Отговори
# 15
  • Мнения: 463
Никой не може да каже докато не се е обадил. Има ли предписания, има и хора, на които се плаща да следят спазването им. Винаги, когато съм се обадила за някаква нередност е имало следствия. За някои неща се изисква писмен сигнал - тогава пък се завежда преписка и ти изпращат резултатите. Информирайте се за тия неща. Не е вярно, че в нашата държава било така, пък не знам какво си. Просто хората се свенят да подават сигнали.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
В една друга тема обяснявахте на една майка, че никой няма право да се бърка на другия, как си гледа децата, сега пък обяснявате на тази  да се обади в Социалните служби,  #Crazy
Не обичам на мен да ми се бъркат и да ме коментират пред детето ми каква майка съм. Ако смятат, че греша - да се обадят в полицията или при социалните. Аз лично съм звъняла. Не коментирам и не се бъркам на самата майка, това не е моя работа.

# 17
  • Мнения: 232
Тоя случай си плаче направо за журналисти. Пък да видим тогава колко бързо ще реагират всички които трябва, включително и родителите. Като им се появят журналисти белким се светнат, че правят нещо, което не е много наред и че си е направо срамно да си оставиш новороденото на вниманието на деца, които се интересуват на тази възраст от всичко останало, но не и от бебета. Всичко може да се случи като се разсеят батковците, включително и да го откраднат. Ами ако се задави , или повърне и никой не го видида му помогне. Ужас направо не ми се мисли. Sad

# 18
  • Мнения: 13 292
Тоя случай си плаче направо за журналисти. Пък да видим тогава колко бързо ще реагират всички които трябва, включително и родителите. Като им се появят журналисти белким се светнат, че правят нещо, което не е много наред и че си е направо срамно да си оставиш новороденото на вниманието на деца, които се интересуват на тази възраст от всичко останало, но не и от бебета. Всичко може да се случи като се разсеят батковците, включително и да го откраднат. Ами ако се задави , или повърне и никой не го видида му помогне. Ужас направо не ми се мисли. Sad

Не може да се взимат мерки само като се звъни по журналисти, по-скоро си плачем да имаме адекватни и наистина действащи социални служби и отдели по закрила на децата.

# 19
  • Мнения: 9 814
Понеже питаш как бихме реагирали на вече миналото събитие- аз ти отговарям директно с обаждане в полицията.
А доста преди това с разговор с децата чии го търсят с това бебе на площадката без родители.

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Потресаващо  Shocked
Днес появиха ли се пак тези деца?

# 21
  • Мнения: 76
Не, днес нямаше нито децата, нито т.нар. родители.
Решихме с други две майки утре да се обадим на социалните - на първо време за съвет, пък ще видим натам какво ще правим.

# 22
  • Мнения: 427
       Shocked Нямам думи просто.
        Какви са тези родители , и за какъв ...... създават тези деца, само да страдат милите  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 463
Не, днес нямаше нито децата, нито т.нар. родители.
Решихме с други две майки утре да се обадим на социалните - на първо време за съвет, пък ще видим натам какво ще правим.

 newsm10

# 24
  • Мнения: 920
Ужас, потресена съм. Защо не се обадите още днес, съжалявам, че ще го кажа, но утре може да е късно.
Днес може просто съвет да им поискате, да им обясните ситуацията, утре децата може пак да се появят и вече да сте подготвени. Ох милото бебенце, направо не се събирам в кожата си.

Общи условия

Активация на акаунт