10 дена разстройство при бебе на почти 8м.

  • 2 128
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
От миналата сряда моята бебка е със разстройство.Пи едни хомеопатични хапчета,после пи и Ентерол, но ефект няма.Вземаха и секрет-добре е.Няма температура.Личната лекарка я преглежда няколко пъти всичко е както трябва.Но разстройството не спира.Понякога акото е по слузесто,друг път е по кашесто(извинявам се за цветистото обяснение).Ака след всяко хранене-5-6 пъти на ден.Какво може да е?

# 1
  • Мнения: 344
Препоръчвам ти да пуснете още една проба анален секрет (желателно в друга лаборатория), да не изкочат e.coli , които и при нас създаваха подобна ситуация, но след прием на ампула гантамицин (и постоянно кърмене) се изчистиха.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Ти сигурна ли си, че наистина е разстройство? За някои бебета е нормално да акат след всяко хранене. Петър в момента го върши 3 пъти на ден. Ако бебето е кърмено и не виждаш други признаци за безпокойство, например недобър тургор на кожата, дете без настроение, отпаднало и тн, може и наистина да няма проблем. Петър беше с кашави изпражнения може би до 8,5 месеца, когато твърдата храна вече започна да е в по-голямо количество (захранен е на 6м).

# 3
  • Мнения: 305
Аз захраних на 5,5м.Имаше период в който бебка беше запечена.Но после всичко се нормализира и започна да си ака по веднъж на ден или най-много през ден.А сега ака много често.Тя дори когато беше изцяло на кърма не е акала толкова често.Пък и си мисля че когато освен кърмана има и твърда храна консистенцията на акото трябва да е по-твърда, а не кашеста и дори на моменти водниста.

# 4
  • Мнения: 247
Бягай, бързо на детски гастроентеролог, моето от едно разстройство макар, че го овладях за 3 ден е получило АБКМ. Не искам да те плаша, но да не допуснеш моята грешка. От април месец педито и ме убеждаваше, че всичко ще бъде ок.

# 5
  • Мнения: 132
какво е АБКМ???

# 6
  • Мнения: 305
Аз кърмя.Получава ли се АБКМ при кърмени бебета?Какви други симптоми има?Педито ще ме пита защо искам направление и аз как да и обясня като самата аз не съм запозната.Може ли малко по-подробна информация защо си мислиш че може да е АБКМ.

# 7
  • Мнения: 132
при моя син разтроиството се полу4и след антибиотик и се оказа лактозна непоносимост.това оба4е не е АБКМ!!!! алергията към кравешки белтък е нещо друго и е съпроводено и с други симптоми. не пре4и да направиш тест и за двете! хомеопатиата на гранули съдържа лактоза.....

# 8
  • Мнения: 247
Консултирай се с лекар, не е нормално толкова дни разстройство дори от зъбите продължава 3-4 дни. Аз в началото го отдадох на това.Изследвания сме пускали всякакви фекална маса, ПКК, урина, за глисти, секрет от носо глътката и всички изследвания не изолират бактерия. Дано да нямате нищо сериозно  Praynig . Това е моят съвет за твое успокоение  Hug .

# 9
  • Мнения: 305
Благодаря за съветите,но как разбраха че детенцето ти има точно АБКМ?Какви изследвания се правят и има ли други симптоми освен разстройство?

# 10
  • Мнения: 247
При нас беше само разстройство със слуз. Пуснахме за алергия към глутен, отрицателен от там вече стигнахме до София при доц. Маринова и при прегледа постави диагнозата.Сега чакам изследванията за алергия към млякото да излязат.

# 11
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Това същата доц. Маринова от форума ли е?  Rolling Eyes
АБКМ не се диагностицира с лека ръка доколкото знам.
Понякога стомахът на бебето реагира и на храните, с които майката се храни и му трябва повече време, за да се регулира.

# 12
  • Мнения: 247
Да същата,ами след толкова изследвания. И предполагам не случайно има доц. пред името и.

# 13
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Това, че е доцент изобщо не я прави специалист. Тя дава безумни съвети  ooooh! Както и да е. Ваше си е решението къде да водите детето си  Peace

# 14
  • Мнения: 305
Добре тогава какво ще ме посъветвате?Какво да правя?Къде да водя детето си или да не предприемам нищо?Акото не винаги е със слуз.Зависи какво е яла преди това.Ако е яла само кърма е зелено и със слуз.Ако пък е яла пюре и кърма е кашесто.Ака след всяко ядене.

Общи условия

Активация на акаунт