий. Замина си около 40 дни след като го откриха проблема.
По препоръка на лекуващите го лекари съпругът ми също си направи колоноскопия без да има оплаквания. На 45г е мъжът ми.
Уж бях подготвена, че е напълно възможно да има някой полип, ама някакси като се оказа, че наистина има, се стреснах.
Махнали са го при самата колоноскопия, такава беше и уговорката. Във ВМА се случи. Пуснаха го няколко часа по-късно да се прибере.
Лекарката му казала след интервенцията- махнах ти един обикновен полип,около 1см беше.
Съпругът ми е невероятно спокойно същество, направо ме изумява. Не е попитал нищо друго, хистологията ще стане след 20 работни дни. А аз ...побърквам се от мисли. На него му е достатъчно, че лекарката съвсем спокойно му е казала, че е обикновен полип.
Дали се познава още по време на колоноскопията дали има индикации за злокачественост? Така ми каза приятелка, чиито мъж страда от рак на дебелото черво.
Хистология се правела задължително, тоест не я правят, защото се съмняват, такъв е реда.
Благодаря за отговорите предварително!

Да,хистология се прави задължително,а не само при съмнение. Много е труден емоционално този период в очакване на резултата, дано излезе това, което е казала докторката-обикновен полип.Стискам палци.

# 3 672
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
..... Това е темата на близки на болни, такива, които се борят със зъби и нокти.....
Именно. Споделяме опит, лекари, здравни заведения, специалисти, съветваме се как да помогнем на близките си по начини, които има.
   Благодаря ви, извеждането от дома ми е много трудно, да не кажа невъзможно, и ЯМР мога да направя, но не ми е ясно как ще я изведа, струва ми се, че не искам да я мъча с прегледи и изследвания, а след това лекарите да кажат "при тези килограми и с тази деменция нищо не можем да направим".
Ами направи!
Странно е да се пише за съмнение за нещо злокачествено, на толкова близък човек, и същевременно да се търси съвет как този същия човек да не се заведе на лекар. За мен поне е странно, и недопустимо. Доколкото разбирам, тази жена няма никой друг по-близък от теб, аз също имам майка и не бих и за момент си представила как ще има явна нужда от помощ и аз ще разчитам на грижите на сестри в дом. За тях е една от многото, за теб е Майка. Една е. Няма да имаш друга.

# 3 673
  • Мнения: 10 693
Валентин, не се шашкай! Камалия е права. Изследването е задължително, независимо, че лекарите са видели, че това е просто полип.
В някои държави в Западна Европа всяка година всички лица над определена възраст (55 мисля) получават по пощата контейнер и инструкции за даване на изпражнения за изследване. Така ракът на дебелото черво също се хваща лесно и в началото.
Не знам кога и тук ще се достигне такова ниво на профилактика...

Майка взима Б17. Купуваме го от Амазон, защото тук цените са ненормални.

# 3 674
  • Мнения: 1 536
Лиляна ,и моят татко беше така за около 24-36 часа ,преди да си отиде .
Бъдете до нея,покажете й ,че я обичате,галете я . Баща ми отвреме навреме идваше в съзнание.Аз му пусках любима музика и някак реагираше на нея,но само по очите му се познаваше.
Повечето време ,беше с втренчен,невиждащ поглед . Дори не мигаше  Cry

Общи условия

Активация на акаунт