Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 14

  • 91 011
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 418
на 18 месеца вече може по редица симтоми и най-важно по речта да се каже дали с детето не се случва нещо нередно ..............
   МОже ли,ако имаш време,да кажеш малко по подробно за тези симптоми?
   Благодаря!  Simple Smile

# 736
  • Мнения: 6
Благодаря ти _re_ge за съвета който отправяш  и към! Разбрала съм вече че ние които сме на сто процента с нашето дете и сме най ангажирани да върви напред го познаваме най добре. От диагнози никаква полза. 
Все още чета из архива на темата и исках да попитам майки които са прилагали диетата БГБК на децата как се отразява? И най вече ако се е случило така че са я спрели дали не се е получил нежелан ефект? Решила съм да опитам. Попаднах и на блога на TanyaMG който много ми хареса особено превода на Сън Райз.
Прости ми невежеството _re_ge но какво е ПЕКС?
Някой ползвал ли е Шуслерови соли? Представляват микроелементи – калций, магнезий, фосфор, силицея и др такива и всяка си има номер. Сега ги започваме и нямам идея дали ще са  от полза.

# 737
  • Мнения: 55
Момичета, моля за помощ. Преди време в темата беше даден адреса на един блог за здравословни храни, имаше десерти и торти с естествени подсладители. Моля ако някой го е запазил да го публикува отново.  bouquet

# 738
  • София
  • Мнения: 2 351
http://www.recipemagician.com/
http://www.zemianazaem.com/
Тези ли?


 

Все още чета из архива на темата и исках да попитам майки които са прилагали диетата БГБК на децата как се отразява? И най вече ако се е случило така че са я спрели дали не се е получил нежелан ефект?

Аз съм прилагала тази диета 6 месеца.Много стриктно.Спрях я и въпреки прогнозите на тези които ме накараха да я почна, не му се отрази негативно.Първоначално не им казах, че съм я спряла (става въпрос за специалисти") и два три месеца ги разпитвах как е.Продължаваха да го хвалят и да ми обясняват колко добре му влияе диетата, защото виждали голям напредък при него.Което ми говори, че напредъка му се е дължал не на диетата, а вероятно на терапевтичната им работа.Чак когато им съобщих благата вест, че не е на диета от известно време  намериха регрес в развитието му  newsm78. Не ги обвинявам - те искрено вярват в ползата от тази диета.Плацебо ефект  Thinking Това беше преди три четири години.Междувременно въпреки липсата на диета епикризите му показват  движение на горе  Praynig

Ако започнеш диетата имай предвид, че тя не се спира рязко по простата причина, че за няколко месеца тялото "забравя" да преработва глутен, казеин и всичко останало от което ще го лишиш.Когато спираш диетата го захрани постепенно с тях, както се захранва новородено с нова храна.

# 739
  • Мнения: 121
Ние сме на диетата от средата на септември..Тоест 3 месеца..Стриктно като изключим 1 бисквитка която по погрешка му дадоха в една детска група...Давам добавките омега 3-6-9,мултивитамин и пробиотик от време на време..Единственното подобрение което забелязвам е че детето започна да спи по 9-10 часа нощем без да се събужда..Преди се събуждаше на всеки 20-30 мин..Въртеше се..Отвиваше се..Сега няма такова нещо....И това започна седмица след началото на диетата...Иначе ни говор  ни концентрация имаме..Само тук таме вкарва по някоя думичка между На-на-на-на -на -на-тата! Tired

# 740
  • Мнения: 18
Здравейте. Чета темата, но рядко пиша. Имам дете на почти 7 години с диагноза детски аутизъм. Знае ли някой от вас къде могат да му лекуват зъбите с приспиване, като покажем телка. Има кариеси на млечните кътничета, болят го, почва да се храни вече само с новите предни зъбчета. Абсудрд е да даде на зъболекар да му оправи зъбките  по обикновеният начин. Извинявайте, че ви отклонявам от темата. Успех на всички.

# 741
  • Мнения: 375
ilinkoyas ,на мойто дете лятото му правиха зъбките с пълна  упойка в Юниордент.При доктор Стайкова бяхме.

# 742
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте, ще си пуснете нова тема нали? Ако не успявате по някава причина, ще ви помогна, само ми пишете!  Hug

# 743
  • София
  • Мнения: 4 412
За диетата и изчистването на храната от оцветители - да, мисля, че е важна стъпка. Диетата можеш да я правиш и за кратко няколко месеца и после бавно да въведеш храните. Аз не съм правила диета, но намалих около 3 пъти глутена и казеина в седмичното меню. Важно е и да няма консерванти, бульони кубчета, фиксове, газирано, сокове и подобни. Подобрението ще е нещо като при ikea - по-добро спане или по-добро внимание. И това е предпоставка за учене и развитие на детето.

rotativka, как се храни твоето дете, можеш ли да си записваш 1 седмица. С какви подправки готвиш?

Можете да видите тази презентация - http://bewise-seminar.com/wp-content/uploads/2010/11/03_P-Aposto … g-ot-kuhniata.pdf за приемливите подправки.

Кой ще пусне нова тема, или Igi_  да го направи?

# 744

Общи условия

Активация на акаунт