БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-7

  • 19 823
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Гита, пак я подкара набързо Стефа с това захранване! Много форсираш нещата, въвеждаш нещата много набързо и за кратко по мои наблюдения.
За глутен изчакай още, въведи още 1-2 вида месо първо, тогава мисли за глутен.
За кашкавал определено е рано, пък било то и в пюре. Препоръчва се към годинката.

# 31
  • Мнения: 146
Лоли , благодаря

# 32
  • на Русе
  • Мнения: 358
Днес бяхме на консултация. И личната направо ме разби. Каза, че на 10 мес. бебето можело да яде всичко. Ако е склонно към алергия щяло да я прояви и след годинката  ooooh! Това на въпроса ми мога ли да давам суров домат и кашкавал  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 12 554
Днес бяхме на консултация. И личната направо ме разби. Каза, че на 10 мес. бебето можело да яде всичко. Ако е склонно към алергия щяло да я прояви и след годинката  ooooh! Това на въпроса ми мога ли да давам суров домат и кашкавал  newsm78

Горе долу е права педиатърката. На 10 месеца може да яде всичко, което дават в детската кухня, а това не е малко.

Да, аз съм давала пресен домат на Кало - просто го беля и настъргван. И кашкавал е ял на 10 месеца.

# 34
  • Мнения: 3 675
Момичета, не форсирам, а питам Mr. Green.От питане глава не боли.Глутен ще въвеждам чак през 8 месец.Пуешко няма да давам скоро.Нищо ново не съм въвела, освен пилешкото.Ще карам, както е досега, с такива зеленчуци и плодове.

# 35
  • Мнения: 27 524
Питаш, ама явно четеното бързо излита от главата ти и пак питаш и дъвчем едно и също седмици наред. Теб глава може и да не те боли, ама нас ще ни заболи  Laughing Има навсякъде много информация, събери си отговорите и статиите на компа, сядаш, четеш и сверяваш  Hug
Пуешко може да даваш, заедно с пилето, не е проблем.

# 36
  • Мнения: 15 379
Пуешко няма да давам скоро.

Защо?
Пуешкото месо е едно от първите меса, въвежда се дори преди пилешкото.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Питаш, ама явно четеното бързо излита от главата ти и пак питаш и дъвчем едно и също седмици наред. Теб глава може и да не те боли, ама нас ще ни заболи  Laughing Има навсякъде много информация, събери си отговорите и статиите на компа, сядаш, четеш и сверяваш  Hug

 Peace Явно не само моето мнение е такова. В отчетната също на много момичета им прави впечатление, че се дъвче седмици наред едно и също...

# 38
  • Мнения: 9 814
Гита, и за пуешкото ти бях писала и за това, че пилето по последни проучвания доста алергизира най-вече заради това че, от раждането си до пакетерането като бройлер минават 3 седмици от живота на пилето....Карай. Заричам се повече да не отговарям на нито един твои въпрос, защото за мен това е изгубено време и хвърлен на вятъра труд.

Да попитам- до каква възраст въвеждахте храните?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 082

Да попитам- до каква възраст въвеждахте храните?
До като има нещо ново и  неопитано.  Peace

# 40
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Гитадам отдавна тъпче едно и също и не знам как сега го разбирате  Whistling
Храните вече не ги давам по 3 дни ако това имаш предвид  Mr. Green По веднъж и толкоз...Големи сме уж  hahaha

# 41
  • Мнения: 9 814
amanita, antonia благодаря!
Но нови неща не е опитвала и шестгодишната, и на нея ли да ги въвеждам?  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
amanita, antonia благодаря!
Но нови неща не е опитвала и шестгодишната, и на нея ли да ги въвеждам?  Mr. Green

Тц, щот няма смисъл. Ако алергизира на таз възраст то ще е необратимо.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 082
amanita, antonia благодаря!
Но нови неща не е опитвала и шестгодишната, и на нея ли да ги въвеждам?  Mr. Green
Joy
Не имах предвид, че дйствам внимателно с по-малко количество от новото. Пък после ако няма проблем по-смело.

# 44
  • Мнения: 1 464
Мога ли да навредя на детето,ако прекалявам с даването на сирене и масло?Под прекаляване имам предвид-слагане на сирене сутрин в попарата,но не колкото кибритена кутийка,а да речем колкото кутийка и половина Grinning и масло,но не колкото грахче,а колкото 3 примерно?Понякога му давам два пъти на ден сирене и в манджите,които му готвя,винаги присъства масло.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт