Колко мл.АМ за 3 месечно бебе

  • 23 721
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Моят син на 3 месеца също пиеше по180 -200мл Peace Никога не съм се съобразявала със написаното на кутията Peace

# 16
  • Мнения: 28
Твоята приятелка педиатър ли е, диетолог ли, неонатолог ли... ако ще слушаш някой който не е специалист, най - добре слушай себе си.  Ти най-добре си усещаш детето. И моето дете качваше много, а ядеше по 150 на 3м.  След шестия месец спря да качва така рязко.

# 17
  • Мнения: 92
Моя хапваше различно между 130 -150мл   на тази възраст , понякога оставаше в шишето ,а друг път просто още не усетил че се е заситил и ревеше!Изчаквах малко и ако още реве че иска тогава му правех още!

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 543
Моята пиеше 130 мл на 3 месеца- 180мл да и бях сипала ,излишното го повръщаше. Не чететете опаковки , а следвайте инстинкта на детето. Като кърмех беше в пъти по доволна, без да знам колко пие.

# 19
  • Мнения: 3
Zdravei mila, suglasna sum s vsichki , che trqbva da se vslyshash v deteto si , a ne kakvo kazva priqtelkata ti. Pisha ti zashtoto i nie imame sushtiqt problem s povrushtaneto i mnogo me pritesnqva, imache nie sled sedmica shte napravim 3M , no oshte ot vtoriqt sme na 150 ml, taka che spokoino davai na deteto kolkoto my se qde. A ako nqkoi znae neshto za problema s povrushtaneto neka da pishe, po princip my davam GAVISKON sled qdene , no mai ne pomaga mnogo. Pozdravi na vsichki mami v tozi forum.

Здравей мила, съгласна съм с всички, че трябва да се вслушваш в детето си, а не какво казва приятелкатa ти. Пиша ти защото ние имаме същият проблем с повръщането и много ме притеснява, иначе ние след седмица ще направим 3м, но още сме на 150 ml, така че спокойно давай на детето колкото му се яде. А ако някой знае нещо за проблема с повръщането, нека да пише, по принцип му давам GAVISKON след ядене, но май не помага много. Поздрави на всички мами в този форум.

__________________

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 22:15 от Vivi

# 20
  • Мнения: 13
Аз знам следната формула:
първите 2 месеца бебето трябва да изпива 1/5 от теглото си за 24 часа, следващите два - 1/6, 5-ти и 6-ти месец -1/7 . Тази формула е по - добра , защото отчита възрастта, но все пак и размерите на бебето. Не е все едно дали едно бебе ще е 4 килограма на 3 месеца или 6 кг.

# 21
  • Мнения: 157
От това , което съм чела, едно бебе от 2ри до 6ти месец се нуждае от 600 до 900мл мляко на денонощие. В зависимост от това, колко често се храни, дали наддава с бързи или по-бавни темпове, може да се ориентираш какво количество на хранене е необходимо. От друга страна, бебетата, също като нас, не изяждат еднакво количество на всяко хранене, както и има дни, когато хапват повечко, други - по-малко.

Дъщеря ми е на 5 и половина месеца и хапва между 80 и 150мл при седемкратно хранене  Peace.

Последна редакция: пн, 09 авг 2010, 00:22 от s.newa

# 22
  • София
  • Мнения: 167
Ние сме на 3 месеца и половина и хапваме 5 пъти по 180 мл, като на едното хранене задължително иска добавка от 60 мл обикновено на храненето в 18:00, случва се и на някое хранене да остави 40, 60, понякога и 100 мл.
Хич не се занимавай с мерки и теглилки и таблици давай на детето да си хапва. Поне засега можеш да си спокойна, че не е лакомо а просто гладно  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 76
5 хранения не са ли малко за 3 - месчно бебе? ние ядем по 120 мл, в големите жеги и по 100 едва едва изяждахме и ядем на 3часа и половина, 5-тото ни хранене е към 9 часа и понякога си мисля че може и до сутринта да издържи, ама я будя към 4и30 да яде за да може да ги докарам 6 хранения

# 24
  • Мнения: 39
Бебчо е на 3 месеца и 9 дена и яде на всяко хранене по 150мл,като на обяд давам по 110-120мл,защото давам пюре.М/у храненията си пие нормално водичка,както и прясно изцедено сокче.И нямам никакъв проблем.Но той е по-едричък и все беше гладен,още от 2-рия месец пие по 130-140мл,защото не му стигаше и плачеше.

# 25
  • Мнения: 27 524
Бебчо е на 3 месеца и 9 дена. М/у храненията си пие нормално водичка,както и прясно изцедено сокче.

 ooooh!

# 26
  • Мнения: 2
Здравейте , бебето ми е на 3 месеца и и давам по 130мл.мляко , но ми се стува че не и стига-бързо огладнява и след като изпие 130мл.почва да плаче.на АМ отзад на кутията пише за 3 месеца-180мл.мляко , незнам аз ли съм в глешка че и давам малко или те са препоръчали правилно.приятелката ми дава на 6 месечното си бебе 180 и ми каза да не давам повече ит 130 -толкова се давало на 3 месечно бебе.радвам се на всякакви мнения - при вас как беше на 3 месеца.
Знам , че всяко бебе е индивидуално , но поне да си извадя изводи.
Ние сме на Аптамил Ар - повръща от бебе - затова може би се чудя дали да давам повече мляко.
[/quo
и ние правим 3 месеца в неделя...и ние бяхме на фризолак и да ти кажа каквото пише отзад на кутията аз и правех с 30мл повече....все пак нека да яде колкото му се яде......вече сме на домашно кисело мляко и  неядем на 3 часа а на 4-4 часа и половина и е мн по добре от другата химия в кутиика  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 7 995
Темата е от преди 4 години, а кисело мляко на бебе на 3 месеца не се дава, особено като основна храна. 

# 28
  • софия
  • Мнения: 2 543
Темата е от преди 4 години, а кисело мляко на бебе на 3 месеца не се дава, особено като основна храна. 
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт