БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-7

  • 19 841
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Виви, мерси за темата!

Въпросът ми е за количеството хляб за дете на 13 месеца. На обяд количеството от ДК не й стига- давам й второто. Съответно давам и плод задължително , но пак не я засища. Давам и около 1/2 до цяла филия хляб. Същото се повтаря и за вечеря.
Та много ли са й две филии пълнозърнест хляб на ден?

В "нашата" ДК ползват само сухо мляко.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 555
Абсолютно и категорично не са. 1 филия хляб от нарязания е не повече от 20-30 грама.

# 17
  • Мнения: 307
От кога мога да дам зелена чушка?

# 18
  • София
  • Мнения: 12 555
От кога мога да дам зелена чушка?

Аз дадох някъде при навършени 7 месеца

# 19
  • на Русе
  • Мнения: 358
И аз дадох зелена чушка на 7 месеца.

# 20
  • Мнения: 27 524
Въпросът ми е за количеството хляб за дете на 13 месеца. На обяд количеството от ДК не й стига- давам й второто. Съответно давам и плод задължително , но пак не я засища. Давам и около 1/2 до цяла филия хляб. Същото се повтаря и за вечеря.
Та много ли са й две филии пълнозърнест хляб на ден?

Не са много, давай й повече. Плодът е хубаво на гладно да го даваш, не като десерт  Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 15 262
Въпросът ми е за количеството хляб за дете на 13 месеца. На обяд количеството от ДК не й стига- давам й второто. Съответно давам и плод задължително , но пак не я засища. Давам и около 1/2 до цяла филия хляб. Същото се повтаря и за вечеря.

В началото (след 10-тия месец) аз давах на обяд половината супа и второто. Когато Иво порастна, давах цялата супа и второто. Понякога в супата слагах половин натрошен сухар.
Идеята на ДК е, че храната, която се взема, е за едно хранене-обедното. Отделен е въпросът, че е много като количество за едно хранене на малко дете и че няма изяждане. Аз давах десерта за следобедна закуска.
Мисълта ми е, че ако даваш само второто на обяд, няма нищо чудно, че детето не се засища. На твое място бих дала и супата, вместо хляб.

Имам в момента круши, та ще ги дам тях след като приключа с пащърнака. Дано ѝ харесат. Simple Smile

За харесване-сигурно ще й харесат, но имай предвид, че крушите много разхлабват.
Когато Иво се позапичаше, давах по една лъжичка пюре от круша и даваше резултат до половин час.

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 14:17 от Vivi

# 22
  • Мнения: 243
Опа изпуснах ви     Hug  Виви

# 23
  • Мнения: 3 675
Хай, искам да попитам нещо за пюретата.Вчера и днес дадох пилешко с картофи и зеленчуци на Гербер - (разделих бурканчето на две хранения) като го смесих с друго зеленчуково на Гербер (пак на две).Та въпроса ми е при това положение мога ли вече да давам 100 грама пилешко пюре на обяд?Имам едно на бебивита с тиква и пилешко и искам да го разделя на 2 хранения. newsm78
Кога да дам плодово с овесени ядки, преди или след глутеновата каша?Имам още два пакета безглутенови, които трябва да се изядат и едва тогава ще купувам глутенова.
Гледам, че бебевита имат пуешко с кашкавал, мога ли вече да давам такова пюре, след като съм въвела пилешкото?Мерси за отговорите

# 24
  • Мнения: 146
здравейте,  Hug
искам да ви попитам следното: имам 6 месечно бебе , при захранването миналия месец поду стомаха , върна коликите със страшна сила и беше на леченба хумана почти 9-10дни. Сега пак захранвам отначало, но тя не иска да яде никакво пюре . Плюе, сърди се . Излъгвам я през няколко дни да хапне , но пък стомаха пак почва да къркори и да я свива.
Ако сте имали такъв случай - кажете вие как действахе  Hug?

# 25
  • Мнения: 4 615
Изчакваш две дедмици и после предлагаш много внимателно съвсем нова (не тази, с която сте започнали захранването) храна. Дори е добре това да е оризова, безмлечна каша. В нея довай кърма/АМ, на каквото сте. Ако сте започнали с каша дай зеленнчук/плод. Ако проблема се появи пак, направление, гастроентеролог...

# 26
  • Мнения: 146
мерси , и аз си мислех за гастроентеролог , но педиатърката ме посъветва да купувам био продукти и да и правя домашно пюре.Обаче и от него страда. Сомаха къркори - тя плаче. Но ще отида и ще настоявам да ни изпрати.Вие знаете ли такъв добър детски специалист?

# 27
  • Мнения: 9 814
Благодаря за отговорите.
Пробвала съм да давам второто + супата- остава гладна.
Блонди, плод на гладно не давам, защото не харесвам междинните хранения. Плод давам около 1/2 час след хранене.

Кога да дам плодово с овесени ядки, преди или след глутеновата каша?Имам още два пакета безглутенови, които трябва да се изядат и едва тогава ще купувам глутенова.

Когато въведеш глутенът. Овесът СЪДЪРЖА глутен. По принцип с него се въвежда глутенът.
Подробно ти го бях обяснила в предишната тема.
за пореден път се убеждавам, че не четеш. Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 12 555
Благодаря за отговорите.
Пробвала съм да давам второто + супата- остава гладна.
Блонди, плод на гладно не давам, защото не харесвам междинните хранения. Плод давам около 1/2 час след хранене.


Не мъчи детето, Мафани  Grinning Мойто вчера е изяло пет филии  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 4 615
Не знам от къде си. За добър лекар най-добре попитай тук. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт